ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зубна нитка: як правильно вибрати за 10 параметрами та правила використання

Стоматологічні послуги – це не тільки лікування захворювань зубів та м'яких тканин, але й профілактика патологій, руйнування зубів та запальних процесів. Лікарі рекомендують особливу увагу приділяти гігієні ротової порожнини, тому що саме вона є найефективнішою профілактикою захворювань, каріозних процесів. Лише стандартного чищення зубів недостатньо, потрібно обов'язково регулярно використовувати флос. Саме так офіційно називається зубна нитка, призначена для очищення від нальоту та залишків їжі між зубами.

Правила вибору: враховуються 10 параметрів

Розглянутий інструмент для чищення міжзубних просторів можна вибрати тільки з урахуванням досвіду користування, відстані між зубами і стану здоров'я м'яких тканин. Стоматологи рекомендують враховувати кілька параметрів флоса – з якого матеріалу виготовлено, який вид нитки використовується, її форма. Виробники використовують у своїй продукції різні матеріали:

 • натуральний шовк – дорогий, вимагає частої заміни, але ефективно очищає від нальоту емалеву поверхню;
 • нейлон – має властивості, ідентичні натуральному шовку, але коштує в рази дешевше;
 • ацетат – ефективно очищає, відрізняється еластичністю та міцністю;
 • капрон – міцний, але має дуже грубу структуру, що може провокувати поранення м'яких тканин;
 • волокна з тефлоновим покриттям– плоскі (стрічкового типу), м'які, міцні, підходять для очищення навіть найвужчих просторів.

Правильним буде вибирати і за фактурою волокон – вони можуть бути покриті воском (вощені) та натуральними. Перші відмінно підходять тим людям, які мають багато встановлених пломб або тільки прищеплюють звичку «поглибленої» гігієни. Зате невощені волокна покривають більшу частину зуба і ретельно очищають вузькі простори від залишків їжі і нальоту. За формами розрізняють 4 види ниток – кругла, плоска (стрічковий тип), що розширюється (об'ємна) і суперфлос.

Як вибрати гігієнічний інструмент в індивідуальному порядку:

 • якщо зуби розташовані близько одна до одної, то підійде стрічковий вид;
 • якщо проміжки нормальні, можна скористатися круглою ниткою;
 • при різних відстанях у ряду підійде об'ємний флос;
 • у разі сильного та щільного нальоту варто використовувати інструмент, волокна якого просякнуті хлоргексидином.

Якщо людина вперше вирішила користуватися зубною ниткою, варто отримати консультацію у стоматолога. Він після огляду ротової порожнини дасть повноцінні пояснення – для чого потрібен такий гігієнічний інструмент, який його вид краще обрати.

Як правильно використовувати флос

Стандартна методика користування виробом для гігієни ротової порожнини дає високі ризики поранення м'яких тканин та пошкодження емалевого шару одиниць. Тому варто скористатися відносно безпечною технікою «петля»:

 1. Відміряти фрагмент виробу довжиною близько 25 см, зав'язати вузлик із двох кінців. Повинна вийти петля, яка вільно вміщує по 4 пальці кожної руки.
 2. Ввести в конструкцію пальці одночасно двох рук - великі повинні залишатися поза петлею, мізинцями створюється "упор" в нижній частині: він забезпечує ковзання інструменту.
 3. Флос розташувати між пальцями так, щоб «робочою» поверхнею було всього 5 см. Виконувати рухи вгору-вниз від ясна по бічній поверхні зубів.
 4. Для використання на наступному просторі потрібно затиснути свіжий проміжок між пальцями та повторити процедуру.

Використовувати зубну нитку потрібно щодня, бажано двічі на добу. Такий метод «петлі» дає можливість не лише якісно, ​​а й абсолютно безпечно провести гігієнічну процедуру. Техніка підходить і дорослим, і дітям з 12 років – саме таке вікове обмеження зазначено в інструкції з використання виробу.

Коли не можна користуватися ниткою для гігієни

Чи потрібна така ретельна гігієна, чи буде її проведення ефективним та безпечним, вирішує лише лікар. Є протипоказання до виконання аналізованих гігієнічних процедур:

 • наявність в ротовій порожнині мостоподібніих протезів та коронок;
 • пародонтоз та кровоточивість (або схильність до цього);
 • великі ураження зубів карієсом.  

Останній фактор у списку вважається умовним. Як тільки людина пройде лікування у стоматолога і всі каріозні порожнини будуть почищені, запломбовані, можна буде починати користуватися флосом.

Як вибрати і користуватися даним виробом, повинен дати рекомендації стоматолог, і лише після огляду ротової порожнини та оцінки її стану. Фахівець навіть проводить майстер-клас із застосування флосу – важливо виключити поранення м'якої тканини та пошкодження емалевого шару. За дотриманням всіх правил така поглиблена гігієна ротової порожнини стане гарантією збереження її здоров'я та відсутності неприємного запаху чи присмаку.

Дата: 3 грудня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.