ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Як користуватися ополіскувачем для зубів і порожнини роту

Як правильно користуватися ополіскувачем для зубів і порожнини роту

Зубна паста, індивідуальна щітка оптимальної м'якості, нитка (флосс) для видалення залишків їжі – звичний перелік, необхідний сучасній людині для щоденних гігієнічних процедур з догляду за порожниною рота. Однак цих заходів може виявитися мало для антибактеріального захисту, адже патогенні мікроорганізми стають причиною появи запальних осередків на яснах. Щоб запобігти інфекційним процесам, що призводять до руйнування зубів, необхідно додати до звичного арсеналу ополіскувач для рота.

Основи правильного догляду за ротовою порожниною

Зберегти на якомога довший строк природні зуби та їх привабливий зовнішній вигляд – завдання, яке ставить перед собою багато шанувальників здорового способу життя. Справжніми союзниками в цих питаннях є засоби для стоматологічної гігієни. Одним із професійних помічників у протистоянні з мікробами є ополіскувач для порожнини рота. На ринку є багато представників цього сегмента. За опитуваннями споживачів, найпопулярніші з них – саме антибактеріальні. Вони мають профілактичну дію, а завдяки ароматизованим інгредієнтам допомагають позбутися неприємного запаху.

Важливо пам'ятати, що максимального ефекту можна домогтися, застосовуючи засоби гігієни для рота в комплексі. Наприклад, на відміну від зубної пасти, ополіскувач являє собою спеціальну рідину, яка проникає у важкодоступні місця, доносячи інгредієнти до місця призначення. Водночас зубна паста краще бореться з нальотом і відкладеннями на емалі зубів.

Як користуватися ополіскувачем для зубів і порожнини роту

Фахівці рекомендують щоденне 2-кратне використання засобу після чистки зубів. Для процедури достатньо невеликої кількості (10-20 мл), яку можна дозовано набирати за допомогою ковпачка. Розчин необхідно тримати в порожнині рота, збиваючи за допомогою язику протягом 20-30 сек, після чого видалити. Рекомендовано полоскати зуби після їди або не їсти одразу після процедури.

Чи потрібно полоскати рот ополіскувачем

Залежно від складу, стоматологи ставлять перед ополіскувачами одну або кілька цілей. Розглянемо основні з них:

 1. Антибактеріальна обробка, механічне видалення частинок їжі.
 2. Профілактичний догляд і запобігання стоматологічним патологіям (стоматити, гінгівіти, пародонтоз, карієс).
 3. Профілактика вірусних чинників і запалень мигдаликів.
 4. Освіження дихання пацієнта на тривалий період часу.
 5. Легке відбілювання зубного ряду.

Склад багатьох сучасних ополіскувачів розроблений таким чином, що засіб надає поліфункціональний ефект. Вони захищають і зміцнюють емаль, усувають запах, допомагають зробити життя комфортнішим. Крім антимікробних речовин, якісний ополіскувач повинен мати корисні натуральні добавки, наприклад витяжка з зеленого чаю забезпечує антиоксидантний ефект.

Основні причини використовувати полоскання роту

Розглянемо фактори, які доводять, навіщо потрібен щоденний догляд з використанням ополіскувача для порожнини рота:

 • Боротьба з бактеріями.

Із застосуванням полоскання змінюється якість турботи про зуби. Паста може усунути лише частину накопичених патогенних мікроорганізмів. Їх місцем зосередження служить не тільки зубна емаль, а й поверхня язика, ясен, щік, гортані. Ополіскувач активно омиває їх і видаляє бактерії на всіх потенційних площинах, пригнічуючи їхнє розмноження та кількість.

 • Зменшення каріозних процесів

Ополіскувачі зі фтором не тільки знищують бактерії, але й можуть істотно зміцнювати емаль. Після їх застосування минає фактор агресії – кислотне середовище, яке формується в порожнині рота та руйнує поверхню зубного ряду.

 • Зменшення відкладень, нальоту, затвердінь.

При наявності зубного каменю слід вдатися до професійного чищення у стоматолога. Однак, щоб зменшити його появу, слід регулярно полоскати порожнину рота спеціальними засобами. Вони ефективно усувають м'який наліт у прикореневій зоні, який твердне з часом та є причиною відкладення згубного зубного каменю. Середовище навколо зуба при полосканні буде чистим від патогенних мікроорганізмів, а отже, імовірність появи запалення зменшиться в рази.

 • Зміцнення чутливих зубів, ясен.

Застосування ополіскувача в пацієнтів з цими проблемами може істотно поліпшити якість життя, бо він ефективно усуватиме дратівливі фактори. Внаслідок цього емаль не буде швидко стоншуватися.

 • Отримання природної білизни зубів.

Причиною потемніння служать кілька факторів: алкогольні напої, куріння, алкоголь, відсутність достатньої гігієни. Відбілювання є агресивною процедурою для зубної емалі. Більш комфортною альтернативою є полоскання. Відомо, що структура наявного на емалі нальоту «притягує» до себе пігмент з їжі та напоїв і сприяє його осіданню на поверхні зубів. Спеціальні ополіскувачі містять активні інгредієнти, наприклад ефірні олії, що допомагають освітленню, повертають природний тон зубам.

 • Забезпечення свіжого дихання надовго.

Неприємний запах – це природний результат життєдіяльності патогенних мікробів. З'являється він через хронічні запальні захворювання, карієс. Ополіскувач проникає до важкодоступних зон, усуваючи причину появи запаху (протимікробна дія), дезодоруючи й полегшуючи дихання.

 • Усунення кровоточивості.

Найпоширенішими хворобами порожнини рота є гінгівіти, стоматити, пародонтоз. Підвищуючи якість очищення порожнини рота, можна істотно зменшити прояв запалень. Мета такої процедури – у підтримуванні чистоти ясен, усуненні нальоту й відкладень між зубами, санації під'ясеневих кишеньок, зниженні бактеріальних наслідків, що призводять до кровотеч і навіть втрати зубів. Кровоточивість і накопичення мікроорганізмів актуальні для людей з протезами або брекет-системами. Ранки та мікротравми не страшні при регулярному полосканні рота спеціальними розчинами.

Корисно! Фахівці рекомендують вибирати всі засоби з догляду одного виробника. Це забезпечує якісний, багаторівневий догляд. Бажано віддавати перевагу засобам, доступним для всіх членів сім'ї (які досягли 6 років).

Дата: 9 жовтня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.