ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

2 групи причин, чому болить зуб після пломбування каналів

Зубний біль вважається найбільш важким, і природно, що людина намагається знайти вихід із ситуації, максимально швидко полегшити власний стан. Послуги стоматології – перше, що спадає на думку, і це абсолютно правильно! Тільки лікар зможе усунути причину та не допустити розвитку ускладнень. Але чому навіть після лікування біль не зникає або з’являється через проміжок часу? Якщо болить зуб після пломбування каналів, то без кваліфікованої медичної допомоги не обійтися, - будь-які знеболювальні препарати дають лише короткочасний ефект, але не усувають проблему.

Причини появи больового синдрому після пломбування каналів

Стоматологи добре знають, чому можуть боліти зуби, після виконання робіт з чищення та пломбування каналів. Причин кілька, всі вони поділені на дві великі групи: особливості фізіології людини та помилки лікаря.

 До першої групи належать:

 1. Алергічна реакція організму. Під час процедури лікування стоматолог використовує різні препарати для обробки каналів та матеріали для пломбування. Саме вони можуть спровокувати місцеву алергію, яка проявляється не лише болем, а й почервонінням м'яких тканин, набряклістю. Якщо неадекватна реакція розвинулася на анестезуючий засіб, клінічна картина «збагачується» головними болями.
 2. Змінений прикус. Якщо біль виникає при натисканні, це може свідчити про те, що була встановлена ​​занадто висока пломба, що викликало зміну прикусу. Під час процедури пацієнт перебуває під місцевою анестезією, тому не може адекватно оцінити свої відчуття при змиканні щелеп – чи зручно, чи немає почуття присутності стороннього тіла у роті, тощо. Натомість, як тільки дія анестезії припиняється, виникає больовий синдром.
 3. Реакція нервових закінчень на дію інструментів. Особливо часто подібна проблема виникає, якщо стоматолог працював тривалий час, а повноцінного охолодження не було. Як довго може боліти зуб у такому разі? Все залежить від рівня больового порога пацієнта та чутливості тканин.
 4. Нещільне прилягання пломби. Це відбувається, якщо під час маніпуляції під пломбу потрапила слина – матеріал відходить від твердих тканин, утворюються порожнини. До них потрапляє холодне повітря, що подразнює нервові закінчення.
 5. «Усадка» пломбувального матеріалу. Він має здатність твердніти під впливом світла. У цей момент відбувається здавлювання стінок зубної коронки, на пломбі формуються мікротріщини – цього цілком достатньо, щоб усередину проникало гаряче, холодне, повітря і викликало роздратування нервових закінчень.

Перелічені причини досить легко усунути, іноді може знадобитися повторна процедура, наприклад, якщо потрібно замінити пломбу. Вкрай рідко доводиться видаляти зуб.

Друга група причин, через які виникає больовий синдром – стоматологічні помилки. Трапляються вкрай рідко, але мають місце:

 • порушення протоколу виконання депульпування - нерв може бути видалений не повністю, а при пломбуванні утворилися порожнини;
 • відбулася перфорація кореня зуба — прокол, в який потрапляє пломбувальний матеріал і вражає періодонт: біль буде дуже сильним та турбуватиме через місяць і навіть півроку;
 • у каналі були залишені частинки стоматологічного інструменту — видаляються лише хірургічним методом, а до цього викликають сильний пульсуючий біль.

Найчастіше, якщо процедура була виконана за всіма правилами, причина больового синдрому у фізіології людини. Навіть, якщо не було проведене видалення нерва, а лише чищення та лікування каналів, м'які тканини будуть реагувати на подібну фізичну дію: нервові закінчення подразнюються. Як довго триватиме біль, залежить тільки від індивідуальних особливостей пацієнта — у деяких вже наступної доби стан нормалізується, а декого неприємні відчуття турбують протягом кількох тижнів.

Як позбутися болю після пломбування каналів?

Чи може біль зникнути самостійно? Так, але виключно в тому випадку, якщо він пов'язаний із фізіологічними особливостями пацієнта. У всіх інших потрібно якнайшвидше потрапити на прийом до стоматолога, щоб не тільки полегшити свій стан, а й уникнути розвитку тяжких ускладнень. Адже при відкритих порожнинах, неповноцінно видаленому нерві, розвивається запалення, яке супроводжуватиметься нагноєнням. Що можна зробити до візиту до лікаря:

 • припинити вживання їжі, пити лише чисту воду через трубочку/коктейльну соломинку;
 • визначити джерело болю та ретельно очистити зуб від залишків їжі та нальоту за допомогою щітки;
 • прийняти знеболювальне, попередньо виключивши розвиток алергії на препарат.

Категорично забороняється полоскати рот холодною водою, тому що це лише посилює інтенсивність больового синдрому та формування флюсу. Що робити для усунення причини аналізованого стану, визначає стоматолог. Спочатку лікар проведе діагностику, йому потрібно буде відповісти на питання про те, як довго турбують неприємні відчуття та де вони локалізуються.

Видалення нерва та чищення каналів з подальшим їх пломбуванням – складна процедура, яка виконується під місцевою анестезією. Природно, що у перші 1–3 дні пацієнта турбуватимуть болі. Але якщо вони зберігаються протягом тривалого часу, характеризуються, як пульсуючі та супроводжуються головним болем або підвищенням загальної температури тіла, то знадобиться кваліфікована медична допомога.

Дата: 25 листопада 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.