ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Стоматологічна капа для зубів

У сучасній стоматології існує безліч видів кап для зубів, які різні за своїм призначення. Вони можуть як захищати зуби, так і сприятимуть їх вирівнюванню, з їх допомогою проводиться відбілювання та зміцнення зубної емалі.

Стоматологічна капа для зубів

Капа — це спеціальна накладка на зуби з пластичних матеріалів. Для чого потрібна капа для зубів? Її використовують у спорті з метою захисту від травм, і в стоматології для ортодонтичного лікування, а також для проведення естетичних і терапевтичних процедур. Як виглядає капа для зубів? Вона являє собою знімну конструкцію із силікону або поліуретану, яка одягається по мірі необхідності або згідно з режимом, призначеного лікарем.

Види кап для зубів

Капи для відбілювання зубів

Якщо ви хочете придбати білосніжну посмішку, але кабінетні процедури відбілювання в клініці з яких-небудь причин вам не підходять, можна зробити зуби біліше вдома, використовуючи професійні системи із застосуванням індивідуальної, стандартної або термопластичної одноразової капи для зубів і відбілюючого гелю. Проте в такому випадку вам все одно доведеться відвідати стоматолога, для того щоб зняти зліпки для виготовлення персональної капи або щоб просто дізнатися, як користуватися капами для зубів.

При цьому треба бути готовим до того, що процес відбілювання за даною технологією буде нешвидким та триватиме не менше ніж місяць, а також не призначається для зубів з підвищеною чутливістю.

Капа для аплікацій на зуби. Ремінералізуюча терапія

Капи для аплікацій на зуби використовують і для проведення процедури ремінералізації. Спеціальний гель або пасту наносять на внутрішню поверхню капи і щільно притискають її до зубів. Регулярне носіння пристосування, заповненого мінералізуючим складом, дозволяє ефективно зміцнити і відновити зубну емаль. Такі капи бувають стандартні і термопластичні.

Бруксизм

Через бруксизм — захворювання, характеризується мимовільним скреготом зубів, у людини може виникнути не тільки значне стирання зубних рядів, але і запалення або деформація щелепного суглоба. В результаті використання цього виду кап для зубів зникає дисбаланс м’язів, щелепа розслаблюється, стихає головний біль, який є одним із неприємних проявів даного захворювання.

Для досягнення позитивних результатів лікування конструкцію необхідно носити близько 10 годин на день. В стоматології капи від бруксизму бувають двох видів:

  • денні — використовуються при денному бруксизмі. Це прозорі індивідуальні капи, які потрібно носити постійно. Вони непомітні для оточуючих і не викликають дискомфорту.
  • нічні — показані при ночному бруксизмі. Такі капи надягають тільки на період нічного сну. Вони зручні і не відчуваються в роті.

Силіконова капа для спортсменів

Спортивні, або захисні, капи для зубів призначені для тих, хто займається контактними видами спорту, наприклад, хокеєм, футболом, боксом, або надає перевагу екстремальному відпочинку. Подібні капи на передні зуби допомагають знизити механічний вплив на щелепу і запобігає пошкодженню не тільки зубів і м’яких тканин обличча, але й шийного відділу хребта.

Захисні спортивні капи для зубів бувають двох видів:

  • стандартна капа — робиться по уніфікованому зразку і повністю готова до застосування;
  • індивідуальна капа для зубів — виготовляється з біополімерів за персональними зліпками, що дозволяє відтворити всі особливості будови зубних рядів.

Ортодонтичні капи для зубів

Це конструкції для вирівнювання зубних рядів, які виготовляють за персональними зліпками щелеп пацієнта. На жаль, не всі подібні капи для виправлення прикусу здатні впоратися з серйозними аномаліями. В основному вони ефективні для усунення міжзубних щілин і корекції деяких патологій прикусу. Проте якщо мова йде про ортодонтичні елайнери Invisalign®, то їх можна сміливо розглядати в якості альтернативи брекет-системам.

Капи для прорізування зубів

Існує й інший різновид стоматологічних кап для вирівнювання зубів — трейнери. Їх ще називають капи для прорізування зубів, апарати для направлення прорізування зубів або ЛМ-активатори. Різні моделі кап даного виду виробляють з силікону. Вони бувають декількох розмірів. Незважаючи на назву, капи для прорізування зубів насправді використовують для корекції співвідношення щелеп і вирівнювання різців у дітей у віці 6 — 10 років, тобто на етапі раннього змінного прикусу. Скільки носити капи для зубів? Капи необхідно одягати дитині на кілька годин вдень і на всю ніч. Термін лікування зазвичай становить близько року з періодичним контролем проміжних результатів за зліпками щелеп, зроблених на різних етапах корекції.

Для закріплення результатів корекції прикусу брекет-системою необхідно продовжувати лікування спеціальними ортодонтичними пристосуваннями — ретейнерами — або вдатися до установки капи на зуби. Подібні пристосування виготовляються з м’яких біополімерів, не викликають неприємних відчуттів і прості у використанні — ви відразу зрозумієте, як одягати капу на зуби і як зняти капу із зубів. Носити апарат слід вночі і по кілька годин вдень протягом 6 — 12 місяців в залежності від аномалії прикусу. Відгуки про капи для зубів після брекетів свідчать про те, що вони дійсно допомагають знайти ідеальну посмішку і впевненість у собі.

Щоб стати володарем індивідуальної капи для будь-яких цілей, необхідно звернутися у клініки «Слален та Юта», так як вони виготовляються за індивідуальними зліпками в зуботехнічних лабораторіях або на виробництві!

Крім того, лікар розповість вам, скільки коштує капа для зубів і як нею правильно користуватися.

Дата: 3 вересня 2018
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.