ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

 «Анальгін» від зубного болю: 3 правила застосування, протипоказання

Навіть незначний дискомфорт у ротовій порожнині робить необхідним зробити терміновий візит до стоматологічної клініки. Але що робити, якщо зубний біль гострий і сильний, а організувати отримання кваліфікованої медичної допомоги «тут і зараз» неможливо? Існує маса лікарських засобів, які допоможуть нормалізувати самопочуття людини. Затребуваний при зубному болю «Анальгін» –  дешевий медикамент, який продається в аптеках без рецептів. Попри безпеку використання такого знеболювального, потрібно знати основні правила застосування таблеток і враховувати небезпеку частого їх вживання.

Склад та дія «Анальгіну»

Основною діючою речовиною аналізованого препарату є метамізол моногідрат натрію, до допоміжних відносяться тальк, стеарат кальцію, крохмаль (частіше картопляний), лаурилсульфат натрію. Останні не мають якихось терапевтичних властивостей, а лише посилюють ефективність основної діючої речовини.

Саме метамізол натрію моногідрат забезпечує ефект від прийому таблеток – знеболювальний, протизапальний та жарознижувальний. Останні дві дії завжди слабко виражені, основною є усунення больового синдрому. При зубному болю «Анальгін» допомагає комплексно:

 • знижується інтенсивність провідності нервових імпульсів, що забезпечує чітке відчуття гострого синдрому;
 • усувається запалення – патологічний процес не припиняється, але набуває більш «спокійного» перебігу;
 • стабілізується локальна температура у тканинах – припиняється нагрівання кровоносних судин та нервових закінчень.

Єдине, що треба пам'ятати, – особливу ефективність препарат виявляє при слабкій та середній вираженості больового синдрому.

Як правильно приймати «Анальгін» при зубному болі

Випускається аналізований препарат у двох фармакологічних формах – у вигляді таблеток та розчину для ін'єкцій. Останній варіант продається в ампулах, і його також можна використовувати для усунення гострих відчуттів. Використовувати розчин можна як аплікацію або перорально. У першому випадку вмістом ампули потрібно змочити ватяний диск або марлеву серветку та додати аплікацію до проблемного місця. Вона повинна знаходитися в роті до тих пір, поки больові відчуття не знижуватимуть свою інтенсивність.

Таблетки приймаються за стандартною схемою:

 • 1 штука після їди, запивати великою кількістю чистої води;
 • частота прийому – кожні 4 години;
 • для дорослої людини разова доза становить 1-2 таблетки.

Дітям також можна використовувати «Анальгін» для усунення больового синдрому, але в меншій дозі – ½ таблетки у віці до 7 років та 1 штука у старшому віці. Важливо пам'ятати, що добове дозування не має перевищувати 8 штук.

В інструкції виділено три основні правила безпечного використання препарату як знеболювальний при стоматологічних захворюваннях:

 1. Категорично заборонено розгризати пігулки або кришити їх для «впровадження» шматочка в каріозну порожнину. Пов'язано це із властивістю препарату діяти на емаль зуба руйнівно.
 2. Не можна перевищувати рекомендоване разове та добове дозування. Якщо препарат не допомагає, то потрібно не чекати на час планового візиту до стоматолога, а звертатися до чергових фахівців.
 3. Тривалий прийом не мається на увазі – «Анальгін» належить до екстрених заходів, «швидкої допомоги». Скільки пити пігулки, зазначено в інструкції – не більше 3 днів поспіль. В окремих випадках стоматологи можуть виконувати індивідуальні призначення.

Важливо враховувати протипоказання та ймовірність появи побічних ефектів, щоб убезпечити себе від погіршення загального здоров'я.

Кому протипоказаний «Анальгін»

Зняти зубний біль аналізованим препаратом цілком реально, але його потрібно вживати лише тоді, коли немає до цього протипоказань. В інструкції чітко зазначено, за яких обставин не можна таким чином усунути больовий синдром:

 • непереносимість анальгетиків;
 • індивідуальна непереносимість або надмірна чутливість до компонентів;
 • захворювання кровотворних органів;
 • печінкова порфірія.

Застосування таблеток має бути обережним і в зменшених дозах, якщо раніше виникали алергічні реакції на будь-які знеболювальні засоби. Якщо попередження будуть проігноровані або пацієнт намагається позбавитися гострого зубного болю за допомогою збільшеної дози, то можуть з'явитися побічні ефекти. До таких належвть головні болі та запаморочення, розлад травлення, кишкова коліка, кропив'янка, ангіоневротичний набряк.

Чи можна використовувати «Анальгін» при зубному болю – відповіді на найчастіші запитання

Розвіяти сумніви у доцільності та безпеці використання розглянутого засобу для усунення больового синдрому можна за допомогою відповідей на деякі питання. Найчастіше людей цікавить:

 1. Чи можна використовувати таблетки при вагітності? – Ні, період виношування дитини належить до протипоказань.
 2. З якого віку можна пити "Анальгін" дітям? –  До досягнення 7 років таблетки взагалі не використовують, до 15 років дозування має бути зменшеним у 2 рази.
 3. Через скільки діє препарат? – Зниження вираженості синдрому починається через 20-30 хвилин, повного ефекту слід очікувати через 50-60 хвилин.
 4. Скільки діє знеболювальне? – Навіть при гострому болю покращення стану можливе лише на короткий час – максимум на 4 години.

«Анальгін» – найпопулярніший, найвідоміший і найдешевший препарат із групи знеболювальних. Він має належний ефект при зубному болю, але тільки, якщо він легкий або середній тяжкості. Не варто зводити його в ранг безпечних – в інструкції чітко вказані протипоказання та описані наслідки перевищення разового та добового дозування. Як тимчасова міра він підійде, але при зубному болю потрібно максимально швидко потрапити на прийом до стоматолога – «Анальгін» не лікує, не зупиняє патологічний процес, а діє лише як симптоматичний засіб.

Дата: 6 січня 2022
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.