ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Ефективні методи боротьби з неприємним запахом з рота

Причини виникнення неприємного запаху

Стійкий неприємний запах з рота (хронічний стан називають галітозом), крім психологічного дискомфорту, зниження якості соціального життя, свідчить і про наявність порушень в тілі. Прояв цього симптому є причиною звернення до лікарів різних спеціальностей в 15-30% випадків. Виникнення специфічного аромату обумовлено наявністю особливих летких з'єднань (сірчистих, амінів, органічних кислот). Вони не тільки викликають погані відчуття, але і шкодять тканинам періодонта.

Причини неприємного запаху з рота:

  • погана гігієна;
  • сухість слизових оболонок;
  • запальні захворювання ротової порожнини (гінгівіт, кандидоз, пародонтит, хвороби слинних залоз), ЛОР-органів;
  • прийом деяких ліків;
  • захворювання нижніх дихальних шляхів (бронхіт, пневмонія);
  • патології травної системи, пошкодження стравоходу;
  • порушення обміну речовин (дефіцит ферменту лактази, для розщеплення глютенів, запах ацетону з рота виникає при діабетичної коми).

Локальні фактори, наприклад, карієс, ортодонтичні, ортопедичні конструкції, запалення ясен сприяють зниженню рівня гігієни, вимагають більш ретельного очищення поверхні зубів. Визначити точну причину галітоза допоможе професійна стоматологія в Києві з сильною командою професіоналів, оснащена технікою світових лідерів спеціалізованого обладнання.

Особливості діагностики та лікування галітоза

На стартовому етапі лікар-стоматолог з'ясовує, чому виникає поганий запах з рота. Залежно від симптоматики і загального стану здоров'я призначається клініко-рентгенологічне дослідження, санація ротової порожнини, професійна чистка зубів, іноді потрібна корекція раціону. Якщо несвіже дихання виникає через недостатню гігієни, допоможе використання ополіскувача, щіточки для мови. Для багатьох пацієнтів актуальний відповідь на питання про те, як прибрати неприємний запах з рота. Усунути проблему максимально швидко і безпечно можна тільки за допомогою фахівця.

У деяких випадках лікування галітоза передбачає:

  • усунення стоматологічних, соматичних хвороб;
  • індивідуальний вибір засобів, що очищають, застосування додаткових препаратів (спеціальні зубні пасти, краплі, пастилки, спреї).

Запах з рота у дитини найчастіше виникає через погану гігієни, сухості слизової (під час сну, при нежиті, наявності інфекційного процесу в носоглотці), захворювань зубів. У більшості випадків дитячий галітоз виходить усунути після корекції процесу чистки, раціону та усунення стоматологічних проблем. Якщо санація ротової порожнини, правильне виконання гігієнічних заходів не дають позитивний результат, необхідна додаткова консультація фахівців загального профілю.

Дата: 22 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.