Мукозит і періімплантит - підводні камені імплантації

При втраті зуба не варто сильно засмучуватися. сьогодні стоматологія пропонує різні методи відновлення. імплантація зубів - найбільш прогресивний з них. Але, на жаль, також існує ризик втрати протеза після процедури. Найчастіше відторгнення імплантату трапляється через запалення ясен під коронкою. Така реакція спостерігається у одного пацієнта з десяти.
Періімплантит і мукозит - основні проблеми, що перешкоджають успішному результату. Причини їх прояви: зневага правилами гігієни порожнини рота.
Періімплантит: що потрібно знати
Що це
Хвороба проявляється у вигляді запального процесу, що розвивається в м'яких і кісткових тканинах, що контактують з імплантатом. У процесі її розвитку відбувається витончення кістки, через що титановий саморіз позбавляється основи, на якій міг би триматися в щелепи. Виникає ризик його втрати. Проявитися хвороба може в будь-який час - через місяць або роки після хірургічного втручання. В цьому криється підступність періімплантита.
Симптоми недуги
Захворювання не проходить у прихованій формі, тому провести діагностику нескладно. Періімплантит супроводжується такими симптомами:
- запалення ясенної кишені, через що з'являються кровотечі, припухлість, посиніння і почервоніння;
- витончення кісткової тканини - видно при огляді порожнини рота і на рентгенівському знімку;
- збільшення глибини ясенної кишені (на 3-5 мм), що супроводжується хитанням імплантату і зяянням абатмента;
- поява свища, в якому накопичується гній.
Норма зменшення обсягу кісткової тканини в перший рік після оперативного втручання - 1-1,5 мм. далі - не більш ніж по 0,2 мм щорічно. Перевищення показників - це вже патологія. Щоб не втратити імплантат, потрібно бити на сполох.
Лікування хвороби
Шанси врятувати штучний зуб є, якщо імплантат ще не хитається. Спочатку фахівець повинен зняти зайве навантаження з нього. Після цього лікування періімплантита проводять поетапно:
- виконують чистку поверхні імплантату;
- призначають курс антибіотиків;
- відсікають інфікований ділянку ясен, видаляють омертвілі тканини і грануляції.
При необхідності збільшують розміри ясна. Справитися з хворобою можна, якщо вчасно звернутися до лікаря.
Мукозит - краще з гіршого
У порівнянні з періімплантита, мукозит ясна - менш серйозна проблема. При його розвитку спостерігається запалення м'яких тканин, кісткові хвороба не зачіпає. Прояви мукозиту:
- почервоніння;
- витончення слизової в області поразки;
- припухлість ясен;
- виразки на ній і на внутрішній стороні щік.
Можуть також з'являтися білуваті плями на слизовій, що свідчить про некротичні процеси в м'якій тканині. Мукозит може супроводжуватися болем під час прийому їжі, підвищенням температури тіла, нездужанням, сухістю в роті, зниженням ваги. Хоча захворювання вкрай рідко стає причиною втрати імплантату, не варто ним нехтувати. У занедбаній стадії воно загрожує сильним запаленням слизової, через який пацієнт не зможе ковтати. Харчуватися можна буде тільки за допомогою зонда.