ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Білі виразки в роті: 4 причини освіти, 3 групи препаратів для лікування

Білі виразки у роті – стан, який не вимагає надання негайної кваліфікованої допомоги. Але вони завдають маси незручностей. Людина відчуває біль, свербіж і печіння в ротовій порожнині, з'являються дискомфортні відчуття під час їди та вживання напоїв. Потрібно звернутися до стоматологічної клініки з приводу подібних утворень на слизовій оболонці рота, тому що тільки лікар зможе поставити точний діагноз, виявити справжню причину появи уражень слизової оболонки і підібрати дійсно ефективне лікування.

Чому з'являються білі виразки у роті

Виразкове ураження слизової рота може з'явитися в будь-якій області – з внутрішньої сторони щік, під язиком, на небі, яснах, на внутрішній стороні губ. Незалежно від того, де конкретно розташована виразка, причинами її походження можуть бути:

  • травми слизової рота, хімічні та термічні опіки. У такому разі патологічні осередки найчастіше утворюються на язиці;
  • розвиток стоматиту. Стоматологічне захворювання супроводжується підвищенням загальної температури тіла, сильним болем під час вживання навіть рідкої їжі;
  • захворювання ясен, які у хронічній формі. Вони можуть мати запальний або інфекційний характер;
  • загальні патології – авітаміноз, ослаблення імунітету, тривалі вірусні захворювання.

Надзвичайно рідко аналізований стан пов'язують з розвитком раку порожнини рота, але таку ймовірність теж не можна виключати. Саме тому потрібно буде пройти комплексну діагностику, щоби вчасно розпочати лікування при виявленні злоякісного патологічного процесу.

Якщо характерні осередки виявлені в роті у дитини, варто виключити молочницю (кандидоз). Це дитяче захворювання, яке потрібно лікувати специфічними препаратами. Підтвердити чи спростувати діагноз може лише лікар. Якщо проблема виникла у немовляти, то за допомогою можна звернутися до дільничного педіатра.

Чим лікувати: препарати

Як тільки з'явилися маленькі білясті плями на слизовій оболонці рота, можна зробити деякі лікувальні дії самостійно. Але лікарі попереджають про те, що потрібно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою, якщо покращення стану не настає протягом 3 днів. Для лікування можна використовувати препарати з трьох категорій: антисептики, протизапальні та місцеві знеболювальні.

Антисептики для полоскання

Щоб максимально швидко позбутися виразок на яснах і внутрішній стороні губ, можна застосовувати антисептичні розчини («Хлоргексидин», «Фурацилін», «Мірамістин»). Вони продаються в аптеках. Потрібно уважно вивчити рівень концентрації основної діючої речовини. Чим він менший, тим безпечнішою буде терапія.

Очищати слизову оболонку рота потрібно кожні 2 години, а також після прийому їжі та напоїв. Антисептичні розчини роблять менш вираженим біль, перешкоджають поширенню патології, запобігають формуванню нових вогнищ.

Протизапальні препарати

Максимально ефективними при лікуванні виразок на слизовій оболонці рота вважаються засоби, що володіють протизапальними властивостями. Найчастіше рекомендуються «Хлорофіліпт» (спиртова настойка на листі евкаліпта), «Стоматофіт» (спиртова настойка на екстрактах лікарських рослин) та «Тантум Верде». Перед початком лікування перерахованими засобами слід проконсультуватися зі стоматологом. Річ у тім, що вони мають досить великий перелік протипоказань, можуть застосовуватися лише обмежений час.

Якщо потрібно лікувати проблему у малюків, то краще як протизапальний препарат використовувати гель «Холісал». Його зручно наносити, він не стікає. Для обробки виразок використовують ватні палички. Тоді вдасться вплинути на проблему точково.

Знеболювальні засоби

Якщо в роті болить, то лікарі допускають прийом звичних таблеток зі знеболювальним ефектом. Варто віддати перевагу нестероїдним протизапальним. Наприклад, «Ібупрофен» не лише знизить інтенсивність больових відчуттів, а й усуває запалення.

Замість пігулок можна використовувати гелі з лідокаїном. Їх зручно наносити на патологічні вогнища, розташовані на слизовій оболонці. Але гелі можна застосовувати лише дорослим та не більше двох разів на день протягом 3 діб.

Як тільки ротова порожнина вкрилася виразками білого кольору, потрібно відразу відкоригувати раціон хворої людини. З меню виключають будь-які продукти та напої, які впливають на уражену слизову оболонку. Це кислі та солодкі продукти, гострі, гарячі страви, чай, міцна кава, алкогольні напої. Їжа має бути відварена або запечена в духовці, тепла (кімнатної температури).

Якщо з'явилися білі виразки у роті, то єдиним правильним рішенням буде комплексна допомога: полоскання антисептичними розчинами, нанесення знеболювальних гелів, припікання вогнищ протизапальними засобами. Якщо протягом трьох діб лікування не відчувається полегшення, потрібно звернутися за допомогою до стоматологічної клініки. Знадобляться діагностика та проведення терапії після виявлення збудника захворювання.

Дата: 25 лютого 2022
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.