ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Гінгівопластика.Переваги проведення операції лазером

Гінгівопластика представляє собою операцію, спрямовану на відновлення естетики і здоров'я ясен в разі патологій або вроджених недосконалостей. В ході втручання м'які тканини нарощують або, навпаки, прибирають надлишки, коректують контур. Виконують операцію як традиційним способом, так і з застосуванням більш сучасних лазерних технологій. У чому відмінність і коли в принципі потрібна гінгівопластика – розберемося нижче.

Основні причини аномалії

Зміни контуру ясен – досить поширена проблема в стоматології. Виникає вона під впливом різних причин, буває і вродженого характеру. Також форма ясен може змінюватися з часом під впливом сторонніх чинників. Зокрема, призводять до проблеми шкідливі звички, наприклад, часте жування олівця.

Серед причин, які викликають аномалії ясен, варто також відзначити травми, такі як розрив м'яких тканин. Через це утворюються видимі деформації і дефекти.

Викликають зміни контуру також дегенеративні і дистрофічні хвороби. Наприклад, при пародонтозі теж істотно зменшується обсяг м'яких тканин. Дана хвороба небезпечна не тільки для ясен. При прогресуванні цієї недуги оголюються шийки зубів, останні розхитуються і можуть випадати.

Виникають проблеми з яснами і після імплантації. Не у всіх випадках виходить сформувати тканини так, щоб забезпечити естетичний результат. Найчастіше доводиться вдаватися до хірургічної корекції.

Основні показання

Головною метою гінгівопластики є відновлення естетики ясен і зубного ряду. Однак операцію нерідко проводять при медичних показаннях для оптимізації лікування патологій. Наприклад, при оголенні шийки зубів зростає чутливість до холодних і кислих продуктів, вони починають розхитуватися. Нарощування м'якої тканини дозволяє усунути гиперестезію.

В цілому, кажучи про прямі свідчення до гінгівопластики, варто відзначити наступні патології:

 • нерівний край ясен;
 • глибокі зубоясенні кишені;
 • гіпертрофія м'яких тканин (нависання над коронкою);
 • пародонтоз (якщо його проігнорувати, то незабаром шийки зубів розкриються, зросте чутливість);
 • пародонтит.

Також до операції вдаються при вирішенні естетичних проблем, таких як «ясенева посмішка». Ще гінгівопластика є необхідним етапом при імплантації, якщо потрібно правильно сформувати контур м'яких тканин.

Основні протипоказання

Як і будь-яка інша операція, гінгівопластика є певним стресом для організму і дозволена не завжди. Протипоказання такі:

 • рясний зубний наліт і мінералізовані відкладення;
 • проблеми зі згортанням крові;
 • цукровий діабет;
 • ГРЗ;
 • онкологія.

Щоб уникнути ризиків, рекомендується пройти обстеження і порадитися з сімейним лікарем щодо можливості виконання гінгівопластики.

Етапи операції

В першу чергу перед гінгівопластикою проводиться терапія всіх вогнищ інфекції в порожнині рота. Якщо є зруйновані корені, то їх видаляють (хірургічно), карієс і наслідки усуваються, а наліт зчищається. Тільки після виконання всіх підготовчих маніпуляцій пацієнт направляється на пластику ясен. Проходить операція в кілька етапів:

 1. Анестезія. Зазвичай використовується місцева.
 2. Обробка антисептиком.
 3. Надрізання ясен з відшаруванням слизової тканини – так формуються пародонтальні клаптики.
 4. Видалення нальоту в пародонтальних кишенях і на коренях зубів.
 5. Корекція розміру і форми клаптика, укладка м'яких тканин на передбачуване місце розташування.
 6. Накладення швів.

Триває гінгівопластика традиційним способом до 1,5 години. Набряки зберігаються протягом декількох днів (до 3), обов'язково лікар прописує антибактеріальні, знеболюючі та протизапальні медпрепарати.

Особливості відновного періоду

Основні рекомендації після гінгівопластики щодо догляду за ротовою порожниною вдома дає лікар. Зазвичай, крім правил гігієни, призначають спеціальні медпрепарати (антибактеріальні, протизапальні), вони знижують ризик появи ускладнень. В цілому відновний період включає в себе:

 • щадну чистку зубів спеціальними зубними пастами;
 • антисептичну обробку;
 • полоскання трав'яними настоями;
 • місцеві компреси вітамінами і лікарськими гелями.

Щоб нормально прижилася тканина, також рекомендується повне утримання від алкоголю і куріння. Аби уникнути кровоточивості, слід на якийсь час відмовитися від гарячих ванн і активних фізичних навантажень, продуктів з сильно вираженими смаковими ефектами (солоних, гострих, кислих та ін.).

Плюси і мінуси операції

Гінгівопластика, поряд з перевагами, має також ряд недоліків. Ускладнення зазвичай наступного характеру:

 • біль;
 • набряки;
 • підвищена чутливість зубів;
 • іноді розхитування, і в таких ситуаціях вдаються до шинування.

Однак, незважаючи на мінуси, гінгівопластика є кращою методикою позбавлення від ясенних кишень, в яких зазвичай скупчуються відкладення і розмножуються патогенні мікроорганізми. При пародонтозі ця операція дозволяє зупинити розвиток хвороби, усуває естетичні недосконалості.

У будь-якому випадку ті, хто думає, що гінгівопластика – це боляче і небезпечно, повинні проконсультуватися з лікарем. Рішення про проведення операції приймається тільки на тлі незаперечних фактів щодо необхідності втручання. Записатися на консультацію до лікаря в клініки мережі «Слален» і «Юта» можна за телефоном, номера для зв'язку є в розділі «Контакти».

Питання: Скажіть, чи проводиться гінгівопластика дітям? Читала, що при патологіях вуздечки операція допоможе у вирішенні проблеми.

Відповідь: Так, одним з показань для проведення гінгівопластики є патологія вуздечки і язика, коли страждає мовний апарат або спостерігаються постійні запалення. Однак рішення про необхідність операції приймає виключно лікар після детального огляду дитини.

Дата: 19 лютого 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.