ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

5 питань про полімерні пломби: що потрібно знати перед установкою

У сучасній стоматології популярними є фотополімерні пломби. Їх застосовують як при реставрації, так і при лікуванні зубів. Спеціальний матеріал, який використовується в роботі, на відміну від кераміки або фарфору, більш універсальний і практичний, дозволяє розв’язати проблему й усунути дефект зуба всього за один візит до лікаря. Однак відразу варто уточнити, скільки не можна їсти після світлової пломби, щоб її не пошкодити. Також не завадить з'ясувати детальніше особливості технології.

5 питань про полімерні пломби

Реставрація та лікування зубів вимагають дотримання певних правил, щоб уникнути появи дефектів. Однак не всі пацієнти детально розбираються в тому, як поводитися в перший час після установки полімерної пломби. Щоб прояснити ситуацію, розглянемо 5 найчастіших питань, які цікавлять пацієнтів:

 1. Скільки часу потрібно не їсти після установки?
 2. Що не можна вживати в перший час?
 3. Чи є протипоказання до установки?
 4. Чи можна курити після візиту до стоматолога?
 5. Як довго прослужить пломба?

Розглянемо детальніше кожне питання.

Коли можна їсти після установки

Відразу скажемо, що єдиного часу та стандарту немає. Одні лікарі дозволяють відразу всю їжу, крім продуктів, які фарбують емаль (утримуватися слід протягом 2 днів). Інші, навпаки, рекомендують уникати жувального навантаження протягом 2 годин після установки.

Обмеження пов'язані з тим, що полімер після установки, у ході якої він піддається світловому опроміненню, ще деякий час зберігає високу проникність. Ця особливість може спровокувати зміну кольору матеріалу від контакту з їжею. Особливо неприємний подібний ризик при установленні пломби на передні зуби, адже візуальний дефект буде помітний відразу ж при посмішці або розмові.

Складно прийти до єдиної думки, якщо рекомендації лікарів розходяться. Але, щоб виключити ризик пошкодження свіжої пломби, краще ненадовго утриматися від їжі.

Чи потрібна дієта

При установленні полімерної пломби враховувати треба не тільки вимоги до утримання від вживання їжі, але й те, які продукти варто на перших порах виключити з раціону. Насамперед відмовитися слід від їжі та напоїв, які фарбують емаль: ягід, буряка, кави, чаю, какао та шоколаду, солодкої газованої води та ін., притримуючись «Білої дієти». Але, щоб виключити ризики, варто на якийсь час віддавати перевагу зеленим овочам, кашам і м'ясу.

Також на пару днів потрібно обмежити вживання холодних або гарячих продуктів. Вони можуть негативно позначитися на структурі матеріалу, призвести до більш швидкого його зносу.

Протипоказання до установки полімерної пломби

Серед факторів, що впливають на популярність цієї технології, варто зазначити універсальність. Такі пломби використовують на будь-яких ділянках зубного ряду при:

 • карієсі;
 • патологіях у кореневій або пришийковій області;
 • пігментації зубів, яка не піддається чищенню;
 • тріщинах і пошкодженнях структури некаріозного характеру.

Протипоказань до установки полімерної пломби загалом немає. Використовувати цю технологію можна в тому числі при вагітності або лактації. Однак не варто виключати ризик індивідуальної непереносимості, хоча це трапляється рідко. Тому перед установкою людям, схильним до алергії, варто проконсультуватися з лікарем.

Ще один нез'ясований момент стосується можливих ускладнень. Якщо робота з установки виконана правильно, то жодних негативних наслідків бути не повинно. Однак допускаються больові відчуття протягом першого часу після маніпуляцій, якщо в ході робіт торкнулися нерва або встановлювали коронку.

Чи можна курити

Це ще одне питання, яке вимагає детального прояснення. Єдиної думки, як і з дієтою, теж не існує. Поміняти колір можуть біологічні тканини (рідний зуб), і полімерна пломба також.

Однак нікотин негативно позначається на швидкості загоєння. Щоб виключити ризики, варто відмовитися від куріння на деякий час. Тривалість утримання безпосередньо залежить від типу й характеристик матеріалу, тому прояснити цей момент потрібно в лікаря.

Скільки може прослужити полімерна пломба

Це питання – одне з найбільш наболілих серед всіх пацієнтів. Загалом на експлуатаційний ресурс впливають відразу кілька факторів:

 • якість роботи стоматолога;
 • склад матеріалу пломби;
 • особливості догляду за ротовою порожниною.

Крім того, важливо прислухатися до рекомендацій фахівця. Якщо дотримуватися всіх правил і ретельно виконувати гігієну ротової порожнини (чистити 2 рази на день, видаляти залишки їжі в між зубами, користуватися ополіскувачами), то лікарі дають гарантію на полімерні пломби на термін до 6 років. Але важливо не забувати проходити профілактичні огляди раз на пів року.

У статті ми прояснили основні питання, які можуть цікавити пацієнтів при встановленні полімерної пломби. Однак важливі нюанси варто уточнювати безпосередньо у лікаря-стоматолога. Рекомендації можуть відрізнятися в залежності від типу матеріалу, який використовується при проведенні реставрації або лікування зубів.

Дата: 9 листопада 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.