ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Чорний наліт на зубах у дітей

Чи потрібно звертатися до стоматолога, якщо у дитини з'явився чорний наліт на зубах? На жаль, багато хто вважає, що немає приводу для занепокоєння. Молочні чорні зуби випадуть, а замість них виростуть здорові білі. Дитяча стоматологія не поділяє такого оптимізму або, правильніше сказати, безтурботність батьків. По-перше, від стану молочних зубів залежить, чи виростуть здоровими постійні зубки у ваших дітей. По-друге, необхідно зрозуміти, в чому причина потемніння. Вона може бути пов'язана з більш загальними і серйозними проблемами здоров'я. Тому не можна відкладати візит до дитячого стоматолога.

Лікар повинен встановити, що є причиною появи чорного нальоту:

 • карієс;
 • порушення роботи травного тракту;
 • цукровий діабет;
 • захворювання щитовидної залози;
 • незбалансоване харчування з переважанням борошняної і солодкої їжі;
 • прийом вітамінів і мікроелементів, що містять залізо і мідь, антибіотиків та інших лікарських препаратів;
 • погана гігієна порожнини рота і ін.

Якщо чорні точки на зубах не пов'язані з карієсом і нальотом Прістлі, призначається додаткове обстеження. При виявленні хронічних або системних захворювань лікування проводиться спільно з гастроентерологом, ендокринологом і педіатром.

налет на зуах

Чи небезпечний наліт Прістлі

Наліт Прістлі - чорні плями на зубах, що розташовуються звичайно в пришийковій області з внутрішньої сторони зубного ряду, на передніх поверхнях. Часто темні відкладення виглядають у вигляді облямівки по краях. Виникає чорний наліт на зубах у дітей від 2 до 5 років. Він може з'явитися і в більш ранньому віці.

Наліт Прістлі не є захворюванням, представляє особливої ​​відкладення бактерій, які завжди присутні в ротовій порожнині. Іноді відбувається їх надмірне розмноження і фарбування в темний колір під впливом харчових продуктів.

Сам по собі наліт Прістлі у дітей не представляє небезпеки для здоров'я. Існує думка, що видаляти його немає необхідності, оскільки з віком він зникає, не переходить на постійні зуби. Однак більшість фахівців в області дитячої стоматології впевнені, що нешкідливий чорний наліт Прістлі може привести до неприємних наслідків.

До чого веде ігнорування проблеми

Чорні зуби у дітейне можна залишати без уваги. І справа не тільки в непривабливості загального вигляду і почутті дискомфорту. Хоча і це важливо для дитини. Чорний наліт може стати джерелом різних ускладнень:

 • руйнування емалі в разі карієсу;
 • утворення зубного каменю (навіть при необразливому нальоті Прістлі);
 • кровоточивість і запалення ясен;
 • інфікування ЛОР-органів;
 • розвиток стоматиту і т. д.

Ігнорування проблеми не дозволить своєчасно виявити і почати лікувати захворювання травної та ендокринної систем, відновити мікрофлору кишечника, збалансувати раціон.

Черный налет на зубах у ребенка

Як прибрати чорний наліт на зубах? лікарі дитячої стоматології рекомендують провести професійну гігієну порожнини рота. Чорний наліт видаляється за допомогою щітки і пасти. Давні і затверділі відкладення знімаються ультразвуком.

Краще попередити, ніж лікувати

Батьки повинні задуматися про здорових зубки і білосніжною посмішці у своїх дітей з самого раннього віку:

 1. Починати догляд з появою першого молочного зуба. Використовуючи стоматологічні серветки, силіконовий напальчник зі щіточкою, слід чистити малюкові зубки і масажувати ясна.
 2. Навчити дітей з 2-річного віку правильно користуватися щіткою і двічі в день чистити зуби, полоскати рот після їжі.
 3. Починаючи з однорічного віку, двічі на рік потрібно відвідувати з дитиною дитячу стоматологію.
 4. Забезпечити збалансоване харчування з достатньою кількістю вітамінів, мінералів.
 5. Своєчасно відучити дитину від пустушки і пляшечки для формування правильного прикусу.
 6. Вводити в раціон тверду їжу для природного очищення зубної емалі.
 7. Обов'язково лікувати карієс молочних зубів.

Такі профілактичних заходів і дотримання правил гігієни ротової порожнини допоможуть уникнути появи чорних зубів у дитини.

Дата: 25 травня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.