ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Хиткість зубів: причини, діагностика, лікування

Коли хитаються зуби у дорослої людини, потрібно відразу звертатися за медичною допомогою, щоб уникнути передчасної втрати. Стоматологія в Києві настільки розвинена, що фахівці оперативно діагностують, знаходять причину проблеми і розповідають про ефективні методи лікування. Від неприємної патології можна позбутися за 1 прийом, головне - звернутися до досвідченого лікаря. Приходьте в Slalen, у нас працюють саме такі стоматологи!

Фактори розвитку

Перед тим як давати рекомендації, що стосуються того, що робити, якщо хитається зуб, розберемося з природою патології. Вона буває стоматологічною, пародонтичною, віковою, жувальною і травматичною. Ступінь хиткості різна, але це зовсім не означає, що при незначному дискомфорті і слабкому прояві патологію потрібно ігнорувати. У захворювання непередбачувані характер і розвиток, краще не затягувати з візитом до фахівця. На прийомі стане ясно, чому хитаються передні і інші зуби.

До провокуючим факторів належать такі:

 • удар в щелепу або інша серйозна травма цій галузі;
 • дефіцит кальцію і вітаміну С, мізерне харчування;
 • вроджені захворювання і неправильний прикус;
 • гінгівіт;
 • хвороби пародонту і ясен;
 • прогресуючий пухлинний процес.

Незалежно від факторів виникнення рухливості і її ступеня, до моменту стоматологічного огляду потрібно дотримуватися правил догляду за ротовою порожниною. Слід відмовитися від в'язкої і твердої їжі.

хитання зуба

Діагностичні методики

Чому хитаються зуби, стане ясно після комплексного обстеження. Воно складається з:

 • телерентгенографії;
 • комп'ютерної томографії;
 • ортопантомограми.

При комплексному обстеженні щелепно-лицевої ділянки обов'язково роблять рентген. На знімку чітко видно проблеми (травми, структурні аномалії, остеопороз і ін.). Іноді пацієнтів направляють на здачу аналізу крові.

Методи лікування

Що робити, якщо хитається корінний зуб, розповість стоматолог клініки Slalen після діагностики. Сучасне обладнання та значний досвід дозволяють фахівцям індивідуально підбирати метод лікування, який буде безпечніше і ефективніше інших в кожному конкретному випадку.

Попередити передчасну втрату зубів можна:

 • шинуванням;
 • хірургічними маніпуляціями;
 • терапією (при пародонтиті та гінгівіті);
 • ортодонтическими методами.

Перший спосіб лікування популярніші інших завдяки своїй універсальності, безпеці і ефективності. Установка фіксаторів дозволяє зберегти зубний ряд і попередити передчасне випадання.

В арсеналі досвідчених лікарів також є послуга плазмотерапіі, вектор-терапія, лікування лазером, загальна санація і т. Д. Як правило, використовують кілька методів. Спочатку пригнічують запальний процес, зміцнюють ясна, а потім встановлюють шину, якщо в цьому є необхідність. В останньому випадку через задню стінку зубів прокладають нитку зі скловолокна або поліуретану, фіксуючи її пломбувальних матеріалів. Тип шин визначає лікар (знімні чи ні), з огляду на складність і особливості клінічної картини.

шинування зубів

Трапляється, що починають хитатися передні зуби під коронкою. Ця патологія теж вимагає негайної діагностики та комплексного аналізу. Тільки стоматолог правильно визначить, хитається зуб або коронка. При рухливості опорного зуба призначають відповідне лікування. Якщо змістилася конструкція, її знімають і фіксують заново. Кожна клінічна картина індивідуальна, радимо не зволікати, а після виявлення рухливості відразу записуватися на прийом в Slalen. Пам'ятайте, що на відновлення зубного ряду йде багато часу і грошей. Збережіть те, що подарувала природа!

Дата: 25 травня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.