ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Чому жовтіють зуби та як їх відбілити у клініці чи у домашніх умовах

Чому жовтіють зуби та як їх відбілити у клініці чи у домашніх умовах

Одне з питань, що часто ставляться стоматологу – чому жовтіють зуби? До того ж ця проблема стосується і дорослих, і дітей. Завдяки роботі мас-медіа у багатьох людей виникає бажання мати голлівудську посмішку, тому питання про пожовтіння зубів турбують багатьох.

Вченими підтверджено, що можливість мати природні білі зуби зведена до «0». Такі генетичні особливості, як колір емалі, шкірних покривів, волосся, очей, закладаються ще на етапі формуванні плода. Таким чином, розкручена голлівудська усмішка в афроамериканців – лише результат різкого контрасту чорного відтінку шкіри та білого зубного ряду. Проте питання залишається актуальним. Адже крім здорового вигляду, у суспільстві склалася думка, що успішність людини безпосередньо пов'язана з бездоганною, білою посмішкою. Одним зі способів досягти приголомшливих результатів є ультразвукове чищення зубів. Розглянемо докладніше, які ще є способи отримати привабливу ​​посмішку.

Що впливає на формування відтінку емалі

Кольором своїх зубів люди зобов'язані дентину. Сама емаль майже прозора. Легкий жовтуватий відтінок їй надають мінеральні сполуки, зосереджені усередині. Саме вони впливають на міцність і цілісність конструкції.

Дентин, прихований за тонким шаром емалі, задає тон кожній посмішці. Ця речовина становить основу маси зуба та оперізує пульпу. За своєю природою дентин не наділений білизною. У порівнянні з емаллю він багатий на вапняні сполуки. Неорганічних речовин у ньому понад 70 %, а лише 30 % – органіка та вода. Поступається за твердістю емалі та еластичніший за неї. Його пористість і жовтий колір обумовлені структурою. Плюс у ньому активно відбуваються обмінні процеси.

Про що свідчить колір зубного ряду

Зуби кожної людини мають індивідуальну структурну формулу. Це повністю виключає 100% схожість за цим принципом чоловіків та жінок між собою. Крім того, природний колір емалі показує, що власник наділений здоровими, трохи жовтуватими зубами від народження. Існує велика ймовірність, що протягом тривалого періоду життя, завдяки високій мінералізації, ризики розвитку карієсу для нього значно нижчі, ніж в інших.

Чим вищий і багатший вміст мінеральних речовин у структурі емалі, тим насиченіший відтінок. Це збільшує шанси на чудовий захист зубів. Ще одна особливість полягає у тому, що ікла (очні зуби) мають жовтіший відтінок (у порівнянні з іншими). Це нормально, оскільки їхня будова щільніша та міцніша. У цих зубах міститься найбільша частка дентину, що визначає колір. Разом з тим абсолютно білі зуби, з наявністю легкої матовості, сигналізують про те, що емаль недостатньо насичена мінералами, та її шар тонший.

Причини посилення появи жовтого нальоту на зубах

Відповідей на питання, від чого жовтіють зуби, безліч. Спосіб життя людини, наявність шкідливих звичок, колір улюбленої їжі та погане здоров'я – основні, проте не єдині фактори, що впливають на цей процес. Накопичений стоматологами досвід спостережень і досліджень у галузі оцінки стану порожнини рота пацієнтів пов'язує зміну відтінку зубів з наступними причинами:

 • вживання продуктів з великою кількістю цукру. Він значно збільшує чисельність патогенної мікрофлори, що руйнує емаль. Верхній шар під таким впливом стоншується швидше та втрачає початковий відтінок;
 • зловживання курінням, алкоголем, кавою, фрешами;
 • часте вживання напоїв та їжі, у складі яких є штучні барвники;
 • спадкова схильність;
 • вікові зміни, результатом яких стає жовтизна зубів.

Важливо! Якщо лише один зуб пожовк, варто звернутися за консультацією, щоб виключити розвиток серйозного захворювання. Наявність каріозних проявів, неякісна коронка або пломба сприяють аналогічним результатам.

У яких випадках жовтіють зуби у дитини

Батьки часто не надають значення кольору «молочних» зубів, оскільки вони є тимчасовими. Однак якщо вчасно не «зайнятися» жовтим нальотом на емалі, можлива поява серйозніших проблем. Розглянемо докладніше, чому у дитини жовтіють зуби:

 • спадкові фактори. Поява жовтих зубчиків може бути як внутрішньоутробно закладеною проблемою, так і проявом патології, що з'явилися з віком. Тут потрібна консультація стоматолога. Наприклад, стоншена емаль може з'явитися внаслідок спадкової схильності чи сформуватися через неправильне харчування;
 • перенесені захворювання (проблеми з ШКТ, жовтяниця).
 • приймання медикаментів (наприклад, тетрациклін).
 • неправильний, невчасний догляд за ротовою порожниною. Нехтування правилами особистої гігієни веде до утворення жовтих плям на емалі. Привчати дитину до самостійного чищення зубів необхідно тоді, коли вона навчилася утримувати щітку.

Щоб знизити ризик утворення жовтого нальоту, необхідно регулярно відвідувати лікаря-стоматолога. Він не лише своєчасно вилікує карієс, що починається, але й надасть рекомендації щодо щоденного догляду. Діти зазвичай прислухаються до порад лікаря та уважніше стежать за станом зубного ряду.

Сучасна стоматологія, або Як покращити колір зубів

Завдяки впровадженню новітніх технологій і безпечних для емалі матеріалів, відбілювання стало безпечнішим та доступнішим. Хоч би які були причини пожовтіння зубів, у клініці «Слален» рішення можливе.

Порядок проведення процедури:

 1. Зняття зубних відкладень. Фахівець попередньо усуне зубний камінь та наліт, відполірує емаль.
 2. Визначення натурального відтінку пацієнта, демонстрація майбутнього результату процедури вибілювання. У середньому освітлення проводиться на 2-4 тони.
 3. Ізолювання зубів від ясен та губ. Встановлення спеціальної пластини.
 4. Нанесення спеціального гелю на кожен зуб для утворення плівки завтовшки 1-2 мм.

Процес відбувається швидко, ефективно та абсолютно нешкідливо для пацієнта. Якщо від природи або внаслідок різних причин спостерігається жовтизна зубів, звертайтеся до фахівців. Цей дефект можна виправити. Показання та протипоказання визначаються індивідуально.

Дата: 21 жовтня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.