ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Фторування - здоров'я зубів під контролем стоматолога

Сучасна стоматологія не тільки стоїть на сторожі зміцнення і підтримки здоров'я зубів і порожнини рота, але і робить людей володарями естетично красивих посмішок. Лікарі несуть відповідальність за кожного пацієнта. До їх компетенції входять лікування, реставрація, відновлення, протезування, а також своєчасні рекомендації, проведення превентивних процедур. Однією з таких є фторування зубів. У чому користь, кому рекомендована ця послуга, розглянемо докладніше.

Особливості проведення

Фторування зубів - процедура, спрямована на зміцнення поверхні емалі, збереження здоров'я порожнини рота. Вона полягає в нанесенні на поверхню спеціального складу, який відновлює цілісність тканин. Проведення процедури глибокого фторування зубів в стоматологіях Києва націлене на профілактику каріозних процесів в порожнині рота.

Відомо, що при зменшенні або відсутності фтору в організмі істотно прискорюються процеси руйнування, емаль «з'їдає» карієс. В ході обробки відбувається реакція, при якій гідроксильна (ОН) група гідроксиапатиту тканини зубної емалі заміщається на іони фтору (F-). Це створює бар'єр, запобігаючи подальше руйнування структури.

Кому рекомендовано фторування

Процедуру зміцнення емалі фтором можна порівняти з заповненням або підживленням необхідними мікроелементами, відновленням сприятливого середовища, в якій немає місця розвитку негативних мікроорганізмів. Однак є групи особливо потребуючих пацієнтів:

  • майбутні мами (фторування емалі зубів - це спосіб відновити втрачені за період вагітності мікроелементи);
  • люди, у яких спостерігається спадковий недолік фтору;
  • діти в період зміни молочних зубів;
  • всі, хто страждає від частого карієсу;
  • люди, яким показано фторування зубів після чищення або відбілювання емалі.

Фтор є необхідною складовою здоров'я ротової порожнини. З роками запаси даного мікроелемента стають менше. На цьому тлі відбувається активізація зростання колоній патогенних мікроорганізмів. В здоровому середовищі фтор стримує їх розвиток. При його недоліку зубної емалі складніше пручатися кислого pH ротової порожнини, отже, руйнування відбувається стрімкіше.

Особливості процедури

Фторування зубної емалі носить виключно індивідуальний характер. Лікар самостійно розраховує процентний вміст мікроелемента в залежності від стану тканини, здоров'я порожнини рота пацієнта. Спеціальний склад суміші (лаку) призначається для обробки зубів дітей і дорослих.

Розрізняють два основних типи фторування:

  1. Звичайне (просте). Спеціаліст завдає за допомогою стоматологічної кисті (ложки-капи) фтормісткий склад на кожен зуб.
  2. Глибоке. Процедура проводиться в два етапи. На першому передбачається професійна стоматологічна чистки зубів. На другому наноситься фтормісткий склад під потоком спрямованого теплого повітряного струменя. Експозиція становить 2 хвилини.

Процедура закінчується обробкою зубного ряду сумішшю гідроксидів кальцію і міді (молочком). В результаті утворюється кристалічна з'єднання (фтористий кальцій), що створює «грати», що захищає в подальшому емаль.

Важливі правила фторування:

  • професійну чистку і обробку фтором може проводити тільки фахівець;
  • неприпустимо виконувати процедуру без попередніх гігієнічних, протимікробних заходів. Зубний наліт і скупчення бактерій не дозволять мікроелементу повноцінно наситити тканини;
  • самолікування завдає шкоди здоров'ю. Фторування будинку, т. Е. В кустарних умовах, загрожує передозуванням і може привести до псування і навіть втрати зубів.

Рекомендуємо зробити турботу про порожнини рота частиною способу життя. Відповідальний підхід, своєчасно проведена процедура фторування і регулярні гігієнічні заходи зроблять зубну емаль більш стійкою до агресивних середовищ, дозволять уникнути частого лікування.

Дата: 22 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.