ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Факти про шкоду куріння для зубів

Про те, що куріння негативно позначається на здоров'ї, знають, напевно, усі. Але далеко не кожна залежна від тютюну людина розуміє, наскільки небезпечна шкідлива звичка для зубів. І йдеться не тільки про пожовтіння емалі, наслідки можуть бути дуже серйозними. Поговорімо про те, чи сумісні куріння та зуби в хорошому їх стані.

7 аргументів проти шкідливої звички

Багато хто наївно вважає, що куріння є причиною лише пожовтіння зубів. Однак шкідлива звичка набагато небезпечніша. Ось 7 фактів про негативний вплив куріння на зуби:

  1. Викликає плями на емалі.
  2. Є причиною несвіжого дихання.
  3. Викликає хвороби ясен.
  4. Спотворює сприйняття смаку.
  5. Уповільнює загоєння ранок.
  6. Посилює проблеми при імплантації.
  7. Викликає ракові захворювання ротової порожнини.

Розглянемо кожен факт більш детально, щоб зрозуміти, якої шкоди зубам приносить куріння. Заодно розберемося, як відновити їх після відмови від згубної звички.

Вплив на стан зубів

Постійне куріння є причиною потемніння емалі. Відбувається це через те, що при чергуванні впливу гарячого диму та прохолодного повітря на поверхні зубів утворюються мікротріщини. У них накопичуються продукти горіння, які й призводять до зміни відтінку, тобто в людини чорніють зуби від куріння. З'являються естетичні проблеми, розвиваються комплекси.

Відновити первісний колір можна тільки за допомогою професійних процедур, встановивши вініри.

Особливо важко видаляються плями з протезів. Полімер сильно схильний до пігментації, забруднення в'їдається в штучний матеріал. Проблема загострюється при недостатній гігієні.

Зміна кольору – це не єдина проблема. Мало хто знає, що відбувається з зубами при палінні. Крім почорніння, вони поступово розхитуються, що є причиною їх раннього випадання. Провокують це явище хвороби навколозубних тканин, про які йтиметься нижче.

Шкода для ясен

Куріння провокує розвиток запалень у пародонті та швидке утворення зубного каменю. Під впливом нікотину судини звужуються, знижується приплив крові, затримується відповідна реакція організму на бактерії. Так порушується живлення ясен, швидше розвиваються хвороби, які провокують патогенні мікроорганізми:

  • гінгівіт. Це запалення ясен вражає поверхневі тканини через недостатнє кровопостачання. При тривалому палінні вони «відшаровуються», оголюються шийки зубів, вони стають більш чутливими, розхитуються;
  • пародонтит. Ця хвороба розвивається на тлі запущеного гінгівіту. Під пародонтитом мають на увазі запущене запалення навколозубних тканин, яке призводить до незворотних процесів, руйнування ясен та кістки. У ході розвитку хвороби утворюються «кишені» біля зубів, починаються їх рухливість і кровоточивість, гнійні виділення.

Якщо не лікувати гінгівіт і пародонтит, то рано чи пізно можна повністю втратити різці й моляри. З цієї причини у курців швидше випадають і руйнуються зуби.

Неприємний запах

Смердюче амбре має наукову назву – галітоз. Утворюється воно через скупчення у м'яких тканинах ротової порожнини нікотину, смоли й інших речовин, що містяться в тютюні.

Куріння також негативно впливає на слину, змінює її pH, що стає причиною дисбактеріозу ротової порожнини. Ця проблема теж провокує появу неприємного запаху.

Багато хто впевнений, що жуйка й освіжальні спреї усувають проблему. Однак зазначимо, що вони її тільки маскують, а не розв’язують.

Спотворення сприйняття смаку

Багато курців, відмовившись від шкідливої звички, помічають, що починають краще відчувати їжу. Відбувається це через загострення смаку та нюху, які притупляються під впливом тютюну.

Через куріння язик часто покривається густим слизом. Він заважає повноцінному контакту їжі з рецепторами.

Вплив на процеси загоєння

Через куріння серйозно сповільнюються регенеративні процеси в роті, на щоках, губах. Пояснюється це порушенням кровопостачання, яке обумовлене впливом нікотину.

Проблема загострюється після візиту до лікаря. Наприклад, після видалення хворого зуба в ранці утворюється згусток крові, який захищає кісткову тканину, нервові закінчення. Через куріння цей процес порушується. Відростки нервів і кістка залишаються відкритими, вразливими до різних інфекцій.

Проблеми з імплантацією

Куріння також перешкоджає встановленню протезів. Нікотин призводить до звуження судин, погіршується кровообіг. Через це сповільнюється загоєння ран, що тягне за собою зростання ризику інфікування. З цієї причини всім, хто збирається встановлювати протез, рекомендується за кілька тижнів до втручання відмовитися від шкідливої звички.

Зростання ризику онкології

У процесі куріння з тютюну виділяються токсичні речовини, канцерогени. Вони призводять до змін у слизовій. Гарячий дим дратує її, пригнічуючи вироблення лізоциму. Цей фермент відповідає за знезараження порожнини рота.

У курців слизова з часом стає сухою. Так підвищується сприйнятливість до травм, не оновлюються тканини. Через це зростає ризик розвитку онкології. Згідно з дослідженнями, у завзятих курців рак порожнини рота зустрічається в 6 разів частіше.

Плюси відмови від шкідливої звички

Зав'язати з курінням складно, не завжди у людини виходить з першого разу покласти край згубній пристрасті. Однак для всіх, хто піклується про здоров'я, це потрібний крок, який допоможе запустити регенеративні процеси. Уже через кілька тижнів колишні курці помічають поліпшення стану шкіри обличчя. Вона стає менш в'ялою, отримує приємний рожевий колір. Звичайно, загострюються смак і нюх.

А ось відновлення зубів після відмови від куріння відбувається не дуже швидко. При тривалому впливі нікотину розвиваються хвороби ясен, які не зникнуть самостійно, їх потрібно вилікувати. Ще однією проблемою є те, що в курців жовтіють зуби через пошкодження емалі, що призводить до карієсу. Обов'язково потрібно пройти обстеження та усунути осередки ураження.

Багатьох також цікавить питання, коли побіліють зуби після відмови від куріння. Емаль почне світлішати поступово. Це буде помітно протягом декількох тижнів. Однак немає гарантії, що колір стане таким самим, як і до куріння. Щоб остаточно прибрати жовтизну, можна звернутися за допомогою до лікаря. У сучасній стоматології використовують УЗ та професійну чистку, які допомагають позбутися жовтого нальоту. Порівняємо їх в таблиці:

 

Професійна чистка

Відбілювання

Спосіб очищення

Вібрація ультразвуку із застосуванням води й абразивного порошку.

На поверхні зубів наносять гель з активними компонентами, після чого піддають їх впливу УФ. Ультрафіолет вступає в реакцію з речовинами суміші, емаль освітлюється.

Ефект

Усуваються наліт і камені, поверхня емалі стає гладкою. Освітлення незначне.

Колір зубів змінюється на 4-5 тонів.

Протипоказання

Серйозних немає, проте варто утриматися при запаленні ясен.

Не підходить людям із чутливими зубами.

 

Багатьох також цікавить, чи можна відбілити зуби після куріння в домашніх умовах. Незначно освітлити тон емалі та прибрати м'які відкладення вийде при дотриманні ретельної гігієни ротової порожнини, при використанні паст, ополіскувачів і спеціальних систем. Однак усі перераховані методи забезпечують лише поверхневий вплив. Повністю жовтизну вони не приберуть.

Крім того, при неправильному використанні домашніх засобів можна посилити проблеми. Багато відбілювальних паст і народних рецептів не підходять людям із чутливими зубами. Їх застосування загрожує пошкодженням емалі. Реакція на подразники загостриться.

У цій статті ми розглянули, як куріння впливає на зуби та здоров'я ротової порожнини. Усім, хто турбується про своє здоров'я, слід задуматися про відмову від згубної звички. Чим швидше це буде зроблено, тим менше ймовірність зіткнутися з серйозними проблемами й захворюваннями.

 

Питання:

А якщо поставити вініри й курити, ризики залишаються?

Відповідь:

Куріння не тільки негативно впливає на зуби, але й позначається на здоров'ї всієї ротової порожнини. Вініри лише розв’язують естетичну проблему. Якщо не відмовитися від шкідливої звички, то ризики залишаються.

Дата: 18 лютого 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.