ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Фотополімерна пломба: Всілякі відтінки білого, або які пломби найякісніші

Всілякі відтінки білого, або які пломби найякісніші

Колись стоматологи пропонували всього кілька варіантів пломбувальних матеріалів: амальгами, різні види цементів. Сильно зруйнований зуб відновлювали, використовуючи коронку. Сьогодні ж такі методики витіснили фотополімерні речовини. Їх найчастіше радять хороші стоматологи, особливо якщо мова йде про передні зуби. Фотополімерна пломба дозволяє виконати лікування або реставрацію максимально непомітно для сторонніх очей. 

Фотополімерна пломба: що це

Фотополімерна пломба — це композитний матеріал, який твердне під впливом ультрафіолету. До використання лампи він пластичний, що дозволяє стоматологу моделювати потрібну форму. Час роботи в цьому випадку не обмежується застиганням пломбувального матеріалу.

Композит складається з фотополімера і мікро- або макронаповнювачів. Наявність великих часток у складі забезпечує високу міцність, але вони менш пластичні. Ці властивості визначають їх застосування для жувальних зубів. Головна відмінність композитів з дрібними частинками — високі естетичні якості. Але міцність такого матеріалу менша. Сьогодні в стоматологічній практиці використовується також наногібридний наповнювач, що володіє перевагами двох видів композитів. Коштує така пломба дорожче.

Показання до відновлення зубів фотокомпозитами

Фотополімери показані в наступних випадках:

 • каріозні ураження зубів;
 • некаріозні хвороби — ерозії, гіпоплазія, флюороз та ін.;
 • дефекти форми та кольору зубів;
 • відколи в результаті травм;
 • заміна старих пломб з відновленням анатомічної форми зубної поверхні.

Фотополімерну пломбу не встановлюють при наявності гранульом і запалення в кореневій зоні, а також при сильних руйнуваннях. Четверта стадія рухливості зубів також є протипоказанням. В цьому випадку доведеться їх видаляти.

Чому всі хочуть тільки фотокомпозитні пломби: переваги матеріалу

Навіть консервативні пацієнти розуміють, яка пломба краще — фотополімерна або звичайна. Популярність композитів пояснюють такі переваги:

 1. Швидка установка. Коронки або вініри ставлять не відразу. Відвідати лікаря потрібно неодноразово. Фотополімери виготовляються відразу в кабінеті та встановлюються в один прийом.
 2. Мінімальна підготовка зубів. Використання цих композитів не вимагає препарування. Їх можна встановити навіть на сколотих поверхнях завдяки пластичності матеріалу.
 3. Щільність і міцність. За допомогою фотополімерів створюють ідеальну поверхню. Жувати після лікування можна будь-яку їжу, включаючи тверді овочі, фрукти, горіхи, карамель і т. д. Їсти можна через годину після пломбування.
 4. Високі естетичні якості. Завдяки багатій палітрі відтінків лікар підбере або змішає найбільш підходящий за кольором варіант. Відреставрований зуб виглядає, як природний.
 5. Безпека. Склад гіпоалергенний, не виділяє токсичних речовин. Це безперечні плюси матеріалу, які дозволяють використовувати його в дитячій стоматології.
 6. Оптимальне співвідношення ціна-якість. Такий спосіб лікування доступний пацієнтам різних вікових категорій, хоча й коштує дорожче, ніж пломби з амальгами або цементів. А швидкість установки й термін експлуатації порадують кожного.

Чим ще відрізняється матеріал? Він не викликає побічних ефектів, добре прилягає до емалі та дентину, не впливає на внутрішню структуру зуба та не порушує його функціональність. Згідно з відгуками пацієнтів, відчувається несуттєва різниця між пломбою та емаллю, але вона не заважає говорити, кусати та жувати.

Коли мова йде про реставрацію зубів, кращого матеріалу, ніж фотополімери, не варто шукати. Матеріал також незамінний і для зубів, що виконують жувальну функцію. Оскільки на них припадає велике навантаження, високоміцні композити будуть вельми до речі.

Як ставлять фотополімерні пломби

Пломбування з використанням фотополімерів виконують поетапно:

 1. Видаляють тканини, зруйновані карієсом. Для цього стоматолог використовує бормашину. У деяких випадках можуть знадобитися відкриття та депульпація каналів. Таке лікування вже не проводять в один етап.
 2. Очищають порожнину та наносять спеціальний клей, що забезпечує відмінну адгезію. Фотополімерний композит укладається тонкими шарами, кожен з яких опромінюють ультрафіолетом. Велика кількість матеріалу не зможе якісно затвердіти, тому всередині пломба залишиться м'якою, а значить, не буде достатньо міцною. Лікар надає поверхні максимально точну форму, щоб вона повторювала рельєф зуба.
 3. За допомогою спеціального паперу роблять відбиток. Це допомагає оцінити, чи не заважає пломба правильному прикусу. Її форма коригується до того часу, поки пацієнт перестане відчувати дискомфорт.
 4. Полірують поверхню.

Після проведеного лікування відрізнити перехід між матеріалом і зубом складно. Це доказ високої його естетичності.

Термін служби фотополімерної пломби і догляд за нею

Варто відмітити, скільки тримається фотополімерна пломба, оскільки багато хто вважає, що пломбувальний матеріал простоїть до кінця життя. Така думка помилкова. Середній термін служби пломб на основі сучасних матеріалів — 5–7 років. Знижують його різні чинники: бруксизм (скрегіт) зубами, звичка гризти ручки, нігті, дефекти прикусу, погана гігєна і т. д.

Давати точні прогнози, скільки служать такі пломби, лікар не стане. Але відомо, що правильна гігієна ротової порожнини — одна з умов тривалої експлуатації. Тому важливо двічі на добу чистити зуби, користуватися зубною ниткою, йоршиками, ополіскувачем. Кожні півроку необхідно відвідувати стоматолога, виконувати професійну чистку зубів.

Дата: 25 серпня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.