ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Альвеоліт: причини, діагностика, способи лікування і профілактика

Ви тільки позбулися ниючого зуба, і найстрашніше вже сталося, але після видалення в лунці виникає запальний осередок, який може зашкодити не тільки місце видалення, але і навколишні його тканини. Це ускладнення - альвеоліт, і воно вимагає негайного медичного втручання. Запалення супроводжується постійно наростаючим болем, припухлістю ясна, неприємним запахом. Альвеоліт після видалення зуба можна попередити, але якщо він все ж з'явився, то вимагає спеціального лікування.

Причини ускладнення альвеоліту

Після вилучення джерела постійного болю лунка заповнюється кров'яним згустком. Він прискорює процес загоєння, захищає альвеолу від мікроорганізмів, бактерій, слини і залишків їжі. При хорошому розкладі хворобливі відчуття йдуть через пару днів, потім ранка затягується, і згусток зникає. Але, якщо він не утворився або був пошкоджений, починається запалення лунки після видалення зуба - альвеоліт. Розвитку ускладнення сприяє кілька чинників:

  • некоректне витяг зуба (порушення норм антисептики, проштовхування відкладень в лунку, відсутність обробки);
  • складні операції травматичного характеру;
  • недотримання пацієнтом рекомендацій стоматолога по догляду за порожниною рота;
  • наявність вогнищ інфекції (карієс, пульпіт, періостит);
  • ослаблений імунітет і порушення згортання крові;
  • ряд важких захворювань (порушення обмінних процесів, цукровий діабет, онкологія).

Основні ознаки альвеоліта після видалення зуба: дискомфорт і біль, яка відчувається через 2 дні після процедури. Спостерігаються такі симптоми, як підвищення температури, запалення лімфовузлів, неприємний, гнійний запах з рота, сірий наліт навколо запаленого ділянки, набряк слизової і щоки.

альвеолит

Види запалення альвеоліту

Альвеоліт після видалення зуба може мати кілька форм. Перша - серозна. Пацієнт скаржиться на постійний біль, яка збільшується при жуванні. При такій формі не спостерігається підвищення температури або збільшення лімфатичних вузлів. Через тиждень хвороба починає прогресувати.

Гнійна форма супроводжується головним болем, підвищенням температури тіла, слабкістю. Через набряклості інфікованих тканин може з'явитися асиметричність особи. У альвеолі накопичується гній, видно жовтий наліт. Спроба відкрити рот супроводжується болем.

При відсутності лікування альвеоліт після видалення кореня зуба переростає в третю, хронічну, форму. В цьому випадку ознаки інфекції пропадають, але запальний процес триває. Десна синіє, з рани виділяється гній, грануляційна тканина розростається.

Діагностика та лікування альвеоліту

Для визначення запального процесу в лунці проводиться візуальний огляд. У запущених випадках призначається рентген. Щоб не сплутати це ускладнення з невритом, може знадобитися диференціальна діагностика.

Як лікувати альвеоліт після видалення зуба? Щоб усунути біль, необхідно очистити лунку від сторонніх предметів, гнійних виділень, провести антисептичну обробку тканин. У неї вкладається тампон, просочений знеболюючими і протизапальними засобами.

Не рекомендується самостійно намагатися впоратися з ускладненням в домашніх умовах. Заборонені холодні і гарячі компреси, спроби очистити рану і зняти запалення. Будинки пацієнт може проводити антисептичну обробку за призначенням лікаря.

лечение альвеолита

Профілактичні заходи

Щоб уникнути розвитку ускладнень - альвеоліта після видалення зуба, рекомендується слідувати вказівкам стоматолога по догляду за ротовою порожниною. Не варто полоскати рот після процедури, торкатия лунки язиком, зубочисткою або пальцями. Акуратно чистіть зуби і пережовуйте їжу на здоровій стороні. На час відновлення виключіть з раціону гарячу, холодну їжу, напої.

Якщо через два дні після видалення місце, де був хворобливий зуб, нагадує про себе неприємними відчуттями, зверніться до фахівця. Це дозволить запобігти ризику інфікування і своєчасно усунути можливі ускладнення.

Дата: 30 червня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.