ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Чому болять всі зуби відразу й одночасно: 4 стоматологічних та 7 інших причин тупого відчуття

Чому болять всі зуби відразу й одночасно: 4 стоматологічних та 7 інших причин тупого відчуття

Відчуття, що болить не певний зуб, а весь ряд, – це помилка. Завжди є конкретне місце больового синдрому, а все інше – іррадіація, яка й провокує появу такого великого дискомфорту. Відчуття, що болять всі зуби одночасно, може виникнути не лише на тлі стоматологічних проблем. Деякі інші патології теж демонструють свою присутність таким симптомом.

7 не стоматологічних причин великого зубного болю

Якщо болять всі зуби одночасно, характер цього болю тупий, то варто звертати увагу не тільки на стан ротової порожнини. Нерідко причинами такого дискомфорту стають не стоматологічні патології:

 1. Гайморит запальний процес, що протікає у гайморових пазухах носа. Характеризується відчуттям важкості в ділянці обличчя, головними болями. У занедбаних випадках больовий синдром вражає нижню та верхню щелепи. Тому ниють не лише всі зуби одночасно, але ще й присутня виражена пульсація. Найбільше синдром проявляється у нічний час доби.
 2. Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба. Можуть носити запальний або дегенеративний характер. Біль тупий, нав'язливий, стає більш вираженим в моменти відкривання і закривання рота, при розмові. Вночі ледь помітний, не заважає відпочинку.
 3. Невралгія трійчастого нерва. Тупі відчуття відсутні, але синдром може «спалахнути» під час руху щелепами (розмова, приймання їжі). Спочатку людина відчуває сильний больовий імпульс, який швидко переходить у тупий.
 4. Отит запальний процес середнього вуха. Зазвичай присутні закладеність слухового проходу, головні болі та підвищення загальної температури тіла. Інколи всі вищезгадані симптоми відсутні, але хворий відзначає постійний тупий біль в задній частині верхньої або нижньої щелепи.
 5. Неврит трійчастого нерва. Особливо посилюється біль у нічний час доби. Може супроводжуватися онімінням ротової порожнини.
 6. Закорковування слинної протоки в ньому утворюється камінь, який слід видаляти у стоматолога. Біль несильний, але нав'язливий, турбує цілодобово, не знімається звичними анестетичними препаратами. Супутнім симптомом може стати виражена сухість у роті.

Ще одна причина того, що болять кілька зубів одночасно, переохолодження. Її не можна віднести до патологічних. Лікування не потребує, неприємні відчуття зникають одразу після того, як людина добре зігріється.

4 стоматологічні проблеми, які викликають біль всього ряду

При появі розглянутого синдрому обов'язково потрібно проконсультуватися зі стоматологом. Зазвичай іррадіаційний біль відзначається при:

 1. Карієсі. Це процес, який руйнує емалеву поверхню та дентин. Постійний виражений біль з'являється в занедбаних випадках, коли пошкодження вже глибокі.
 2. Пульпі. Запальний процес в нерві розвивається на тлі важких випадків карієсу. Особливо часто тупий біль всього ряду турбує, коли пульпіт має гнійний перебіг. Додатково з'являється дискомфорт в області очниць, у вухах.
 3. Періодонтиті. Це запалення дентину кореня зуба й альвеолярної кістки. Є ускладненням пульпіту. Присутній біль не лише всього ряду, а й поширюється на частину обличчя, шиї.
 4. Перикорониті. Стан не є патологічним. Виникає на тлі занадто важкого прорізування зубів мудрості. Починають боліти одночасно верхні та нижні зуби, посилюється синдром при жуванні, відкриванні рота. Додатково може підвищуватися загальна температура тіла.

Саме захворювання зубів найчастіше провокують дискомфорт.

Що робити, якщо болять всі зуби одночасно

При такому великому болю необхідно звернутися за допомогою до стоматолога. Навіть той, хто панічно боїться лікарів, біжить у клініку. Доктор зробить огляд або терапевтичні дії для усунення осередку болю, направить пацієнта до іншого фахівця (невролог, отоларинголог). Якщо відвідати негайно стоматологічну клініку немає можливості, то можна зробити наступне:

 1. Прийняти анальгетичні препарати. Це можуть бути таблетки або розчини для ін'єкцій. Потрібно враховувати зазначені в інструкції протипоказання і не повторювати маніпуляцію частіше, ніж раз на 6 годин.
 2. Полоскати ротову порожнину відварами лікарських трав (шавлія, квітки ромашки аптечної). Заварюють трави у пропорції 1 столова ложка на 300 мл води, прогрівають на водяній бані протягом 7 хвилин і настоюють пів години. Полоскати потрібно теплим відваром якомога частіше. Зазначені трави не лише знімають біль, але й мають протизапальну дію.
 3. Прикладати холод. Рушник, змочений у крижаній воді, грілка з льодом, навіть заморожені пельмені підійдуть для маніпуляції. Потрібно лише прикласти їх до щелепи та тримати 5 хвилин. Попередньо заморожений предмет обертають рушником, щоб не травмувати шкірні покриви.

Всі перераховані методи самодопомоги надають тільки короткочасний ефект. Тому вони можуть застосовуватись, як засоби «швидкої допомоги». Навіть якщо біль зник, і загальний стан нормалізувався, слід відвідати лікаря для встановлення діагнозу і призначення необхідної терапії.

У разі одночасного болю всього ряду зубів, який виник на тлі переохолодження потрібно потрапити до теплого приміщення. Біль вщухне тільки після того, як тіло повністю зігріється. Для цього може знадобитися кілька годин. Можна прийняти гарячу ванну або випити чай.

Біль відразу у всіх зубах це симптом серйозних захворювань. З'являється, коли патологія знаходиться вже в занедбаному стані, тому лікування буде тривалим і важким. Не варто намагатися боротися з дискомфортом лише анестетичними таблетками та відварами трав. Необхідне звернення за допомогою до спеціаліста!

Дата: 10 липня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.