ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Чи можна лікувати та видаляти зуби при застуді та ГРВІ – лише при гострому болю!!

Лікування зубів і застуда: чи сумісні ці поняття

Простудні хвороби порушують багато планів, включаючи візит до стоматолога. Що робити, якщо ви захворіли, а найближчим часом заплановано відвідування дантиста? Чи можна лікувати зуби при застуді? Однозначної відповіді на питання немає. Якщо є можливість, варто відкласти відвідини стоматкабінету. Але коли ситуація критична чи до симптомів ГРВІ приєдналася ще й гострий зубний біль, лікаря доведеться таки відвідати. Лікування буде проведено, якщо передбачувана користь перевищує можливі ризики.

Особливості лікування зубів при простудних захворюваннях

Чому при ГРВІ стоматологи радять дочекатися одужання? На це є ряд причин:

 1. ГРВІ є захворюванням вірусної природи. Коли в організмі присутні хвороботворні мікроорганізми, це значно послаблює імунітет. Багато сил витрачається на боротьбу з інфекцією. Через це будь-яке втручання може спричинити ускладнення, а відновлювальний період затягнеться.
 2. Кожне захворювання, включаючи застуду, є стресом для організму. Тому складно передбачити його реакцію на маніпуляції стоматолога. Так, при введенні анестезії існує ризик, що її дія буде слабкішою ніж мала б бути. Такі процедури, як депульпування або видалення зубу, можуть супроводжуватися підвищеним болем, який у деяких випадках поширюється на все обличчя. Крім того, відкрита рана стає привабливим середовищем для бактерій.
 3. При ГРВІ імунна система дуже чутлива, тому може на анестетик відреагувати алергічною реакцією.

Варто також врахувати, що при нежиті складно сидіти у кріслі. Не потрібно забувати, що при тісному контакті ви можете заразити лікаря.

Хоча при ГРВІ краще не лікувати зуби, кожен організм індивідуальний, і доктор визначає доцільність терапії, враховуючи клінічну картину захворювання.

Показання до виконання лікування зубів при застуді

Чи лікують зуби при простудних захворюваннях? ГРВІ не є абсолютним протипоказанням. Але варто зазначити, що стоматологічні маніпуляції виконують тільки в екстрених ситуаціях. До них відносяться:

 • сильний зубний біль, який не купірується анальгетиками;
 • висока ймовірність розвитку флюсу;
 • гнійне запалення, що прогресує та супроводжується підвищеною температурою, яка не знижується після приймання жарознижувальних засобів.

Якщо такі симптоми, як головний біль, слабкість, підвищена температура, виникли через кілька днів після прояви стоматологічного захворювання чи одночасно з ним, то це, швидше за все, не ГРВІ. Такі ознаки можуть вказувати на ускладнення пульпіту, кісту на корені зуба або іншу хворобу порожнини рота.

Вищезазначені прояви не гарантують, що лікар надасть негайну допомогу. Стоматологічні маніпуляції будуть проведені, якщо після збору анамнезу прийнято рішення про їх доцільність.

Протипоказання до виконання стоматологічних маніпуляцій при ГРВІ

Коли хворієш на застуду та вона супроводжується симптомами, які не важчі, ніж зазвичай, а зубний біль купірується знеболювальними, похід до лікаря можна відкласти. Не варто також відвідувати стоматолога при наявності таких симптомів:

 1. Лихоманка, спровокована саме застудою.
 2. Відсутність дихання через ніс. В цьому випадку знаходження з відкритим ротом тривалий час надасть істотний дискомфорт. Особливо складно впоратися з проблемою дитині, яка навіть здоровою зазвичай не може всидіти у кріслі.
 3. Запаморочення та сильна слабкість – існує ризик, що терапія ще більше посилить погане самопочуття.

Як вже говорилося, при ГРВІ зуби не видаляють. Лунка довго не буде гоїтися, що підвищує ризик інфікування. Виникнути проблеми можуть при видаленні зуба мудрості. Внаслідок процедури сильно травмуються тканини, що вимагає багато часу для відновлення. При застуді воно затягнеться ще більше.

Якщо для усунення ознак ГРВІ приймався аспірин або препарати, до складу яких входить ацетилсаліцилова кислота, похід до зубного кабінету також варто відкласти. Річ у тому, що такі ліки розріджують кров, тому навіть при несерйозних маніпуляціях може початися кровотеча.

Не можна лікувати зуби при застуді на губах – герпесу. Існує ймовірність попадання вірусу у ротову порожнину при виконанні лікарських дій. В цьому випадку може розвинутися герпетичний стоматит. Хоча у кабінеті стоматолога стерильні умови, вірус може продовжувати своє існування. Це підвищує ймовірність зараження інших пацієнтів.

Якщо ви хворієте та маєте сумніви, чи можна вам лікувати зуби, зв'яжіться з вашим лікарем. Рішення про доцільність терапії приймається у кожному випадку індивідуально після оцінки факторів ризику.

Коли похід до стоматолога скасований: як полегшити свій стан

Чому не можна йти до стоматолога при застуді, ми вже розібралися. Але що робити, коли біль порушує звичний спосіб життя? Варто спробувати зняти дискомфортні відчуття. Для цього підійдуть такі методи:

 1. Приймання знеболювальних препаратів. Які саме ліки застосовувати, підкаже лікар. Багато засобів усунуть біль й одночасно знизять температуру, оскільки мають широкий спектр дії.
 2. Полоскання порожнини рота. Для цього підійдуть трав'яні настої чи розчин соди. Процедуру повторюють до трьох разів на годину. Після таких дій зазвичай спостерігається заспокоєння осередку.
 3. Використання ментолової таблетки. Її кладуть під язик. Через деякий час почне виділятися ментол, який заспокоїть і надасть знеболювальний ефект.
 4. Посилення лікування застуди. Нерідко зубний біль провокує погіршення загального самопочуття. Тому чим швидше ви вилікуєте основне захворювання, тим скоріше перестане боліти зуб.

Такі методи дають лише короткостроковий ефект і не усувають основну причину нездужання. Тому відразу після одужання потрібно записатися на прийом до стоматологічної клініки.

Дата: 9 вересня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.