ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

7 основних причин появи присмаку йоду в роті та способи позбутися його

У нормі людина не повинна відчувати в роті жодних специфічних присмаків, тому в такому випадку лікарі рекомендують максимально швидко звертатися за медичною допомогою. Спочатку варто відвідати стоматологічну клініку, де лікар проведе огляд ротової порожнини, вислухає скарги пацієнта, зможе виявити або виключити профільні захворювання. Залежно від ситуації буде призначене лікування. У більшості випадків усунути проблему вдається швидко, але якщо її причиною стала внутрішня патологія, потрібно буде пройти повноцінний терапевтичний курс.

Що може бути причиною присмаку йоду у роті

Не завжди людина відчуває смак йоду на фоні прогресуючих стоматологічних захворювань. Лікарі стверджують, що подібному явищу можуть сприяти:

  1. Йодизм. Так називається алергія на йод, яка розвивається на тлі безконтрольного прийому відповідних препаратів. Завжди супроводжується додатковими, нехарактерними симптомами: надмірною слинотечею, дрібними висипаннями на шкірних покривах, безпричинною слабкістю, періодичним підвищенням температури тіла.
  2. Гіпертиреоз. Якщо щитовидна залоза функціонує некоректно і виробляє дуже багато гормонів, то присмак йоду з'являється спонтанно, його неможливо пов'язати з вживанням специфічної їжі або стоматологічними захворюваннями. Людина додатково скаржиться на набряклість верхніх кінцівок та обличчя, надмірну дратівливість і швидку стомлюваність.
  3. Зміна загального гормонального тла. Це може бути пов'язане з вимушеним тривалим прийомом відповідних препаратів або вагітністю. Найчастіше неприємне відчуття турбує вранці, вдень присутня сонливість, вночі – безсоння, що раптово з'являється, роздратування, спостерігається підвищена плаксивість.
  4. Захворювання органів шлунково-кишкового тракту, печінки та нирок. Розглянутий симптом буде присутній у разі тяжкого або тривалого перебігу внутрішньої патології, коли функціональність систем вже порушена.
  5. Проблеми із психоемоційним станом. Спонтанний, раптовий присмак йоду в роті цілком може бути пов'язаний зі стресом, нервовим потрясінням, надто сильними емоціями (позитивними та негативними).

Якщо говорити тільки про стоматологічні причини, то симптом виникає на тлі прогресуючого карієсу, при руйнуванні емалевого покриття зубів, тривалому носінні металевих протезів. В цьому випадку присмак невиражений, з'являється частіше після сну, швидко усувається після чищення зубів та використання ополіскувача.

Спровокувати появу неприємного відчуття може і раніше виконана жорстка діагностична процедура. При проведенні магнітно-резонансної томографії або ультразвукового дослідження іноді застосовуються контрастні речовини, що вводяться до судин або внутрішніх органів. Такий метод дає змогу виконати поглиблену діагностику. Зазвичай характерний присмак після таких процедур зникає самостійно протягом 2-5 днів, коли контрастна речовина буде виведена з організму. 

Як позбутися йодистого присмаку чоловікам та жінкам

Чому з'являється даний симптом, зможе встановити тільки лікар після повного обстеження пацієнта. Стоматолог оцінить стан порожнини рота, а при виявленні профільних проблем усуне їх. Якщо санація не потрібна, потрібно буде пройти обстеження у вузьких фахівців, щоб виявити справжню причину неприємних відчуттів. Від одержаних результатів залежить тактика лікування. Найчастіше необхідно провести терапію основного захворювання. Після одужання чи введення хронічної патології у стадію тривалої ремісії неприємні відчуття зникнуть.

Для обстеження людини з приводу йодистого присмаку в роті та розуміння, що це означає, потрібен час. Але до встановлення діагнозу та призначення лікування усунути неприємні відчуття можна наступними способами:

  1. Правильно проводити гігієну ротової порожнини. Двічі на день чистити зуби, застосовувати флос для очищення міжзубного простору. Протягом дня користуватися ополіскувачами, які не лише позбавлять стороннього присмаку, а й усунуть неприємний запах із рота.
  2. Обмежити вживання інгредієнтів із високим вмістом йоду. Йдеться про морепродукти, рибу, водорості, волоські горіхи. Якщо ці продукти були пріоритетними, то потрібно переглянути свій раціон.
  3. Скоригувати прийом гормональних препаратів. Самостійно робити це не можна, потрібно буде проконсультуватися зі своїм лікарем.
  4. Стабілізувати психоемоційний стан. Доведено, що смак йоду в роті може бути наслідком сильного стресу, регулярних перенавантажень. Потрібно навчитися адекватно реагувати на життєві ситуації, за неможливості виконати це самостійно, варто звернутися за допомогою до фахівців.
  5. Отримати нові терапевтичні призначення. Йдеться про випадки, коли деякі внутрішні патології вже діагностовані, причому йодистий присмак почав з'являтися безпосередньо під час їх лікування. Про таку зміну в самопочутті потрібно повідомити свого лікаря, який зможе скоригувати терапію.

Не завжди йодистий присмак у роті присутній постійно, але навіть періодична його поява має насторожити. Слід звернутися по медичну допомогу, а розпочати обстеження варто з відвідування стоматолога. За винятком проблем зі здоров'ям ротової порожнини знадобиться пройти комплексну діагностику і виявити справжню причину патології. Нерідко під час діагностики виявляються захворювання щитовидної залози, органів шлунково-кишкового тракту, печінки та нирок (вони тривалий час протікають практично безсимптомно). Легкий, ненав'язливий смак йоду може вказати на проблему, що дозволить вчасно її виявити та отримати терапевтичні призначення.

Дата: 10 січня 2022
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.