ru ua

СЛАЛЕН

(044) 245-42-74 (044) 245-42-75 (050) 353-02-04

ЮТА

(044) 241-01-01 (044) 241-00-44 (050) 443-81-01
Розгорнути навігацію

Пародонтологія

Увага!
Акція!

З 01 вересня 2018 р. по 15 жовтня 2018 р.
в клініках «Слален» та «Юта» знижка 10 % на пародонтологічне лікування при наявності дентальних імплантів в порожнині рота

Детальніше

Пародонтологія - це один із розділів терапевтичної стоматології, який займається лікуванням та профілактикою захворювань пародонта - органів та тканин, які оточують зуб (ясна, зв’язка зуба (періодонтальна зв’язка), яка утримує зуб в осередку кістки, та сама кістка щелепи).

Найрозповсюдженішим захворюванням ясен є:

 • гінгівіт
 • пародонтит
 • пародонтоз

Гінгівіт

Гінгівіт – це запалення ясен. При цьому захворюванні пацієнти скаржаться на біль та кровоточивість ясен, неприємний запах з рота.

При гінгівіті ще не порушується цілісність зубоясенного з’єднання.

Гінгівіт, як правило, виникає через скопичення мікробного нальоту на зубах, в результаті недотримання гігієни порожнини рота.

Також гінгівіт може бути ознакою системного захворювання (наприклад, захворювань шлунково-кишкового тракту, алергії, авітамінозу, захворювань крові, цукрового діабету, інфекційних захворювань).

Лікування гінгівіту

В залежності від тяжкості захворювань використовують різні методи лікування. Починаючи від проведення професійного чищення зубів, протизапального лікування та закінчуючи хірургічним втручанням.

Якщо гінгівіт не лікувати, то мікроби переносять свою діяльність в більш глибокі шари пародонту та викликають їх руйнування. Це захворювання носить назву пародонтит.

Пародонтит

Пародонтит — це більш тяжке захворювання пародонту із залученням в запальний процес, крім ясен, ще кісткової тканини та зв’язки зуба.

Крім запальних у тканинах пародонту спостерігаються і дистрофічні зміни, що призводить до руйнування опорно-зв’язуючого апарату зуба та посмішки кісткової тканини (утворюється пародонтальна кишеня). Це призводить до оголення коренів, розхитування зубів та, в подальшому, до їх втрати.

Причини розвитку пародонтиту:

 • незадовільна гігієна порожнини рота,
 • неякісні пломби, штучні коронки зубів,
 • неправильний прикус,
 • порушення харчового раціону (недостатньо білка, вітамінів),
 • структура їжі – занадто м’яка їжа, яка не сприяє очищенню зубів та нормальному навантаженню при жуванні,
 • стрес,
 • системні захворювання (захворювання шлунково-кишкового тракту, серцево-судинні, ендокринні і т.п.),
 • шкідливі звички (куріння),
 • спадковість.

Увага! На ці симптоми починаючого або прогресуючого пародонтиту слід звернути особливо пильну увагу:

 • свербіння та біль в яснах, які є ознаками запального процесу, кровоточивість ясен, яка виникає при чищенні;
 • зубів або прийомі твердої їжі в наслідок травматизації, при цьому ясна мають «запальний», темно-червоний колір;
 • поява неприємного запаху з рота та неприємного постійного смаку в роті, від яких не можна позбутися ніякими дезодоруючими засобами для ротової порожнини;
 • оголення шийки зуба, яке проявляється відчуттям, начеб то зуби стали «довше»;
 • розхитаність та випадіння зубів свідчить про запущену стадію пародонтиту, яка потребує негайного втручання стоматологічної допомоги.

Пародонтоз

Пародонтоз — дистрофічне захворювання пародонта (сукупність всіх тканин, які оточують корені зуба).

Зустрічається він порівняно рідко - близько 3 - 4% від всіх захворювань пародонта.

При пародонтиті відсутні запальні явища та пародонтальні кишені. Характерна хороша фіксація зубів, незначна кількість зубних відкладень, оголення коренів, наявність клиноподібних дефектів.

Причини виникнення пародонтозу:

 • системні захворювання, атеросклероз,
 • порушення гормонального обміну,
 • порушення мінерального обміну і т.п.

Важливо розуміти, що при лікуванні будь-яких захворювань пародонта, одним із основних засобів боротьби з ними є дотримання гігієни порожнини рота.

Етапи лікування захворювань пародонта:

 1. Навчання пацієнта гігієні порожнини рота.
 2. Видалення зубних відкладень. Для зняття над- та під- ясневих зубних відкладень використовують ультразвукові скалери — спеціальні апарати з різними насадками для видалення зубного каменя.
 3. Проводиться Вектор-терапія, в результаті чого руйнуються грануляції, полірується поверхня кореня зуба в межах пародонтальної кишені. В кишеню вводиться суспензія, яка володіє вираженою протизапальною, антимікробною дією та містить гідроксид кальцію. Це призводить до зменшення рухливості зубів.
 4. Хочеться зазначити, що Вектор-терапія зовсім безболісна! Але, при цьому, дуже ефективна.
 5. Медикаментозне лікування шляхом місцевої дії на тканини пародонта (накладення лікувальних пов’язок, зрошення порожнини рота, інстиляції в пародонтальні кишені) та загальної дії на весь організм в цілому (призначення спеціально підібраних антибіотиків (при необхідності), протизапальних засобів, загальнозміцнювальних засобів, препаратів кальцію та інш.).
 6. Санація порожнини рота (лікування зруйнованих зубів; заміна неякісних пломб, коронок; видалення зруйнованих зубів).
 7. При необхідності, для зміцнення рухомих зубів, в стоматологічних клініках фірми «Слален» проводиться шинування зубів. За допомогою спеціальної шинуючої стрічки рухомі зуби зв’язуються в одну цілу конструкцію, та знову набувають нормальний естетичний вигляд та функціональність.
 8. За показаннями проводиться ортодонтичне та ортопедичне лікування.
 9. Підтримуюча терапія, що є основою для ефективного лікування та стабілізації процесу.

Необхідно знати та пам’ятати, що лікування захворювань пародонта— це тривалий процес, який потребує від пацієнта регулярного виконання всіх рекомендацій лікаря-стоматолога.

На консультації лікар-стоматолог уважно Вас огляне та підбере індивідуальний план лікування як по термінам, матеріалам, так і по ціні.

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

Основні ціни на лікування в стоматологічних клініках «Слален» та «Юта»

Записатися на прийом до гігієніста можна на сайті та за телефонами:

Увага!
Акція!

З 01 вересня 2018 р. по 15 жовтня 2018 р.
в клініках «Слален» та «Юта» знижка 10 % на пародонтологічне лікування при наявності дентальних імплантів в порожнині рота

Детальніше
×
Зворотній зв'язок