Як попередити ускладнення після видалення зуба

Як попередити ускладнення після видалення зуба
Процедура видалення зуба - одна з найбільш неприємних в кабінеті у стоматолога. Однак при застосуванні знеболюючих засобів, місцевої анестезії її можна з легкістю пережити. Набагато складніше життя стає, коли ви залишаєте кабінет. У яснах утворюється лунка після видалення зуба, і вона вимагає ретельного догляду. По суті, це свіжа рана, яка може стати джерелом розвитку запалення і інфекції. Що робити? Дізнаємося відповідь на це питання у фахівців клініки.
Що відбувається після видалення зуба
Якщо процедура екстракції пройшла успішно, в яснах утворюється розрив. Невелика ямка заповнюється кров\'ю, яка припиняє надходити через півгодини. При позитивному результаті в лунці після видалення кореня формується згусток. Це своєрідний бар\'єр, який попереджає проникнення інфекції. На фото видно, як виглядає лунка після кабінету хірурга.
У наступні етапи загоєння запальний процес повинен піти на спад. Незалежно від того, видалили корінний або молочний зуб, фахівці стверджують, що нормою вважаються:
- незначні болючі відчуття в яснах;
- несуттєве підвищення температури (на 1-1,5 градуса);
- набряклість м\'яких тканин;
- дискомфорт при ковтанні, попаданні їжі в рот.
За статистикою, найчастіше проблеми виникають при видаленні нижніх зубів, особливо зубів мудрості. Вони розташовані у важкодоступних місцях. Їх екстракція (видалення) викликає складності.
Як прискорити загоєння лунки
Після видалення зуба вкрай важливо не допустити виникнення і розвиток запалення. З цією метою стоматологи рекомендують:
- утриматися від дотиків місця пошкодження тканин (ні їжею, ні пальцями, ні мовою);
- не створювати в ротовій порожнині вакуум (свист, вживання напоїв за допомогою трубочки). Зайве тиск може змістити або пошкодити утворилося криваве ущільнення;
- не відвідувати сауни, лазні, солярії і інші місця, в яких спостерігається підвищена температура;
- не докладати гарячі компреси;
- не вживати теплу їжу або напої;
- уникати інтенсивної фізичної активності, великих навантажень;
- не вживати продукти, які можуть викликати сильну реакцію (надмірно пряні, приправлені страви);
- скоротити або відмовитися від вживання алкогольних напоїв, сигарет;
- не чистити зуби в першу добу після видалення;
- забезпечити подальший ретельний догляд за ротовою порожниною;
- уникати переохолоджень і інших ситуацій, які можуть спровокувати ослаблення імунітету (відвідування багатолюдних місць, спілкування з хворими та ін.).
В середньому, через 4 дня всі неприємні симптоми повинні зникнути. Якщо на місці видаленого зуба з\'являється запалення або неприємний запах у ротовій порожнині, посилюється біль, тоді поспішіть до лікаря.
Можливі наслідки після видалення зуба
Загоєння лунок у пацієнтів - процес суто індивідуальний. У деяких випадках замість швидкого одужання спостерігаються негативні наслідки:
- альвеоліт. Це захворювання, яке може розвинутися в більш небезпечну патологію - остеомієліт, запаленні кісткової тканини. У запущених випадках потрібно тривале і дороге лікування лунки;
- набряк ясен. Найчастіше м\'які тканини починають запалюватися через сильну травми або видалення кров\'яного згустку. Ще однією причиною є залишки зуба. У лунці може накопичуватися гній, з\'являється постійна кровотеча, біль не проходить;
- флюс. Це патологія, яка супроводжується повторним запаленням. Найчастіше виникає при недостатньо якісному видаленні зуба через нагноєння окістя;
- суха лунка. Ще одна популярна проблема, яка виникає через відсутність кров\'яного згустку. Слизова пересихає, з\'являється сильне почервоніння тканин. Найчастіше цей процес відбувається через надмірне полоскання, недостатньої гігієни, куріння та ін .;
- парестезія. Це типове роздратування нервових закінчень. Короткочасне явище. Воно триває не більше 15 хвилин, проходить без втручання стоматолога.