ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Безметалова кераміка

Безметалові керамічні коронки є, мабуть, самим естетичним рішенням проблем із зубним рядом. Дана технологія з’явилася в кінці минулого століття і зараз активно набирає популярність. З кераміки виробляються не тільки коронки, але також вініри, накладки, «мости» і штифтові вкладки.

Поштовхом до появи нової технології виготовлення зубних протезів послужило бажання клієнтів мати нові зуби, які не відрізнити від справжніх у видимій зоні посмішки, так як існували до цього металокерамічні протези не завжди на належному рівні вирішували дану задачу.

Наприклад, металокераміка минулого покоління іноді темнішала або сколювалася, таким чином естетичний ефект порушувався, хоча свою функціональність зуб не втрачав.

Основні характеристики

При виготовленні безметалових коронок може використовуватися оксид алюмінія, частіше — оксид цирконія, а також фарфор. В цілому, всі коронки можна розділити на цільнокерамічні (фарфорові), цільноцирконієві, а також коронки з керамічним облицюванням, нанесений на каркас із цирконія. Протезування безметаловою керамікою можливо як в області передніх, так і жувальних зубів, на які доводиться основне навантаження. Головним плюсом технології є те, що вона цілковито безпечна — безметалові протези ніяк не можуть вплинути на роботу шлунково-кишкового тракту, не викликають алергічних реакцій або патологічних змін слизової оболонки порожнини рота. Накінець, зовнішньо керамічні коронки цілковито не відрізняються від натуральних зубів. Вони не блікують, так як кераміка переломлює світло подібно натуральній емалі, і при світлі ультрафіолету не просвічує металічний каркас. Сучасні технології дозволяють виготовляти протези точно такого ж відтінку, як рідні зуби.

Технологія виготовлення безметалової кераміки

При виробництві безметалових коронок використовуються різні технології: метод пресованого лиття (прес-кераміка) з пошаровим нанесенням фарфору; метод гальванопластики — використовується для виготовлення каркасів під облицювання керамікою; комп’ютерне моделювання (технології CAD/CAM). Комп’ютерне 3D-моделювання є новітнім методом в зубній ортопедії. Воно включає в себе технології CAD і CAM: CAD (англ. Computer-Aided Design) — система автоматизованого проектування, з її допомогою ортопед створює комп’ютерну модель майбутнього протезу. CAM (англ. Computer-Aided Manufacturing) — комп’ютеризована підготовка виробництва на основі верстатів з ЧПУ, на яких здійснюється фрезування керамічного блоку згідно дизайну протеза. Одними із новітніх систем, які використовують технології CAD/CAM, є системи Zirkonzahn та CEREC (від англ. Chairside Economical Restorations of Esthetic Ceramic) — прилад для економічної та естетичної керамічної реставрації, розроблений в університеті Цюріха.

Процес виготовлення протезу за допомогою CEREC складається з наступних етапів:

  1. Перед виготовленням безметалової кераміки лікар проводить необхідні санації та лікування зубів. Потім зуби обточуються на товщину коронки. Виготовлення зліпка щелепи. Сканування зліпка за допомогою оптичної відеокамери та створення тримірної комп’ютерної моделі щелепи та прилеглих тканин. Варто відзначити, що останні розробки дозволили доповнити обладнання внутрішньоротовим сканером. Таким чином, вихідна модель щелепи стала на 100% точною та зникла необхідність наносити зліпочну масу. Зуби покриваються тимчасовою коронкою із полімеру.
  2. Вибудовування за допомогою комп’ютерної програми тримірної моделі майбутнього протезу. Виготовлення протезу її заготівки відповідного кольору та розміру за допомогою фрезерного автомату.
  3. Встановлення керамічних коронок. Коли протез готовий, він приміряється і фіксується на стоматологічний цемент.

Догляд

Догляд за порожниною рота після встановлення безметалової кераміки повинен бути ретельним. Рекомендується використовувати спеціальні ополіскувачі для порожнини рота після їжі, а також видаляти залишки їжі із міжзубних проміжків та в місцях контакту ясен з протезом. Не рекомендується чистка зубів за допомогою зубних паст з високою ступінню абразивності. Для того щоб коронки прослужили як можливо довше, намагайтеся не вживати жорстку їжу — горіхи, насіння і т. п.

Термін служби

Термін експлуатації безметалових коронок при правильному догляді досить великий - керамічні коронки можуть служити більше 5–7 років. Отже, керамічні коронки дозволяють досягати ідеального зовнішнього вигляду зубного ряда. По своїй естетичності та природності вони є найбільш прийнятними. Вони ідеально прилягають до ясен та, на відміну від металокерамічних аналогів, не мають сірої смуги біля основи. Встановлюючи такі коронки, ви виключаєте можливість виникнення гальванічного ефекту у роті (він має місце при встановленні коронок, у складі яких різні види металу, наприклад, золото знизу та кобальт-хром вгорі). Нарешті, кераміка володіє найвищою біологічною сумісністю з тканинами зубної порожнини. Процес встановлення керамічних коронок більш простий, оскільки не потребує сильне препарування зубів, а завдяки легкості матеріалу звикання до нових коронок відбувається дуже швидко.

Дата: 7 жовтня 2019
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.