Імплантація зубів: що потрібно знати

Імплантація - ефективний і безпечний спосіб поповнення зубного ряду, який допомагає позбавитися від дискомфорту і естетичних дефектів, пов'язаних з втратою зубів. Сьогодні це доступна послуга і хороша альтернатива протезам. Імплантація зубів в Києві користується великою популярністю.
Імплантат і етапи його установки
імплантат зуба - це основа для майбутнього протеза або коронки. Це частина конструкції, а також заміна зубної корінь. Являє собою саморіз, який виготовляють з титану. Його імплантують в кісткову тканину на місце відсутнього зуба.
Перед прийняттям рішення установки імпланта проводять консультацію з пацієнтом. Це допомагає виділити показання і протипоказання до виконання процедури. Далі роблять діагностику, використовуючи комп'ютерну томографію (КТ). На даному етапі складають план дій. Пацієнта повідомляють про майбутні заходи, необхідність нарощування кісткової тканини. Імпланти зубів ставлять в кілька етапів:
- Проводять остеоінтеграцію - приживлення штифта. Завдяки йому коронка здатна витримувати подальші навантаження.
- Фіксують абатмент - установку надкостной конструкції. Це проміжний елемент між імплантом і майбутнім протезом. Він виконує сполучну функцію.
- Встановлюють ортопедичну конструкцію - протез чи коронку. Принцип її виготовлення практично не відрізняється від процедури протезування. Вона повторює колір і конфігурацію природного зуба. Буває керамічною або цирконієвою.
Після проведення імплантації спостерігають за станом пацієнта, проводять профілактичні огляди.
Переваги процедури
Коли пацієнт вибирає спосіб поповнення зубів, необхідно порівняти плюси і мінуси різних методів. Імплантація має ряд переваг перед звичайним протезуванням:
- Коронки, встановлені на імплантат, з часом не розхитуються. Під них не потрапить їжа.
- Якісні імпланти довговічні, вони можуть прослужити своєму власникові все життя. Мости необхідно замінювати кожні 10 років.
- Імплантація торкається здорові сусідні зуби. Процедура не вимагає видалення їх нервів.
Це хороша альтернатива знімних протезів, які можуть випасти або викликати блювотний рефлекс у пацієнта. Імпланти стійкі до навантажень при жуванні, менш чутливі до низької температури.
Протипоказання для проведення імплантації
Перед процедурою лікар обов'язково перевіряє наявність протипоказань у пацієнта до її проведення. Операція забороняється, коли є:
- захворювання крові;
- онкохвороби;
- СНІД;
- патології імунної системи;
- порушення діяльності ЦНС;
- туберкульоз;
- цукровий діабет;
- порушення функції жувальних м'язів.
Спростування міфів
Існує багато міфів про імплантацію:
- Процедура хвороблива.
Правильно підібрана анестезія повністю виключає можливість дискомфорту або больових відчуттів.
- Часто зубний імплантат не приживається. Матеріал, з якого виготовлений імплантат, що не відторгається імунною системою. Але є мінімальний ризик: відторгнення трапляється в менш ніж 1% випадків. При ретельної діагностики та виконанні всіх технологій доктором, а пацієнтом - його рекомендацій, імплантат приживається практично завжди.
- Впровадження імпланта - тривала процедура. Всі дії тривають менше години. Більше часу буде потрібно для його приживлення - 3-6 місяців.
Звичайно, імплантати не свої зуби. Але якщо останніх вже немає, то краще скористатися послугою.
Вартість процедури
Найбільш часто пацієнтів цікавить, скільки коштує імплантат. Це один з найбільш важливих факторів вибору способу протезування. Ціна імплантації може бути різною. Вона залежить від наступних факторів:
- компанії-виробника;
- регіону виконання процедури;
- престижності, рейтингу клініки і її цінової політики;
- конфігурації різьблення і перетину імпланта;
- обраної методики установки;
- якості використовуваних матеріалів.
На загальну суму впливають також заходи по попередній підготовці. Не завжди більш висока ціна - це краща якість. Наприклад, клінікам з усталеною репутацією не потрібно пускати гроші на рекламу, що знижує вартість імплантації зубів. Медзаклади, які тільки відкриваються, витрачаються на нове обладнання, тому за послуги в них доведеться заплатити більше.