ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Як доглядати за зубами з металокераміки, знімними та незнімними протезами

Особливості догляду за металокерамічними протезами, або Як продовжити термін їх експлуатації

Коронки, мости, вкладки – це різні види конструкцій для протезування, які дозволяють відновити цілісність зубного ряду та його функціональність. Металокераміка – один з найпопулярніших матеріалів, що використовується для їх виготовлення. Він міцний, довговічний і має чудові естетичні якості. Однак ці параметри під час експлуатації багато у чому визначає догляд за протезами. Він повинен бути правильним і регулярним.

Металокерамічні протези: що собою представляють

Протези з металокераміки мають металевий каркас і керамічне покриття. Це можуть бути окремі коронки, а також мости. Зовнішній їх вигляд максимально наближений до природного. При належному догляді та дотриманні правил експлуатації вони можуть прослужити 8 років, а при встановленні на імплант і цілих 15 років.

Металокераміку використовують для заміни передніх зубів, оскільки вона має високі естетичні якості. Встановлюються такі коронки й у жувальну зону, де важливі функціональність і надійність.

Багато хто вважає, що металокерамічні протези – це своєрідна фортеця, яку бактерії не зможуть подолати. Ззовні – так. Але якщо мікроорганізми потраплять під коронку, то її опора буде порушена. Через деякий час почнуть турбувати біль і дискомфорт. Тому потрібно забезпечити правильний догляд.

Адаптаційний період: що потрібно знати, щоб не порушити конструкцію

Відразу після встановлення протезів дозволяється пити воду. Їсти можна лише через 1,5-2 години, якщо це постійна конструкція, або через 2-3 години, коли встановлювалася тимчасова. Саме через такий проміжок часу анестезія, яку застосовують у процесі протезування, припиняє свою дію. Тому ризик травмувати тканини при жуванні відсутній. Спочатку не рекомендовано навантажувати вставні зуби.

Якої дієти дотримуватися

Багато що залежить від початкового стану зуба, який піддавався відновленню. При збереженні кореня, а також половини коронкової частини зуба теоретично змін у навантаженні не передбачається. Хоча металокераміка відрізняється високою міцністю, не варто перевіряти цей факт на своїх зубних протезах. Забороняється гризти горіхи, відкривати зубами кришки на пляшках. Конструкція може якщо не зламатися, то тріснути. У цьому випадку термін експлуатації скоротиться.

Негативно впливає на зовнішній вигляд коронок куріння. Через частого контакту зі смолами вони темніють.

Як правильно доглядати за незнімним протезом

При носінні незнімних протезів важливо забезпечити належний догляд за порожниною рота. Ортопедичну конструкцію чистять так само як і власні зуби. Техніка не відрізняється – рухи повинні бути від краю ясен до коронки, як би змітаючи наліт. Головне, приділяти увагу місцю зіткнення протеза з яснами, де скупчуються відкладення.

Важливо при чищенні використовувати спеціальні пасти та порошки. При застосуванні зубної нитки існує ризик підчепити протез, тому краще використовувати іригатор. Рідина з нього подається під напором, що сприяє вимиванню нальоту з важкодоступних ділянок. Таким способом також масажуються ясна, завдяки чому поліпшується кровообіг, та ясенні тканини зберігають тонус. Механічна чистка не здатна усунути всі бактерії у порожнині рота, тому після неї потрібно обполіскувати рот спеціальними розчинами.

На незнімних протезах, як і на власних зубах, з часом утворюється зубний камінь. Тому раз на півроку потрібно проводити професійну чистку. Тим пацієнтам, у яких встановлені мостоподібні металокерамічні конструкції, потрібно велику увагу приділяти очищенню промивного каналу, що знаходиться між коронкою та яснами. В іншому випадку у цьому місці будуть накопичуватися та поступово розкладатися залишки їжі, що провокує неприємний запах з рота та запальний процес.

Дата: 26 вересня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.