ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Чи шкідливе відбілювання зубів, 3 категоричні протипоказання.

Відбілювання зубів ­– не тільки популярна, але й досить спірна стоматологічна процедура. Так, пацієнти отримують гарну усмішку, білі зуби, але чого це варте? Жоден стоматолог не дасть точної відповіді, чи шкодить відбілювання зубів! Це питання слід розглядати з урахуванням кількох факторів, індивідуальних особливостей організму. Доцільність, потенційні ризики та передбачувану ефективність аналізованої процедури повинен оцінювати фахівець і лише після огляду ротової порожнини конкретного пацієнта.

Протипоказання до виконання процедур відбілювання зубів

Перш ніж розпочинати процес, лікар повинен переконатися, що у пацієнта відсутні протипоказання. Є категоричні фактори та умовні. До перших відносяться:

  • надмірна чутливість твердих та м'яких тканин ротової порожнини – стан погіршуватиметься;
  • карієс глибокого типу – активна речовина засобу для відбілювання проникне в дентин і обов'язково спровокує опік;
  • прийом деяких лікарських препаратів, наприклад, «Ібупрофен» підвищує чутливість до променів світла.

До умовних протипоказань відносяться періоди вагітності та годування дитини груддю, вік до 18 років та наявність нальоту, зубного каменю на поверхні  зубних одиниць. Якщо перші два фактори потрібно просто «перечекати», то з третім доведеться боротись. Повноцінне чищення емалевої поверхні зубів уможливлює подальше відбілювання.

Є у стоматології таке поняття, як загальні протипоказання.Йдеться про такі стани:

  • підвищена температура тіла, незалежно від того, що її спричинило;
  • гострий перебіг вірусного чи інфекційного захворювання;
  • наявність новоутворення злоякісного характеру.

Потрібно розуміти, що фотовідбілювання або лазерна методика застосування агресивних засобів викликає активізацію процесів у тканинах на клітинному рівні. Як відреагує ослаблений патологіями організм, неможливо передбачити, і тому варто дочекатися одужання або отримати дозвіл на процедуру від свого лікаря.

Потенційна шкода відбілювання зубів

Навіть якщо процедура була проведена за протоколом та з урахуванням протипоказань, небажані наслідки цілком можливі. Найчастіше виявляються певні побічні ефекти:

  • підвищення чутливості зубів — для емалі відбілювання завжди шкідливе, адже на ній з'являються мікропори, які посилюють сприйняття холодного, гарячого, кислого та солодкого;
  • запалення м'яких тканин та слизової оболонки — розвивається на тлі легких опіків, які неминучі навіть при отриманні послуги за всіма правилами та нормами;
  • руйнування емалі – на поверхні формуються борозенки, які згодом темніють, емаль стає крихкою і утворюються сколи.

Не варто виключати можливість розвитку алергічної реакції, навіть якщо її немає в анамнезі у пацієнта.Така неадекватна реакція організму на засоби та  їх вплив характеризується почервонінням слизової оболонки, у деяких випадках є небезпека розвитку анафілактичного шоку.

Щоб відбілювання зубів пройшло без шкоди, потрібно звертатися по допомогу лише до фахівців. На ринку представлено багато засобів, які пропонується застосовувати у домашніх умовах та самостійно. Але їх шкода та користь до кінця не вивчені, виробники не дають жодних гарантій безпеки.

Дата: 5 грудня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.