ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Фтор в зубній пасті: корисні властивості і шкода елемента

Чим ви чистите зуби? Ви завжди вивчаєте складу при виборі зубної пасти? У формулах більшості продуктів присутній фтор. Але думки щодо його корисності для порожнини рота розходяться. Пацієнти стоматології в Києві часто задаються питанням, чи варто використовувати зубну пасту з фтором, чи не краще підібрати варіанти без нього. Постараємося розібратися з перевагами і недоліками таких засобів особистої гігієни.

Плюси і корисні властивість елемента

Зубна паста з фтором зміцнює емаль і запобігає поширенню патогенної мікрофлори. Недолік цього активного елементу може призвести до утворення карієсу.

Фтор відіграє важливу роль у всьому організмі: зміцнює кістковий скелет, забезпечує повноцінний ріст нігтів і волосся, бере участь в біохімічних реакціях, поліпшує роботу імунної системи. Він надає такі позитивні дії на зуби:

  • уповільнює процес руйнування емалі;
  • сприяє правильному дозріванню коронкової частини у дітей;
  • підсилює захисні фактори;
  • нейтралізує дію мікроорганізмів зубного нальоту.

зубна паста з фтором

Основна користь зубної пасти з фтором - профілактика. Вона робить зуби стійкіше до дії кислот і мікроорганізмів, захищає від демінералізації.

У складі паст використовуються різні сполуки з цим активним компонентом. Щоб зробити правильний вибір, рекомендується ознайомитися з властивостями кожної речовини. Монофторфосфат натрію починає діяти тільки через кілька хвилин після початку чищення зубів. Він малоефективний.

Фторид натрію володіє антибактеріальними і відновлюють властивостями. Він нейтралізує дію мікроорганізмів, запобігає перетворення цукру в кислотне з'єднання, що руйнує захисну оболонку коронкової частини.

Найефективніша речовина для профілактики карієсу - амінофторид. Це з'єднання утворює захисне покриття. Воно забезпечує надходження фтору і захищає емаль від руйнування.

Фторид олова характеризується ефективним позитивним впливом. Але при тривалому застосуванні продуктів з цією речовиною запускається зворотний ефект. Освітлені ділянки поступово починають темніти.

Для профілактичної дії кращі використовувати пасти з формулою, яка містить фторид натрію і амінофторид.

Елемент потрапляє в організм з питною водою і продуктами. Він міститься в курячому м'ясі, яловичині, молоці, яйцях, зернових культурах, картоплі та горіхах. Вживання даних продуктів в рясному кількості, фторованної рідини і застосування пасти з цим компонентом можуть привести до розвитку ендемічного флюорозу.

Властивості фтору

Надлишок негативно позначається на стані кісткової системи, виражається в косметичному дефекті зубів. На них утворюються білі плями, які потім темніють і стають схожими на карієс. Флюороз може перерости в серйозні захворювання: остеосклероз, остеопороз, остеосаркому.

Концентрація - ключовий фактор вибору

Фториди необхідні для підтримки здоров'я ротової порожнини. Вони нейтралізує дію патогенних мікроорганізмів, не дають їм роз'їдати емаль, запускають процес ремінералізації і запобігають карієс. Але при виборі пасти необхідно звертати увагу на зміст даних компонентів.

Для повсякденного застосування підійдуть засоби з концентрацією до 1 150 ppm. Це безпечно, виключає ймовірність розвитку флюорозу. Такі пасти володіють профілактичною дією. Лікувальні засоби мають концентрацію фтору - від 1 350 до 1 500 ppm. Їх слід використовувати виключно за рекомендацією стоматолога.

Білосніжні зуби

Дітям краще використовувати фторовані пасти, в яких міститься до 500 ppm активного компонента. Починати застосування таких засобів дозволяється із моменту появи першого зуба.

Дані рекомендації актуальні для людей, які проживають в регіонах з помірним рівнем фтору в питній воді. Цей елемент буде корисний, ефективний в профілактиці захворювань і лікуванні зубів при розумному використанні.

Дата: 25 травня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.