ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Як вилікувати зуби без бормашини

Технології не стоять на місці, і у стоматології вже цілком обходяться без бормашини, коли приступають до лікування карієсу. Сьогодні існують 4 основні методи, які дозволяють без дискомфорту, болю та стресу боротися з одним з найпоширеніших захворювань. Особливо актуальні інноваційні технології для маленьких пацієнтів. Про особливості лікування зубів дітям без бормашини поговоримо в цій статті.

4 методи терапії

Нова технологія лікування зубів без бормашини передбачає застосування альтернативних технологій, більш сучасних і зручних. Виділити можна 4 методи:

  1. Інфільтраційний. Заснований на застосуванні спеціальних гелів або полімерної смоли на ранніх етапах розвитку карієсу (форма плями).
  2. Лікування озоном. Цей метод передбачає нейтралізацію інфікованої області перетвореним киснем.
  3. Повітряно-абразивний. При такому способі лікування використовується піскоструминний апарат.
  4. Застосування лазера. Він забезпечує вибірковий і високоточний вплив.

Кожен метод лікування характеризується певними особливостями та властивостями. Розглянемо їх переваги й можливості більш детально.

Кому підходить інфільтраційний метод

Цей спосіб абсолютно виключає потребу у препаруванні ураженого зуба. Застосовується на початкових етапах карієсу або при поверхневому ураженні в дітей.

Ґрунтується технологія на здатності гелів розщеплювати пошкоджену емаль. Суміш наносять на уражене місце й залишають на певний час, після чого видаляють за допомогою спирту та струменя повітря. Однак важливо зазначити, що найкращий результат можливий тільки на рівній і гладкій емалі – інакше є ймовірність неповного видалення пошкодженої тканини.

Особливості лікування озоном

Цей метод істотно відрізняється від інших. Він більшою мірою схожий на профілактику, ніж на видалення уражених тканин.

Технологія ґрунтується на тому, що озон здатний вбивати патогенні мікроорганізми, які і є причиною карієсу. Отримують речовину з кисню, перетворюючи її у спеціальному пристрої. Далі озон вводять у ділянку ураження, яку він миттєво знезаражує. Важливо, що розташовані поруч зуби ніяк не вступають із речовиною у взаємодію.

Варто зазначити, що при серйозних ураженнях без бормашини все ж не обійтися. Річ у тому, що озон не здатний проникати на велику глибину.

Особливості піскоструминного оброблення

Метод ґрунтується на повітряно-абразивному впливі. На уражені ділянки під напором подається струмінь повітря й мікрочастинок, які буквально зчищають пошкоджену емаль. Основною відмінністю піскоструминного оброблення є його ефективність у лікуванні глибокого карієсу.

Це досить комфортний метод, що забезпечує дбайливий вплив на зуб. Однак після видалення уражених тканин потрібно буде встановити пломбу. Крім того, під впливом абразиву може підвищитися чутливість зубів. Варто зазначити, що застосування піскоструминного оброблення виконується лише в тих випадках, коли до ураженої ділянки вдається дістатися наконечником апарату.

Особливості лікування лазером

Цей метод теж не викликає дискомфорту. Лазер дозволяє впливати на уражені ділянки з високою точністю, не зачіпаючи сусідні зуби та здорові тканини. Емаль у ході лікування не нагрівається.

Наразі цей спосіб є найбільш сучасним й ефективним.

Більш наочно властивості та особливості кожного методу наведені в таблиці:

Метод

Інфільтраційний

Озон

Піскоструминне оброблення

Лазер

Ефект

Без болю

Підходить усім (зокрема, дітям), не викликає алергії, не взаємодіє зі слизовою

Виключається ймовірність розтріскування зубів, утворення тріщин, нагрівання або ураження сусідніх різців

Безболісний метод, точний вплив

 

Тривалість

15–20 хв

Близько 30 хв

Близько 60 хв

Близько 30 хв

Можливості використання

Поверхневий карієс

Підходить усім, забезпечує видалення поверхневого карієсу й використовується як профілактика

Застосовується для лікування глибоких каріозних уражень

Високоточний вплив рекомендується для усунення глибокого карієсу

 

 

Однак вибір певного методу залежить не від уподобань клієнта. Лікар враховує клінічну картину ураження, стан зубів загалом, на підставі чого підбирає варіант лікування карієсу без бормашини.

Профілактика карієсу в дітей

Багато батьків помилково вважають, що карієс молочних зубів не несе небезпеки, адже незабаром їм на зміну виростуть постійні. Однак небезпека криється в тому, що патогенні бактерії можуть проникати в глибокі шари дентину, зачіпати кістку, а наслідки будуть дуже серйозними. Лікарі попереджають про важливість своєчасного лікування. Батьки повинні вжити заходів, щоб запобігти розвитку карієсу. У цьому допоможуть такі заходи профілактики:

  • фторування. Оброблення зубів спеціальною сумішшю забезпечує захист емалі від впливу патогенних бактерій, сприяє формуванню антимікробного середовища в роті та зниженню чутливості;
  • герметизація фісур (природних поглиблень на поверхні зубів). У ході процедури на жувальну частину зубів наносять особливий матеріал, який формує захисне покриття, запобігає утворенню відкладень і перешкоджає впливу бактерій.

Обидві процедури не викликають дискомфорту та болю.

Профілактика карієсу в дорослих

Багато хто знає, що молочні зуби менш міцні, тому й більш вразливі. Однак це не означає, що за постійними не потрібно доглядати. Навпаки, дорослим профілактику необхідно посилити, адже карієс може призвести до втрати зуба, а новий уже не виросте, доведеться ставити імплант. До основних заходів, які допомагають запобігти ураженню, належать:

  • ретельна гігієна. Потрібно чистити зуби 2 р/день щіткою, а також використовувати нитку, йоржики для очищення міжзубного простору;
  • віддавати перевагу фторвмісним засобам;
  • дотримуватися збалансованого режиму харчування, не забувати після вживання їжі обполіскувати рот, використовувати жуйку (для очищення зубів) або гризти яблуко.

Обов'язковою умовою є регулярне відвідування стоматолога для професійного чищення та спостереження за станом зубів.

Пам'ятайте: легше запобігти карієсу, ніж з ним боротися. Якщо ж справа дійде до терапії, то варто звернутися до сучасної клініки (у Києві це мережа «Слален і Юта»), де зможуть забезпечити лікування без бормашини із застосуванням ефективних щадних методів.

Питання:

Скільки потрібно утримуватися від вживання води, якщо лікувати карієс без бормашини?

Відповідь:

Після процедури воду пити можна не завжди, але від їжі краще утриматися протягом 1-2 годин. Більш детальні рекомендації дасть лікар з урахуванням методу лікування й загального стану зубів.

Дата: 17 лютого 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.