ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

«Цитрамон» при зубному болю: 3 компоненти, 4 дії, правила застосування

Зубний біль може турбувати людей різного віку у будь-який час доби. Оптимальним рішенням за його виникнення стане термінове відвідування стоматологічної клініки. Якщо така можливість відсутня, варто знати, які препарати допоможуть знизити неприємні відчуття. Одним з ефективних засобів проти специфічного больового синдрому у ротовій порожнині є «Цитрамон». Він не надає лікувального впливу, не позбавить проблеми, але допоможе перечекати час до відвідування лікаря без гострих відчуттів.

Що входить до складу «Цитрамону», який ефект має

Склад аналізованого препарату гранично простий. Основними діючими компонентами є:

 • ацетилсаліцилова кислота – розріджує кров, знижує температуру (загальну та локальну);
 • парацетамол – має анальгетичну дію, усуває гострий запальний процес;
 • кофеїн – діє на центральну нервову систему, розширює судини, посилює кровообіг.

У складі є і допоміжні речовини, але вони не надають терапевтичного впливу, а лише забезпечують швидке засвоєння компонентів, що діють. На запитання, чи допомагає «Цитрамон» від зубного болю, кожен стоматолог відповість ствердно. Пов'язано це з дією, яку чинить препарат при вживанні:

 • протизапальна;
 • анальгетична;
 • жарознижувальна;
 • кроворозріджувальна.

Саме такий комплексний вплив і допомагає усунути гострий больовий синдром. Адже він виникає лише при агресивному розвитку запалення у м'яких та твердих тканинах, пульпі. Після прийому пігулки кровообіг посилюється. Температура у м'яких тканинах знижується, провідність нервових імпульсів зменшується.

Як приймати «Цитрамон» для усунення зубного болю

При виникненні аналізованого синдрому потрібно прийняти 1 таблетку та запити її великою кількістю води. Процедура виконується після їди. Якщо біль сильний, то підтримувати нормальне самопочуття та домогтися зниження його інтенсивності можна шляхом прийому препарату у зазначеній дозі кожні 4 години. Щоб виключити передозування, слід пам'ятати про дозволену добову норму – максимум 8 таблеток.

Якщо біль нестерпний, то рекомендується одну таблетку подрібнити на порошок, розвести невеликою кількістю води. У готовому розчині потрібно змочити ватяний диск і прикласти його до хворого зуба або «запакувати» каріозний отвір, якщо є.

Протипоказання та ймовірні побічні ефекти

Навіть найсильніший біль не є приводом для вживання препарату, тому що в інструкції вказаний перелік протипоказань, їх потрібно обов'язково враховувати. Не можна приймати «Цитрамон» від зубного болю при:

 • підтвердженій глаукомі будь-якого типу;
 • хронічній патології органів шлунково-кишкового тракту;
 • захворюваннях печінки та нирок, що протікають у тяжкій формі;
 • нестійкому артеріальному тиску;
 • порушеннях процесу згортання крові;
 • непереносимості чи надмірній чутливості до окремих компонентів зі складу.

Протипоказані таблетки при вагітності, особливо це стосується 1 та 3 триместрів, під час годування дитини груддю. Не призначаються вони дітям, але вже з 15 років можна скористатися таким способом усунення гострого зубного болю.

Побічні ефекти виявляються дуже рідко. Вони частіше відзначаються при перевищенні рекомендованого разового або добового дозування. Можливі нудота, блювання, некоректна робота кишечника, печія, відрижка. В особливо тяжких випадках є алергічні прояви (рясні висипання на тілу та обличчі, утруднення дихання, задишка).

Найчастіші питання про дію «Цитрамону» при зубному болю

Повністю позбутися гострих больових відчуттів можна лише при усуненні основної їх причини. Це передбачає відвідування стоматолога та отримання відповідних послуг. Зробити біль менш інтенсивним і в спокійному стані дочекатися прийому у спеціаліста можна за допомогою специфічних лікарських препаратів. «Цитрамон» звикли приймати при головному та м'язовому болях, але і при зубному він буде ефективним. Розвіяти сумніви можна шляхом отримання відповідей на такі запитання:

 1. Через скільки діє препарат? Якщо таблетка вживається класичним способом (перорально), полегшення настане через 20-30 хвилин. При приготуванні знеболювального розчину для аплікації легше стає вже через 5-10 хвилин.
 2. Чи можна пити таблетки при глибокому карієсі та пульпіті? Якщо є пошкодження пульпи або сильне руйнування коронкової частини зуба, діючі речовини «Цитрамона», зможуть скоротити провідність нервових імпульсів, що зменшить больовий синдром, хоча повністю від нього не позбавить.
 3. Як довго можна користуватися таким способом усунення зубного болю? За інструкцією приймати по 1 таблетці кожні 4 години можна не довше 7 днів поспіль. Але для стоматологічних захворювань це дуже великий термін. Потрібно пам'ятати, що знеболювання – це лікування. Патологічний процес прогресуватиме, у занедбаному стані він важко піддається терапії. Може знадобитися видалення одиниці або проведення малих хірургічних втручань.
 4. З якого віку можна застосовувати Цитрамон дітям? До 5 років таблетки категорично протипоказані, з 5 до 15 років їх можна застосовувати, але лише за призначенням лікаря. Через те, що усунути зубний біль вийде й іншими засобами, то медикамент, що розглядається, використовується вкрай рідко в педіатричній стоматологічній практиці.

«Цитрамон» – це не найпопулярніший препарат для усунення гострого зубного болю. Але він надає комплексний терапевтичний вплив, що й уможливлює отримання бажаного ефекту. Навіть інтенсивний синдром через 20-30 хвилин стає слабкішим або повністю зникає. Таблетки можна використовувати дорослим для тимчасового полегшення стану, доки не вдасться потрапити на прийом до стоматологічної клініки.

Дата: 22 січня 2022
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.