ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Зубний біль після чистки каналів

Лікування пульпіту передбачає чистку каналів. Мета процедури – усунути джерело інфекції, підготувати зуб до лікування або протезування. Здавалося б, що після проведених маніпуляцій стан має стабілізуватися. Але що робити, коли болить зуб після чистки каналів? Іноді це нормальна реакція організму, але інколи може вказувати на ускладнення, яке вимагає втручання лікаря. Тому необхідно розібратися, в яких ситуаціях варто бити тривогу.

Коли біль – це норма

Хворобливість проявляється в більшості випадків тою чи іншою мірою. Скільки можуть турбувати неприємні відчуття? Після видалення пульпи десь близько двох трьох діб. Потім небажані симптоми поступово зникають протягом 1–2 тижнів. Якщо синдром триває, біль не вщухає, а, навпаки, наростає, варто відвідати лікаря. Необхідно стежити також за появою інших небажаних ознак.

Які чинники провокують хворобливість після чистки каналів

Хворобливі відчуття після процедури мають різну природу походження.

Фізіологічні причини

Серед причинних факторів, які пов'язані з фізіологічними особливостями, виділяють:

 1. Реакцію організму на втручання. В даному випадку біль характеризується невисокою інтенсивністю. Швидко проходить. Іноді зберігається до тижня.
 2. Алергічну реакцію. Внаслідок індивідуальної непереносимості медикаментів і матеріалів, що використовувалися при видаленні нерва і подальшому пломбуванні, проявляється алергія. При натисканні буде відчуватися хворобливість, ясна почервоніють і набухнуть. Неприємні симптоми зникають після припинення впливу. Допоможуть антигістамінні препарати, що застосовуються протягом двох діб.

Біль може бути наслідком механічного травмування м'яких тканин: неприємні відчуття виникають в результаті натискання на зуб.

Патологічні причини

В процесі лікування застосовуються пломбувальні матеріали, з якими теж може бути пов'язаний прояв хворобливості. Причини патологічного стану:

 1. Порушення прикусу. Після закінчення дії анестезії пацієнт може відчути біль при накушуванні. Це пояснюється дуже великою висотою пломби. Вона заважає нормальному прикусу, що складно було оцінити під анестезією.
 2. Розгерметизація або усадка пломби. Її відходження від зубної порожнини провокує роздратування нервових закінчень. Така реакція спостерігається внаслідок усадки пломби, коли під її тиском утворюються тріщини, які пропускають повітря.

Біль може виникати і в результаті тривалого впливу інструментами при недостатньому охолодженні.

Депульпування – складна процедура, тому ніхто не застрахований від помилки. Краще повторно звернутися до лікаря, щоб він все перевірив ще раз.

Які випадки вимагають негайного звернення до лікаря

Відвідати стоматолога потрібно негайно в таких ситуаціях:

 • виник гострий, пульсуючий біль в місці пломбування, який не стихає;
 • хворобливість поширилася на «сусідів», віддає у вуха, шию і скроні;
 • підвищилася температура тіла;
 • виник набряк щоки і ясен;
 • утворився гнійний свищ біля запломбованого зуба.

Не варто терпіти сильний біль. Несвоєчасний візит до стоматолога призведе до того, що запалення пошириться, зуб доведеться видалити.

Як в перший час полегшити стан

Скільки днів будуть турбувати неприємні відчуття, складно передбачити. Іноді вони не проходять через тиждень два. Але що робити, якщо немає можливості відразу звернутися до лікаря? Слід спробувати самостійно зняти дискомфорт. Для цього рекомендується:

 • прополоскати рот відваром ромашки, шавлії, чистотілу або теплою водою з содою;
 • почистити зуби;
 • випити знеболювальне.

Такі заходи допоможуть на деякий час полегшити стан, але впоратися з першопричиною їм не під силу.

Увага! При болю після пломбування каналів заборонено робити зігрівальні компреси, прикладати до хворого місця лід, намагатися самостійно прибрати пломбу. Такі дії можуть погіршити ситуацію.

Методи лікування

Спочатку лікар визначить, чому виник біль, і тільки після цього призначить лікування. У кожному разі воно індивідуальне. Призначаються знеболювальні препарати, протизапальні (якщо є ознаки запалення) засоби, антибіотики. При наявності гнійника він розкривається і робиться дренаж для відведення гною. У багатьох випадках канал розгерметизують, роблять повторну чистку і пломбування.

Як знизити ризик появи болю після ендодонтичного лікування

Хворобливі відчуття після депульпування можуть виникнути при недотриманні призначень і рекомендацій лікаря. Щоб знизити ймовірність їх прояву, варто дотримуватися таких правил:

 • уникати занадто гарячої, холодної чи жорсткої їжі;
 • обмежити вживання солодких продуктів;
 • підібрати «правильні» засоби гігієни;
 • уникати навантажень на пролікований зуб.

Якщо біль все ж виник, стежте за своїм самопочуттям. Своєчасна допомога стоматолога дозволить уникнути ускладнень.

Дата: 24 лютого 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.