ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Болить зуб мудрості при вагітності: що робити

Коли ріжеться зуб мудрості, створюється відчуття, що повернувся в дитинство. Це явище супроводжується неприємними симптомами, які можна зняти за допомогою знеболюючих засобів. А як бути, коли прорізається зуб мудрості при вагітності? Загальнопоширеною є думка, що в цей період необхідно скоротити кількість уживаних ліків. Що робити, якщо нестерпно болить зуб мудрості при вагітності? Розглянемо основні рекомендації фахівців.

Коли відбувається прорізування зуба мудрості

Зуби мудрості — це восьмі за рахунком одиниці на верхній і нижній щелепах. Вони з'являються у віці від 17 до 24 років, тому їх назва асоціюється зі зрілістю, а точніше, з мудрістю. Коли росте цей зуб, у жінки виникає багато питань. Чи можна його видалити, наприклад, на ранніх термінах вагітності, чи варто лікувати, якщо розвивається карієс і провокує біль.

Дійсно, коли лізе зуб мудрості (як і будь-який інший), з'являються хворобливі відчуття. Він може пошкодити ясна, стати причиною тиску і подальшого руйнування сусідніх зубів. Згідно з даними ВООЗ, разом з вісімками з'являються різні захворювання, наприклад, інфекції або кісти на слизових в ротовій порожнині. Тому при перших припущеннях про те, що зростає зуб мудрості, зверніться до стоматолога. У більшості випадків його видалення є хорошим рішенням. Однак перед операцією необхідна консультація фахівця, особливо якщо жінка перебуває на першому триместрі вагітності.

Як дізнатися, що пора звернутися до лікаря

У більшості випадків зуби мудрості ростуть пізно. В основному вони прорізаються після того, як повністю сформувалася щелепа дорослої людини, тому їх поява може вплинути на зміну її форми, скорочення відстані між зубами. Вісімки викликають кровотечу і біль в яснах. Це необхідна умова прорізування. Іноді третій корінний зуб росте тільки частково. Це може викликати тиск, наприклад, на нервовий пучок, або спровокувати утворення зародкової кісти, що теж дуже болісно, часто призводить до виникнення ускладнень. Можуть з'явитися такі симптоми, як сильний головний біль і навіть асиметрія обличчя із-за набряку.

У той же час зубний біль при вагітності — велика проблема. Не варто зволікати, пора звернутися до стоматолога. Такі захворювання, як карієс або гінгівіт, при вагітності можуть виявитися набагато небезпечнішими, ніж шкода від ліків, призначених лікарем. Патології провокують недорозвиненість плоду і навіть передчасні пологи. Пам'ятайте: якщо болять ясна через зуб мудрості, вагітність — це не привід відмовлятися від лікування.

Як виглядає обслуговування у стоматолога в цей період

Вісімки можуть боліти з різних причин. В основному дискомфортні відчуття виникають в той час, коли вони лізуть. Нерідкі випадки, коли запалився зуб мудрості через його пошкодження або проникнення інфекції. Це може відбутися не тільки на початку вагітності, але й у 2 триместрі або в 3-му. Що робити, якщо болить зуб мудрості: видаляти або лікувати? Все залежить від ситуації і стану здоров'я пацієнтки, тому кожний конкретний випадок розглядається індивідуально.

Є кілька типових ситуацій:

  1. Болить зуб — потрібне видалення. Вісімки, що викликають сильні болі, варто вирвати, якщо вони створюють тиск на сусідні зуби. Для цього необхідно звернутися до фахівця в галузі стоматологічної або щелепно-лицевої хірургії. Процедура проводиться під місцевою анестезією, тому абсолютно безболісна і безпечна для пацієнтки. Спочатку робиться панорамний знімок, який допоможе лікарю визначити розташування зуба і його відстань від нерву (якщо він присутній в щелепі).
  2. Болить зуб — потрібно лікувати. У деяких випадках неприємні відчуття виникають через недостатню гігієну. Стан, викликаний запаленням ясен, може проявлятися по-різному. Біль вісімки і припухлість ясен — це симптоми, які свідчать про необхідність видалити бактерії, які накопичилися і до того ж можуть викликати неприємний запах з рота. Гостре запалення заподіює спонтанний біль в вісімці і в горлі, особливо при ковтанні. У рідкісних випадках це викликає збільшення лімфатичних вузлів (болючість при пальпації) і підвищення температури тіла. Щоб підібрати відповідне лікування, зверніться до стоматолога. Він допоможе усунути біль, не буде видаляти зуб мудрості, а порекомендує безпечні ліки і препарати.
  3. Болить зуб — потрібно видалити карієс. У такій ситуації дискомфорт виникає при тиску на зуб, наприклад, при накушуванні або жуванні. В цьому випадку потрібно не виривати зуб, а лікувати його. Розвивається карієс і, як наслідок, запалення пульпи викликає біль у вісімці. На жаль, через важкий доступ зуби складно чистити. Щоб запобігти карієсу, необхідно використовувати додаткові засоби гігієни — зубну нитку і професійні полоскання. Після постановки діагнозу стоматолог очистить каріозну порожнину і накладе пломбу. Якщо в області виявиться пульпіт, він проведе ендодонтичне лікування.

Анатомічне розташування вісімок в кожному конкретному випадку індивідуальне, як і їх лікування. Іноді доводиться видаляти зуби мудрості, щоб попередити повторне виникнення запалення. Рішення про екстракцію може прийняти тільки фахівець на підставі проведеної діагностики.

Чи безпечні рентген і місцева анестезія

Немає однозначної думки з приводу цих заходів. Деякі фахівці кажуть, що вагітним жінкам, як і іншим пацієнтам, можна вводити місцеву анестезію. Інші стверджують, що це повинен бути засіб без «Норадреналіну».

Що стосується рентгенівських знімків, в цьому питанні ситуація теж неоднозначна. Деякі експерти (стоматологи і гінекологи) запевняють, що кількість радіації, що впливає на організм, мізерно мала і безпечна. Однак є жінки, які вважають за краще перестрахуватися, вони відмовляються від рентгену. Через це при лікуванні дантист ставить не постійну пломбу, а тимчасову, яка не вимагає опромінення.

Важливо! Від рентгенівських променів краще утриматися в першому триместрі вагітності. Однак бувають ситуації, коли це необхідно для правильної постановки діагнозу. Що стосується знеболення, то протипоказань до його застосування під час процедури видалення зубів немає. Дослідження показали, що стрес від болю, який відчуває пацієнтка, виробляє більш негативний ефект, ніж невелика доза анестезії.

 Хворий зуб вимагає особливої гігієни. Полоскати ротову порожнину потрібно вранці і ввечері, а також після кожного прийому їжі. Для регулярного чищення використовуйте:

  • щітку з найбільш підходящою щетиною;
  • нитку для очищення важкодоступних місць;
  • рідину для полоскання рота, що містить «Хлоргексидин». Це потужний антисептик, який знімає запалення.

Важливо! Біль у вісімці при вагітності не варто недооцінювати. Жінка в положенні не повинна страждати від дискомфорту. Тому при погіршенні самопочуття або при посиленні болю рекомендуємо негайно звернутися до стоматолога. Міф про те, що не можна лікувати зуби під час вагітності, давно розвінчаний.

Дата: 26 березня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.