ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

5 видів відбілювання зубів, методи проведення процедури

Абсолютно білі зуби від природи — це нереально, тому що емаль, у силу своєї анатомічної будови, може мати сірий або жовтий відтінок. На цей факт впливають і спадковість, і наявність шкідливих звичок у людини, і її раціон. Відбілювання зубів — популярна послуга у клініках, яка може проводитися різними методами. Розв’язати проблему самостійно, без допомоги фахівців — не найкраща ідея. По-перше, потрібно знати, які засоби для цього використовуються, по-друге, попередньо проводиться санація ротової порожнини.

Види відбілювання зубів, що застосовуються у стоматологічних клініках

Сучасна медицина використовує 5 видів розглянутої процедури, кожен з яких має індивідуальні характеристики:

  1. Механічний метод. Це найпростіший варіант розв’язання проблеми — лікар власноруч очищає поверхню одиниць, застосовуючи при цьому спеціально розроблені насадки. Перевагою такого методу є повне видалення наявного темного нальоту та каменю. Механічне висвітлення — ефективне запобігання карієсу та запальних захворювань м'яких тканин ротової порожнини. Після процедури стоматолог обов'язково обробляє висвітлену поверхню спеціальним складом, який захистить емаль від пошкодження та раннього потемніння.
  2. Фотовідбілювання. У стоматології цей метод використовується у тому випадку, якщо потрібно освітлити поверхню одиниць більш ніж на 5 тонів. Під час роботи лікар наносить на зуби розчин, у складі якого є перекис водню, але у невеликій пропорції, а потім впливає на оброблену поверхню випромінюванням різного типу: галогенне, діодне або ультрафіолетове. Тривалість маніпуляції становить максимум півгодини. Після її закінчення лікар обов'язково наносить на емаль засіб з високим вмістом фтору.
  3. Хімічний метод. Доволі щадний варіант, який дозволяє зробити зуби світлішими не більше ніж 5 тонів. Спочатку доктор по поверхні розподіляє специфічний гель з відбілювальними властивостями, попередньо він забезпечить захист ясен від подразнення. Метод ефективний, але має протипоказання — його не можна використовувати, якщо пацієнту раніше проводилося протезування полімерними матеріалами.
  4. Ендовідбілювання. Друга назва способу — внутрішньоканальний, застосовується у разі потемніння одиниці після терапевтичних маніпуляцій у каналах. Такий вид процедури може застосовуватися тільки один раз, тому що вона передбачає препарацію, внесення у канали спеціального складу та встановлення постійної пломби.
  5. Лазерне. Вважається, що це відбілювання абсолютно безпечне для збереження зубів і популярне, отриманий результат зберігається надовго. Вартість маніпуляції немаленька, але вона цілком виправдана, тому що вигідна у порівнянні з усіма іншими варіантами.

Вибір методу здійснюється лікарем після первинного огляду пацієнта. Бажання останнього обов'язково враховується, але стоматолог дасть рекомендації щодо найефективнішого способу відновлення естетичного вигляду посмішки у конкретному випадку.

Як проходить процедура лазерного відбілювання одиниць у клініці

Професійне виконання процедури — це поетапна робота, яка містить у собі наступне:

  1. Поверхня всіх зубів у роті очищається від нальоту та каменю, якщо такі є, — це дає можливість отримати максимально однорідний відтінок.
  2. Встановлюють ретрактор у порожнину — спеціальний інструмент, який повністю ізолює м'які тканини та слизові від застосовуваного речовини з відбілювальними властивостями.
  3. Наносять кафедрам на ясна — полімер у рідкому вигляді, який застигає за лічені секунди під світловими променями. Клієнт повинен надіти окуляри.
  4. На підготовлені поверхні лікар наносить гель, який призначається конкретно для цієї процедури, і починає працювати лазерним променем. Усунення пігментації — це результат активного руху молекул кисню глибоко в емалі.
  5. Після проведення маніпуляції поверхня покривається спеціальним складом, в якому є фтор і кальцій, що зміцнює емаль.

Кожна одиниця обробляється максимум 2 хвилини, загальна тривалість перебування у кріслі стоматолога становить 90 хвилин. Все протікає безболісно та без шкоди для м'яких тканин ротової порожнини. Отриманий результат зберігається протягом 2 років.

Відбілювальні зубні пасти, харчова сода та деревне вугілля, застосування перекису водню — неефективні та навіть шкідливі методи. Відбілити емаль, можливо, вийде, але наслідком таких самостійних процедур будуть висока чутливість, що виявляється при вживанні кислого, солодкого, руйнування дентину, запалення ясен.

Ще до походу у стоматологію варто проаналізувати всі плюси та мінуси відбілювання, порівняти запропоновані варіанти виконання маніпуляції. Але остаточне рішення приймає лише дантист — у деяких випадках навіть сучасні методи не розв’язують проблеми «чорної посмішки», і тоді потрібно буде використовувати спеціальні накладки (вінери).

Дата: 15 вересня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.