ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Що таке абатмент? Види абатментів

Видалили зуб? Стоматологи рекомендують якнайшвидше встановити імплант, адже порожнє місце і відсутність навантаження призводять до атрофії кісткової тканини і зміщення зубного ряду. Сучасна імплантація дозволяє отримати новий штучний зуб, який нічим не відрізняється від справжніх за функціональністю та естетичним зовнішнім виглядом.

Конструкція, яка заміщає зуб складається з трьох елементів:

  1. Штифт (власне імплант), що вживляють в кістку.
  2. Коронка, верхня частина зуба.
  3. Абатмент, проміжний елемент між штифтом і коронкою. Він не менш важливий, ніж 2 основні елементи, від його якості і точності установки залежать загальний вигляд, функціональність і довговічність імпланта.

Що таке абатмент? Деталь з певним діаметром і кутом нахилу, що сполучає коронку зі штифтом.

Види абатментів

Ортопедична деталь для імплантів відрізняється за розміром, формою і матеріалом. Абатменти бувають різні:

  1. Стандартні. Виробники пропонують асортимент абатментів  різної довжини і нахилу. Переваги: адекватна ціна, можна підібрати модель практично для будь-якого імпланта.

Недоліки: стандартний абатмент може не підійти під індивідуальні особливості зубочелюсної системи і доставляти естетичні незручності. За розміром він набагато менше коронки, що погіршує якість установки. Титан може просвічувати крізь коронку;

  1. Індивідуальні. Виготовляються за 3d-моделлю щелепи з урахуванням форми зубів, ясен і особливостей прикусу. Погрішності виключені.

Перевага: індивідуальний абатмент ідеально поєднується з конкретним імплантом.

Недолік: висока вартість.

Також при протезуванні використовують такі види: кулястий і тимчасовий. Кулястий елемент використовують для кріплення знімних протезів. Тимчасові абатменти  використовуються для тимчасового протезування.

Який матеріал вибрати?

Від матеріалу залежать функціонал, естетичність і вартість імплантації. У сучасній стоматології зустрічаються:

  1. Титановий абатмент. Міцний, довговічний, прийнятна ціна. Недолік: просвічує крізь коронку, тому використовується тільки для жувальних зубів.
  2. Пластик. Недорогий варіант для тимчасового протезування.
  3. Цирконієвий абатмент. Надійний, міцний, не просвічує. Підходить для «зони посмішки». Недолік: висока вартість.
Дата: 22 січня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.