ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Болить зуб після пломби: причини і 3 варіанти надання першої допомоги

Болить зуб після пломби: причини і 3 варіанти надання першої допомоги

Пломбування — одна з найпоширеніших стоматологічних процедур. Ця технологія дозволяє відновити форму і захистити уражений зуб від впливу зовнішніх факторів. Зазвичай процедура проходить без проблем, що теж пояснює її популярність серед пацієнтів. Але трапляються ситуації, коли болить зуб після установки пломби, і неприємні відчуття зберігаються протягом декількох днів. Чому це відбувається і що робити — про це нижче.

Що таке пломбування зубів: особливості поняття

Карієс — серйозне захворювання, при якому утворюються сильні пошкодження зуба, підвищується його чутливість до холодного та гарячого. Також на тлі цієї недуги можуть розвиватися і інші хвороби. Характерною рисою карієсу також є пошкодження тканини, які руйнуються, і внаслідок цього в зубі утворюється дірка.

Якщо вчасно не вдатися до лікування і не захистити пошкоджену ділянку, то проблема посилиться, і може знадобитися повне видалення зуба. З цією метою і застосовують технологію пломбування. Даний метод сприяє відновленню форми зуба і жувальної функції, захищає пошкоджені ділянки від негативного впливу і подальшого руйнування.

Пломби бувають різних типів, найпоширенішими на сьогоднішній день є порцелянові (керамічні) і композитні. Перші використовують в якості вкладок, коли має бути реставрація великої частини зуба, а другі — у випадках, якщо необхідно закрити невелике ушкодження.

Процес установки пломби простий і нетривалий, зазвичай вже буквально одразу після виходу від лікаря можна їсти і пити, не побоюючись неприємних відчуттів. Але трапляється, що зубний біль не проходить. Чому так відбувається — слід розібратися детальніше.

Причини неприємних відчуттів післі промбування зубів

Як згадувалося вище, установка пломби використовується для захисту зуба від зовнішніх подразників. Буває, що біль зберігається або з'являється. Зрозуміти, чому це відбувається, можна за характером неприємних відчуттів:

  • легка чутливість. Вона з'являється через вплив кислот, інструментів і бормашини. Зазвичай вона зберігається на кілька годин або днів, але потім проходить;
  • біль при натисканні або виникає при пережовуванні їжі. Вона розвивається через недосушування або пересушування порожнини зуба при лікуванні. Через це подразнюються нервові закінчення, які й стали причиною запалення;
  • завищення пломби;
  • гострий або пульсуючий біль — ознака, що розвивається пульпіт. Причиною може бути порушення в технології лікування, установки пломби. Якщо залишилися в порожнині зуба хоч невеликі каріозні частинки, то цілком може розвинутися пульпіт;
  • періодичний біль. Виникає через добу або навіть через кілька днів після установки пломби, може пропадати, потім знову з'являється. Такий характер болю властивий для хронічного пульпіта. Він розвивається внаслідок неправильного лікування або несвоєчасне звернення до стоматолога.

Крім тих причин, про які йшлося вище, варто зазначити, що пломбування та лікування — непрості процеси, в ході яких можуть бути зачеплені тканини коло зуба. З цієї причини виникає біль — періодичний (під час їжі, наприклад) або ниючий. Він цілком може пройти через час сам, але краще звернутися до лікаря для усунення проблеми.

Треба якомога швидше звернутися до фахівця. У Києві це мережа клінік «Слален і Юта». У них є повний спектр сучасного обладнання та інструментів для виконання маніпуляцій та першої меддопомоги при болях в зубі.

Дата: 9 жовтня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.