ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

6 важливих відмінностей періодонтиту від пародонтиту

6 важливих відмінностей періодонтиту від пародонтиту

Пародонтит і періодонтит - ці дві хвороби найчастіше зустрічаються в стоматології. Багато пацієнтів не розуміють різницю між ними, оскільки ознаки у них дійсно схожі. Але за своєю природою це різні недуги, і запускати їх не рекомендується, інакше можна отримати серйозні ускладнення. Розглянемо детальніше: пародонтит і періодонтит - що це і які заходи вживаються при їх лікуванні.

Однакові симптоми

Відразу варто розібратися, «хто є хто». Періодонтит вражає особливу тканину - періодонт, яка розташована біля кореня зуба і допомагає йому триматися в яснах. Пародонтит в першу чергу завдає шкоди ясен. Незважаючи на очевидну різницю, ці хвороби деколи складно ідентифікувати, оскільки симптоми у них дуже схожі:

  1. Зуби змінюють колір. Утворюється наліт сірого або жовтого відтінку.
  2. Десни знаходять яскравий червоний колір, починають кровоточити, болісно реагувати на подразники.
  3. Зуб поступово розхитується і може випасти.
  4. З рота неприємно пахне.

Обидві хвороби, якщо їх запустити до важкої стадії, дають ускладнення на інші органи: нирки, серце та ін.

Цікаво: періодонтит може розвиватися з пародонтиту. Принцип такий: при ураженні ясен інфекція через тріщини, перфорації в корені або при пульпіті проникає в глибокі тканини зуба. Тому важливо при перших же ознаках хвороби звертатися до лікаря.

Характерні ознаки періодонтиту

Незважаючи на схожість основних симптомів, дані хвороби розрізняються за особливостями протікання. Як відрізнити періодонтит від пародонтиту? У першого є кілька характерних ознак:

  • виникає сильний біль. При пародонтиті вона відсутня;
  • запалюються лімфовузли в області ураженого зуба, ростуть кісти на його коріння;
  • в гайморових пазухах утворюються гнійні ураження;
  • з'являються млявість і слабкість.

Також можливо більш серйозної поразки ясен.

Хвороба може розвиватися в 2 формах: гострої і хронічної. Якщо не зайнятися лікуванням, то почнуться серйозні ускладнення. При захворюванні в гострій формі і відсутності терапії виникає флюс, а потім гнійні освіти на обличчі. Хвороба може перейти в інші недуги - остеомієліт або гайморит.

Небезпека періодонтиту в хронічної стадії полягає в тому, що на ураженому зубі формуються гнійні кісти. Згодом вони можуть дорости до гайморових пазух, вражають ясна.

Підступність недуги виражається ще і в тому, що при періодонтит утворюється вогнище інфекції, що викликає ускладнення в роботі серця. Також велику небезпеку і ризики ця хвороба несе для вагітних.


Пародонтит: нюанси лікування

Терапевтичні заходи залежать від форми і терміну давності розвитку захворювання. Чим швидше звернутися до стоматолога, тим легше пройде лікування. Лікар в числі перших заходів прибирає наліт на уражених тканинах, виконує глибоку чистку. У разі важкого ураження фахівець може прописати заходи для відновлення ясна: масаж і уколи.

Допомогою стоматолога процес лікування не обмежується. Будуть потрібні ще додаткові заходи - полоскання і дотримання ретельної гігієни рота. В принципі, пародонтит і періодонтит простіше попередити і вилікувати на початкових стадіях. Тому цих правил догляду дотримуватися краще постійно, і обов'язково потрібно регулярно відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів.

Дата: 22 липня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.