ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Догляд за запломбованими зубами: основні правила

Як відновити уражені карієсом зуби? Ефективний спосіб - пломби. Вони повертають форму, естетичність, жувальні функції, але вимагають регулярного домашнього догляду. Що не можна після пломбування зуба? Як зберегти його цілісність на довгий час? Про це ми розповімо далі.

Типи пломби і особливості догляду за ними

Довговічність пломби визначається її типом і матеріалом. Найбільш затребуваними є такі види:

  • стеклоіономірні. Досягають міцності через 3 години після пломбування. Для повного застигання потрібно дві доби. Щоб виключити можливі ушкодження, необхідно дбайливе ставлення протягом тижня;
  • композитні. Застигають близько двох діб. Після п'яти років служби вимагають заміни. Вони мають природний колір, але через якийсь час можуть змінювати відтінок, темніти.

Догляд за ротовою порожниною теж підбирається в залежності від типу матеріалу. Скільки можна їсти після пломбування? Не рекомендується приймати їжу і напої, поки анестезія не перестане діяти. Слід уникати твердих, хрустких і в'язких продуктів, їжі з гострими краями, які можуть подряпати пломбу або ясна. Всі матеріали схильні до звуження або розширення під впливом високих / низьких температур, тому кілька діб не варто вживати холодні і гарячі страви, напої.

Пережовувати їжу слід на здоровій стороні. В іншому випадку є ризик відколу або розтріскування. Тверда їжа може привести до пошкоджень, а липка і в'язка створить сприятливі умови для розвитку карієсу. Рекомендується відмовитися від спиртовмісних рідин, які використовуються для полоскання ротової порожнини. Вони здатні змінити колір речовини пломбування. Під впливом спиртових розчинів матеріал стає пластичним, що перешкоджає застиганню, може стати причиною зміни форми.

правильный уход за пломбой

Щоденний догляд за пломбою

Після повного застигання необхідно забезпечити регулярну гігієну порожнини рота. Є кілька правил, як доглядати за запломбованими зубами, щоб вони прослужили якомога довше. Зуби слід чистити двічі. Використовуйте неабразивну пасту і щітку середньої жорсткості. Чистка повинна займати не менше 2-х хвилин.

Для повноцінного очищення рекомендується використовувати не тільки щітку, але і флос, йоржики, іригатори. За допомогою зубної нитки ефективно видаляються залишки їжі, які несуть шкоду пломбам.

Слід мінімізувати споживання чорного чаю, кави, вина. Напої можуть стати причиною фарбування пломби. Після їх вживання рекомендується почистити зуби чи прополоскати рот. Причиною потемніння матеріалу пломбування може стати тютюн.

Головний ворог зубів - карієс. Щоб знизити ризик його розвитку, необхідно обмежити вживання солодкого. Після таких продуктів слід обов'язково прополоскати ротову порожнину розчином.

ухаживание за пломбой

Чи захистить зуби від карієсу і продовжить термін служби пломби гель з вмістом фтору. Стоматолог допоможе з вибором оптимального варіанту. Гель слід використовувати два рази в день після чищення зубів.

Ці прості рекомендації допоможуть запобігти численним стоматологічні проблеми. При правильному догляді ви зможете продовжити термін служби пломби, забезпечити здоров'я ротової порожнини. Якщо в зубі утворюється нова порожнину або тріщина, підвищилася чутливість, матеріал пломбування знебарвився або потемнів, запишіться на огляд до лікаря і не доводьте проблему до ускладнень.

Дата: 25 червня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.