ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Чи допомагає «Цитрамон» від зубного болю: 4 основні дії, як правильно приймати

Стоматологічними послугами бажають скористатися «зараз і відразу» ті пацієнти, яких дуже непокоїть зубний біль, адже саме він вважається нестерпним. Якщо ж запис до лікаря відкладається на кілька годин і навіть днів, то необхідно подбати про прийом ефективного знеболювального препарату. Вибір подібних засобів великий, але стоматологи рекомендують використовувати «Цитрамон» від зубного болю легкого або середнього ступеня тяжкості.

Чи допомагає «Цитрамон» від зубного болю, як діє

Завдяки тому, що таблетки містять три активно діючі речовини, препарат має досить виражений болезаспокійливий ефект. Кожна з них виконує певну функцію:

  1. Кофеїн – це алкалоїд кавового дерева. Підсилює кровообіг у судинах, підвищує їх тонус, діє збудливо на нервову систему. Кількість кофеїну в цьому препараті не дуже велика, але достатня для стимуляції обмінних процесів. Розширення кровоносних судин, швидкий метаболізм робить больовий синдром менш вираженим.
  2. Ацетамінофен (парацетамол) – поєднання органічного характеру, яке відноситься до групи анілідів. Саме воно має жарознижувальну та знеболювальну дію. Особливо актуальна така його здатність при гнійному запальному процесі у тканинах ротової порожнини, які супроводжуються не тільки гострим больовим синдромом, а й підвищенням загальної температури тіла.
  3. Ацетилсаліцилова кислота – прискорює циркуляцію крові, розріджує її. Ця властивість посилює ефект знеболювання інших компонентів, знижує рівень набряклості м'яких тканин.

Чи можна приймати Цитрамон при зубному болю? Так, безумовно. Але краще відмовитися від цього препарату в тому випадку, коли передбачається видалення зуба або хірургічне втручання. Таке застереження пов'язане з тим, що ацетилсаліцилова кислота розріджує кров і це може спровокувати кровотечу під час стоматологічних маніпуляцій.

Як правильно приймати препарат – дозування та частота

Цитрамон продається в аптеках без рецепта, але це не означає, що його можна вживати у будь-яких кількостях і буквально щогодини. В інструкції чітко вказано, як приймати таблетки дорослим:

  • не більше 1 штуки за один прийом, допускається 2 штуки при гострому болю;
  • не більше 8 штук на добу;
  • тривалість застосування – максимум 5 днів.

Для дітей дозування має бути зменшено вдвічі, а у віці до 15 років препарат взагалі протипоказаний. Небажано вживати лікарський препарат на порожній шлунок — ацетилсаліцилова кислота спричиняє подразнюючу дію на слизову оболонку органу, що може спровокувати розвиток або загострення гастриту, виразкову хворобу. З цієї ж причини запивати таблетку краще молоком - воно нейтралізує шкідливу дію активного компонента.

Цитрамон розширює кровоносні судини, прискорює циркуляційні процеси, тому людям зі стійкою гіпертонією варто спочатку проконсультуватися з лікарем, чи можна випити «Цитрамон» при зубному болю або варто вибрати інший засіб.

Чи є небезпека у використанні препарату при зубних болях

«Цитрамон» вважається безпечним, але в певних ситуаціях навіть він може спровокувати появу побічних ефектів. Якщо людина перевищує разове або добове дозування, занадто довгий час регулярно приймає таблетки або має надмірну чутливість чи індивідуальну непереносимість компонентів, то погіршення самопочуття не уникнути. До побічних ефектів відносяться:

  • коліки в животі, нудота та разове блювання, незалежно від прийому їжі;
  • відчуття тяжкості та шум у голові;
  • класична алергія у вигляді кропив'янки та сильного свербіння;
  • зниження гостроти зору, отримання розмитого зображення.

При значному перевищенні дози, це призводить до сильного отруєння (інтоксикації), яке супроводжується не лише вищенаведеними симптомами, а й сонливістю, судомним синдромом, внутрішніми кровотечами. Подібний стан може з'явитися в тому випадку, якщо не враховуються протипоказання з інструкції.

Через який час діє «Цитрамон»

Після прийому таблетки препарату синдром стане менш вираженим вже через 20-30 хвилин, але це стосується лише тих випадків, коли він спочатку був слабким або мав середній рівень інтенсивності. При гострих станах, пульсуючих відчуттях, краще підібрати сильніший препарат. Останній можна купити тільки за рецептом лікаря, тому в складній ситуації можна прийняти відразу 2 таблетки аналізованого засобу.

Дата: 1 грудня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.