ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Полірування зубів після чищення: що це таке й навіщо потрібне, відгуки, щітки для полірування емалі, пломби на передніх зубах

Професійне чищення та полірування зубів: особливості процедури

У процесі життєдіяльності на поверхні зубної емалі утворюється м'який наліт, що складається з бактерій і залишків їжі. При регулярному чищенні він частково видаляється, але повністю прибрати його в побутових умовах неможливо. Поступово він накопичується і становиться твердим, а потім мінералізується, перетворюючись на зубний камінь. До того ж відсуває ясна від коронки зуба, в наслідок чого утворюються канали, в які набиваються залишки їжі, слина та бактерії. Починається процес гниття, що призводить до розвитку гінгівіту, пародонтиту й інших захворювань.

Зубний камінь досить небезпечний для здоров'я. На ньому активно розмножуються бактерії, він призводить до розвитку карієсу та запальних процесів. Стає причиною оголення шийки зубів, через що вони розхитуються, виникає ризик втрати. Щоб не допустити цього, необхідно регулярно відвідувати стоматолога (мінімум раз на рік), а також робити професійне чищення та полірування зубів. Це дозволяє зняти камінь, очистити канали ясен та повернути усмішці здоровий вигляд.

Як проходить процедура

Очищення зубів проводиться в кілька етапів:

 1. Огляд ротової порожнини пацієнта, визначення стану зубного ряду і можливості проведення процедури. Якщо є карієс чи інші захворювання, то необхідно їх спочатку вилікувати.
 2. Видалення м'якого нальоту з поверхні емалі. Для цього використовують апарати типу Air Flow. Вони створюють потужний повітряно-водно-порошковий струмінь, який прибирає відкладення, пігментні плями від кави, сигарет, інші забруднення з важкодоступних місць і з міжзубних інтервалів.
 3. Усунення твердого нальоту та зубного каменю. Для цього застосовуються спеціальні ультразвукові апарати, які прибирають відкладення як на коронках, так і в просторі під яснами.
 4. Полірування емалі. Проводиться після видалення зубного каменю. Завдяки цьому поверхня вирівнюється та стає гладкою. Зуби стають більш блискучими, на них не відкладається наліт, адже йому просто нема за що фіксуватися.
 5. Зміцнення емалі за допомогою пасти зі фтором. Її видавлюють на спеціальну капу, яку кріплять на зубний ряд. Досить кількох хвилин, щоб фтор вбрався та накрив коронки захисною плівкою.

Завдяки цій процедурі є можливість значно знизити кількість бактерій і мікроорганізмів в ротовій порожнині, тому зменшуються ризики розвитку запалень й інших захворювань. Прибираються не лише камінь і відкладення. Зникає неприємний запах, поліпшується естетична складова посмішки. При цьому є у процедури й певні мінуси. По-перше, деякі пацієнти можуть відчувати дискомфорт, навіть біль. Зазвичай це відбувається через підвищену чутливість зубів і складність відкладень. По-друге, під час процедури травмуються ясна, через що протягом декількох годин вони можуть кровоточити.

Особливості полірування

Дану методику проводять після чистки зубів. Вона є фінішним етапом, дозволяє повернути зубам природний колір і красу. Обробка поверхні проводиться спеціальною абразивною пастою з використанням насадок – штрипсів, гумових чашок, щіточок та ін. Завдяки цьому відшліфовуються всі площини, включаючи міжзубні проміжки та фісури. Процедура передбачає використання спеціального апарату. Лікар наносить на робочу зону абразив, а потім полірує поверхню, проходячи по всьому зубному ряду. Новіший спосіб: полірування Air-Flow з використанням порошку на основі гліцину.

До переваг даної процедури відносяться:

 1. Максимально гладка поверхня емалі. Завдяки чому на ній не утворюються плями, а зубний наліт не затримується та легко знімається. Подібний ефект триває 3-6 місяців.
 2. Повна безпека. Процес не шкодить емалі, на ній не залишаються подряпини й інші видимі дефекти. Всі нерівності зникають, при цьому товщина захисного шару не зменшується.
 3. Відсутність анестезії в процесі, тому немає ніяких ризиків для організму.
 4. Універсальність. Шліфувати можна як натуральні зуби, так і штучні. Часто послугу проводять для реставрації старих пломб. Вони помітно освітлюються, перестають виділятися на загальному тлі.
 5. Поліпшення естетичних властивостей. Поверхня стає світлішою, вона блищить, знімаються пігментні плями тощо.

 Потрібно розуміти, що шліфування – це не відбілювання. Після процедури зуби освітляться на кілька тонів і стануть більш захищеними від утворення нальоту.

Показання та протипоказання

Шліфування й полірування проводять в рамках видалення нальоту та зубного каменю. Окремо одна від одної процедури не робляться. Вважається, що професійну чистку слід проводити 2 рази на рік. Якщо у пацієнта присутній гінгівіт, то частоту обробки потрібно збільшити до 3 разів. Це дозволить уникнути кровоточивості, прибрати камінь і джерела інфекції. Полірування проводиться після закінчення робіт для закріплення результату.

Що робити після процедури

Щоб ефект від AirFlow й ультразвукової чистки тривав якомога довше, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Намагайтеся відмовитись від куріння. Смоли відкладаються на поверхні емалі, викликаючи її пігментацію. До того ж вони є осередком для розмноження бактерій.
 2. Приймайте менше продуктів з барвниками. Не пийте міцний чай чи каву, кольорові газовані напої, соки, не їжте буряк, шовковицю та інші ягоди.
 3. Чистіть зуби два рази на день. Можна використовувати спеціальну абразивну відбілюючу пасту, яка краще видаляє наліт. Але дотримуйтесь рекомендацій виробника. Використовувати її на постійній основі не варто.
 4. Необхідно полоскати ротову порожнину після кожного приймання їжі. Таким чином видаляються залишки продуктів.
 5. Регулярно відвідуйте стоматолога. Завдяки цьому патології вдасться виявити на ранніх етапах і вчасно вилікувати, не допускаючи розвитку хвороби.

Полірування займає 10-20 хвилин. Після нього рекомендується виконати фторування, оскільки емаль буде сприйнятлива до даної речовини. Фтор зміцнить поверхню та законсервує її, не допускаючи попадання всередину барвників або хвороботворних мікроорганізмів.

Дата: 19 липня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.