ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Мукозит і періімплантит - підводні камені імплантації

При втраті зуба не варто сильно засмучуватися. сьогодні стоматологія пропонує різні методи відновлення. імплантація зубів - найбільш прогресивний з них. Але, на жаль, також існує ризик втрати протеза після процедури. Найчастіше відторгнення імплантату трапляється через запалення ясен під коронкою. Така реакція спостерігається у одного пацієнта з десяти.

Періімплантит і мукозит - основні проблеми, що перешкоджають успішному результату. Причини їх прояви: зневага правилами гігієни порожнини рота.

Періімплантит: що потрібно знати

Що це

Хвороба проявляється у вигляді запального процесу, що розвивається в м'яких і кісткових тканинах, що контактують з імплантатом. У процесі її розвитку відбувається витончення кістки, через що титановий саморіз позбавляється основи, на якій міг би триматися в щелепи. Виникає ризик його втрати. Проявитися хвороба може в будь-який час - через місяць або роки після хірургічного втручання. В цьому криється підступність періімплантита.

Симптоми недуги

Захворювання не проходить у прихованій формі, тому провести діагностику нескладно. Періімплантит супроводжується такими симптомами:

 • запалення ясенної кишені, через що з'являються кровотечі, припухлість, посиніння і почервоніння;
 • витончення кісткової тканини - видно при огляді порожнини рота і на рентгенівському знімку;
 • збільшення глибини ясенної кишені (на 3-5 мм), що супроводжується хитанням імплантату і зяянням абатмента;
 • поява свища, в якому накопичується гній.

Норма зменшення обсягу кісткової тканини в перший рік після оперативного втручання - 1-1,5 мм. далі - не більш ніж по 0,2 мм щорічно. Перевищення показників - це вже патологія. Щоб не втратити імплантат, потрібно бити на сполох.

Лікування хвороби

Шанси врятувати штучний зуб є, якщо імплантат ще не хитається. Спочатку фахівець повинен зняти зайве навантаження з нього. Після цього лікування періімплантита проводять поетапно:

 • виконують чистку поверхні імплантату;
 • призначають курс антибіотиків;
 • відсікають інфікований ділянку ясен, видаляють омертвілі тканини і грануляції.

При необхідності збільшують розміри ясна. Справитися з хворобою можна, якщо вчасно звернутися до лікаря.

Мукозит - краще з гіршого

У порівнянні з періімплантита, мукозит ясна - менш серйозна проблема. При його розвитку спостерігається запалення м'яких тканин, кісткові хвороба не зачіпає. Прояви мукозиту:

 • почервоніння;
 • витончення слизової в області поразки;
 • припухлість ясен;
 • виразки на ній і на внутрішній стороні щік.

Можуть також з'являтися білуваті плями на слизовій, що свідчить про некротичні процеси в м'якій тканині. Мукозит може супроводжуватися болем під час прийому їжі, підвищенням температури тіла, нездужанням, сухістю в роті, зниженням ваги. Хоча захворювання вкрай рідко стає причиною втрати імплантату, не варто ним нехтувати. У занедбаній стадії воно загрожує сильним запаленням слизової, через який пацієнт не зможе ковтати. Харчуватися можна буде тільки за допомогою зонда.

Дата: 29 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.