ru ua
Розгорнути навігацію

Дитяча стоматологія

В стоматологічних клініках "Слален" та "Юта" ведеться спеціалізований дитячий прийом.

Під час прийому лікар-стоматолог не тільки проведе лікування дитини, але і розповість, чому заболіли його зубчики та як зробити так, щоб вони були здоровими та красивими. А після проведеного лікування кожна дитина отримає в подарунок іграшку.

Перший раз показати дитину дитячому стоматологу краще всього в 2,5 – 3 роки. За необхідності можна і раніше. Зробити це потрібно для того, щоб лікар навчив, як правильно доглядати за молодими зубками.

Не варто чекати проблем з зубами, щоб показати дитину стоматологу!

Легше та дешевше запобігти розвитку захворювання, ніж займатися лікуванням!

Терміни прорізування молочних та постійних зубів.

Звичайно перші зубки починають прорізуватися у 6 місяців, але у кожної дитини часові рамки цього процесу варіюються:

 

Лікування карієсу та його ускладнень молочних та постійних зубів


На жаль, від карієсу не застраховані навіть самі маленькі діти.

Почнемо з того, що молочні зуби, якщо вони заболіли, обов’язково потрібно лікувати, так як вони сприяють розвитку щелепи та утримують місце для постійного зуба. А передчасне видалення зуба замість його лікування створює передумови для формування неправильного прикусу.

Якщо молочний зуб не вилікувати вчасно, інфекція, попадає в канали молочного зуба, та може передатися постійним зубам.

 

Важливо знати, що молочні зуби мають майже таку ж будову, як і постійні. Вони також схильні до карієсу, пульпіту, періодонтиту та іншим захворюванням, з тією лише різницею, що захворювання розвиваються в них набагато швидше та лікувати їх складніше.

Карієс молочних зубів, як і у дорослих постійних, розділяють на декілька стадій. В залежності від стадії карієсу в стоматологічних клініках «Слален» та «Юта» проводиться відповідне лікування: від ремінералізуючої терапії до ендодонтичного лікування, коли уражені кореневі канали тимчасових зубів.

Ендодонтиче лікування молочних зубів має складності та свої особливості у зв’язку з тим, що в глибині щелепи знаходиться зачаток майбутнього постійного зуба, а також зі специфічною будовою систем кореневих каналів тимчасових зубів.

1. Розвиток карієсу та його укладення:

 

 

2. Формування зубного нальоту

 

 

3. Приєднання мікроорганізмів

 

 

4. Каріозна пляма

 

 

5. Утворення каріозної порожнини та глибокий карієс 

 

 

6. Пульпіт

 

 

Лікарі стоматологічних клінік «Слален» та «Юта» мають величезний досвід роботи з маленькими пацієнтами та в будь-якій ситуації зможуть допомогти їм швидко та якісно.

Але все ж, дорогі тата і мами, краще попередити подібні ускладнення. Спостереження дітей у стоматолога як мінімум раз в 3-4 місяці дозволить раніше розпізнати патологічний процес, швидко прийняти міри до його ліквідації.

Герметизація фісур

Герметизація фісур або запечатування фісур – це одна з найбільш ефективних процедур захисту від карієсу!

Фісури це поглиблення, бороздки на поверхні зуба, які особливо схильні до карієсу. Форма та розміри фісур істотно ускладнюють їх очищення під час гігієни порожнини рота

Герметизація фісур представляє собою обробку жувальної поверхні зубів спеціальним герметиком, який заповнює фісури та робить поверхню зуба більш рівною та менш схильною до ризику виникнення карієсу.

Герметизація фісур абсолютно безболісна процедура. Її проводять в перші півроку-рік після прорізування зуба.

Герметизація фісур проводиться як на молочних, так і на постійних зубах.

Після герметизації фісур необхідно регулярно (2 рази на рік) відвідувати стоматолога для контролю за станом загерметизованих зубів.

Глибоке фторування

Фторування зубів проводиться фторовмісними лаками або розчинами, які укріплюють емаль та роблять зуби більш стійкими до шкідливої дії кислого середовища. При фторуванні зубна емаль насичується іонами фтору, які значно уповільнюють процеси розвитку карієсу та руйнування зуба.

Фторування молочних зубів особливо необхідно, так як дитячі зуби відрізняються тонкою емаллю та не надто твердим дентином. Карієсу дуже легко атакувати незахищений зуб дитини та за короткий проміжок часу справитися з ним, тому необхідна регулярна профілактика цього захворювання.

Під час цієї процедури в хід йдуть емаль-запечатувані препарати. Спочатку проводиться очищення зуба від нальоту та зубного каменя. Після цього зуби висушують потоком теплого повітря та наносять спеціальний розчин. Триває вся процедура біля 2-х хвилин.

Повний курс фторування зубів у дітей та дорослих рекомендується проводити один раз на рік.

Цього буде цілком достатньо, щоб підтримувати зуби в належному стані.

Посріблення

Посріблення – це метод лікування, який дозволяє ефективно боротися з карієсом молочних зубів. На зуби дитини наноситься розчин, що містить срібло, який утворює найтоншу плівку та помітно затримує розвиток карієсу.

Частіше цей метод дозволяє протягнути час до такого віку, коли дитина буде готова лікувати зуби. Посріблення не є лікуванням. Це свого роду консервація уражених тканин зуба, яка дозволяє як би «зловити» та «заморозити» карієс на ранніх стадіях. Процедура проста, безболісна та не викликає негативних емоцій у дитини.

Також в стоматологічній клініці «Слален» проводяться різні хірургічні маніпуляції:

  • видалення молочних зубів,
  • пластика вуздечок язика та губ
  • та інші.

Проводиться виправлення неправильного прикусу та вирівнювання зубного ряду у дітей з використанням ортодонтичних апаратів та брекет-систем.

Особливу увагу в нашій клініці приділяють гігієні та профілактиці порожнини рота. Гігієніст під час прийому допоможе правильно підібрати розмір та жорсткість зубної щітки, вибрати зубну пасту, навчить правильно доглядати за порожниною рота.

На консультації лікар-стоматолог ретельно Вас огляне та підбере індивідуальний план лікування як за термінами, матеріалами, так і за ціною.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Відповіді на популярні питання про дитячу стоматологію

1. Чи потрібно лікувати молочні зуби?

>> Молочні зуби потрібно лікувати обов'язково! Так як погані (уражені) молочні зуби є прямою загрозою для здоров'я постійних зубів і системи шлунково-кишкового тракту.

2. Як підготувати дитину до першого візиту до лікаря-стоматолога?

>> Обговорити майбутню подію, подивитися мультфільми зі стоматологічним сюжетом. Прийти в клініку просто на екскурсію. Пограти в «стоматолога». Почати навіть просити дитини показати зубки (добре відкрити рот) ложечкою, наприклад, йому порахувати зубки.

3. Як часто необхідно відвідувати дитячого стоматолога?

>> 2 рази в рік (кожні 6 місяців). Але бувають відхилення в термінах. Це визначить Ваш лікар-стоматолог (1 місяць, 3 місяці, 6 місяців). Найчастіше дітей просять показувати кожні 3 місяці, так як у дітей каріозні процеси розвиваються набагато швидше.

4. З якого віку привчати дитину до чищення зубів?

>> Якомога раніше. Можна давати просто грати із зубною щіткою, гризти її. Найкращий спосіб привчити дитину чистити зубки, це чистити їх разом з дитиною (на власному прикладі) 2 рази на день.

5. Які ортодонтичні апарати застосовуються для виправлення прикусу у дітей?

>> Це правда. Але цей процес можна сповільнити, утримувати або поліпшити, але прибрати повністю не можливо.

6. Чому потрібно відновлювати задні молочні зуби, які способи відновлення?

>> Так як вони є невід'ємною частиною прикусу дитини. Відновити їх можна пломбою або дитячої коронкою.

7. Чому у дитини погано пахне з рота?

>> Причин кілька:
    - погана гігієна;
    - велика кількість зруйнованих зубів каріозним процесом;
    - захворювання шлунково-кишкового тракту, захворювання носоглотки (аденоїди, гланди);
    - ротове дихання.

8. Яка найбільш рання ознака зубного карієсу молочних зубів, як його лікують, чи допомагає прийом фторовмісних препаратів матір'ю?

>> Білясті плями на зубах (частіше в пришийковій області). Можливий дисколорит. Фторовмісні препарати потрібно приймати матері тільки під суворим контролем лікаря, так як самостійно Ви можете нашкодити!

9. Догляд за молочними зубами у дітей, коли та як починати чистити молочні зубки?

>> Доглядати потрібно з першого зубчика! Дитині зуби чистять батьки з появи першого зуба. Спершу, це використання зубних серветок, щіточка-напальчник, дитяча зубна щітка (за віком). Спершу без пасти, а далі, коли дитина звикла, можна додати дитячу зубну пасту.

10. Які ускладнення можуть виникнути якщо довго не лікувати молочні зуби?

>> Втрата молочних зубів, що спричинить за собою проблеми з прикусом, хвороби шлунково-кишкового тракту, невпевненість в собі (сором) і проблеми з постійними зубами.

11. Яким чином стежити за гігієною порожнини рота немовляти?

>> До появи першого зуба лізти в порожнину рота до немовля не варто (тільки при певних обставинах, коли це необхідно за медичними показаннями). А з появою першого зубчика: використання зубних серветок, щіток-напальчників.

12. У чому полягає процедура герметизації фісур?

>> У закритті фиссур спеціальним стоматологічним матеріалом для більш кращого очищення поверхні зубів, щоб відстрочити появу карієсу.

13. Що таке ремтерапія?

>> Ремтерапія - реминерализация зубів. Обробка зубів препаратами, які містять фтор і кальцій. Профілактика карієсу.

14. Чим лікувати стоматит у дітей?

>> Лікування призначає тільки лікар-стоматолог! Але в першу чергу дотримання гігієни порожнини рота, виключення швидких вуглеводів (солодкого, газованих напоїв). Дієта (виключити всі дратівливі продукти та напої). Обробка антисептичним розчином для порожнини рота, олійними розчинами.

15. У молочних зубів є корені та нерви?

>> У молочних зубах є корінні та нерви, і їх теж потрібно обов'язково лікувати та доглядати за ними, як і за постійними.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Записатися на консультацію до лікаря-стоматолога можна за телефонами:

Ми завжди раді Вам допомогти!

Основні ціни на лікування в стоматологічних клініках «Слален» та «Юта» 

№ з.пВид лікуванняЦіна
 Дитячий терапевтичний прийом (до 14 років)
1Консультація205
2Рентгенографія (прицільний знімок)155
3Ортопантомограма310
4КТ верхня і нижня щелепа870
5КТ верхня щелепа735
6КТ нижня щелепа735
7КТ сегменту400
8Анестезія ін’єкційна165
9Анестезія аплікаційна90
10Накладення кофердаму, оптрагейта155
11Психологічна адаптація дитини до прийому у стоматолога410
12Профілактичне лікування 
 Глубоке фторування (1 зуб)від 100
 Герметизація фісурвід 500
13Накладення пломб 
 Пломбування постійного зуба фотосклоіномірним матеріалом "Вітремер"від 820
14Реставрація постійних зубів із застосуванням фотополімерного матеріалу 
 однієї поверхнівід 700
 двох поверхоньвід 805
 трьох поверхоньвід 1005
15Лікування ускладненого карієсу 
 Лікування пульпіту молочних зубіввід 1520
 Лікування періодонтиту молочних зубіввід 2650
16Ендодонтичне лікування (лікування кореневих каналів) постійних зубів: 
 1-кореневий зубвід 1675
 2-кореневий зубвід 2665
 3-кореневий зубвід 3475
17Використання мікроскопу при лікуванні карієсу (1 зуб)765
×
Зворотній зв'язок