Чорний наліт на зубах у дітей

Чи потрібно звертатися до стоматолога, якщо у дитини з'явився чорний наліт на зубах? На жаль, багато хто вважає, що немає приводу для занепокоєння. Молочні чорні зуби випадуть, а замість них виростуть здорові білі. Дитяча стоматологія не поділяє такого оптимізму або, правильніше сказати, безтурботність батьків. По-перше, від стану молочних зубів залежить, чи виростуть здоровими постійні зубки у ваших дітей. По-друге, необхідно зрозуміти, в чому причина потемніння. Вона може бути пов'язана з більш загальними і серйозними проблемами здоров'я. Тому не можна відкладати візит до дитячого стоматолога.
Лікар повинен встановити, що є причиною появи чорного нальоту:
- карієс;
- порушення роботи травного тракту;
- цукровий діабет;
- захворювання щитовидної залози;
- незбалансоване харчування з переважанням борошняної і солодкої їжі;
- прийом вітамінів і мікроелементів, що містять залізо і мідь, антибіотиків та інших лікарських препаратів;
- погана гігієна порожнини рота і ін.
Якщо чорні точки на зубах не пов'язані з карієсом і нальотом Прістлі, призначається додаткове обстеження. При виявленні хронічних або системних захворювань лікування проводиться спільно з гастроентерологом, ендокринологом і педіатром.
Чи небезпечний наліт Прістлі
Наліт Прістлі - чорні плями на зубах, що розташовуються звичайно в пришийковій області з внутрішньої сторони зубного ряду, на передніх поверхнях. Часто темні відкладення виглядають у вигляді облямівки по краях. Виникає чорний наліт на зубах у дітей від 2 до 5 років. Він може з'явитися і в більш ранньому віці.
Наліт Прістлі не є захворюванням, представляє особливої відкладення бактерій, які завжди присутні в ротовій порожнині. Іноді відбувається їх надмірне розмноження і фарбування в темний колір під впливом харчових продуктів.
Сам по собі наліт Прістлі у дітей не представляє небезпеки для здоров'я. Існує думка, що видаляти його немає необхідності, оскільки з віком він зникає, не переходить на постійні зуби. Однак більшість фахівців в області дитячої стоматології впевнені, що нешкідливий чорний наліт Прістлі може привести до неприємних наслідків.
До чого веде ігнорування проблеми
Чорні зуби у дітейне можна залишати без уваги. І справа не тільки в непривабливості загального вигляду і почутті дискомфорту. Хоча і це важливо для дитини. Чорний наліт може стати джерелом різних ускладнень:
- руйнування емалі в разі карієсу;
- утворення зубного каменю (навіть при необразливому нальоті Прістлі);
- кровоточивість і запалення ясен;
- інфікування ЛОР-органів;
- розвиток стоматиту і т. д.
Ігнорування проблеми не дозволить своєчасно виявити і почати лікувати захворювання травної та ендокринної систем, відновити мікрофлору кишечника, збалансувати раціон.
Як прибрати чорний наліт на зубах? лікарі дитячої стоматології рекомендують провести професійну гігієну порожнини рота. Чорний наліт видаляється за допомогою щітки і пасти. Давні і затверділі відкладення знімаються ультразвуком.
Краще попередити, ніж лікувати
Батьки повинні задуматися про здорових зубки і білосніжною посмішці у своїх дітей з самого раннього віку:
- Починати догляд з появою першого молочного зуба. Використовуючи стоматологічні серветки, силіконовий напальчник зі щіточкою, слід чистити малюкові зубки і масажувати ясна.
- Навчити дітей з 2-річного віку правильно користуватися щіткою і двічі в день чистити зуби, полоскати рот після їжі.
- Починаючи з однорічного віку, двічі на рік потрібно відвідувати з дитиною дитячу стоматологію.
- Забезпечити збалансоване харчування з достатньою кількістю вітамінів, мінералів.
- Своєчасно відучити дитину від пустушки і пляшечки для формування правильного прикусу.
- Вводити в раціон тверду їжу для природного очищення зубної емалі.
- Обов'язково лікувати карієс молочних зубів.
Такі профілактичних заходів і дотримання правил гігієни ротової порожнини допоможуть уникнути появи чорних зубів у дитини.