ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Як зміцнити зуби якщо вони руйнуються

Руйнування зубів проблема, яка не терпить зволікань

Хитаються або кришаться зуби? Такі прояви вимагають негайного звернення до стоматолога, інакше можна втратити весь зубний ряд. Тільки фахівець допоможе правильно визначити причину, підкаже, як зміцнити зуби. У деяких випадках може знадобитись допомога інших лікарів: імунолога, ендокринолога, терапевта або дієтолога. Позитивність прогнозу лікування багато в чому залежить від своєчасного звернення до лікаря.

Чому руйнуються зубні тканини

Розхитуються зуби з різних причин. Найчастіше патологічний процес провокує пародонтит запальне захворювання ясен, що розвивається в результаті запущеного гінгівіту. На пізніх його стадіях з'являється рухливість. При пародонтозі відбуваються склеротичні зміни в кістковій тканині, знижуються альвеолярні перегородки. Згодом оголюються шийки зубів, що призводить до їх розхитування. Руйнуватися зубний ряд може також з інших причин. Найпоширеніші з них:

 1. Нерегулярна та недостатня гігієна ротової порожнини. Одна з головних умов для збереження її здоров'я якісний догляд. Якщо його не забезпечити, в роті розвивається патогенна мікрофлора, яка провокує появу карієсу. Особливо швидко прогресує захворювання у дітей. Утворюється велика каріозна порожнина, внаслідок чого зуб починає кришитися.
 2. Некоректна техніка чищення.
 3. Неправильний прикус та неповноцінність зубного ряду. Ці чинники провокують нерівномірне навантаження на різні його ділянки. Як наслідок емаль швидко зношується, з'являються відколи, тріщини, які тягнуть за собою руйнування тканин. Провокує дефект навіть мимовільний скрегіт зубами, що називається бруксизмом. Нерідко пацієнт навіть не здогадується про порушення, оскільки це може відбуватися тільки під час сну.
 4. Незбалансоване харчування. Велика кількість цукру в раціоні призводить до швидкого руйнування емалі, а потім дентину.
 5. Травми. Удари, переломи часті причини, що провокують розхитування зубів. Зазвичай травми виникають в результаті шкідливих звичок. Так, кусання твердих продуктів (горіхів, сухариків) підвищує ризик травмування. Якщо травми не вийшло уникнути, необхідно якомога швидше звернутись до лікаря для огляду та вживання заходів.
 6. Загальні захворювання організму. Цукровий діабет, псоріаз, артрит, порушення роботи щитоподібної залози інколи супроводжуються таким симптомом, як рухливість зубів.
 7. Екологічні проблеми. Згідно з дослідженнями, спровокувати дефекти ротової порожнини може також погана екологія. До негативних факторів відносять забруднені ґрунт, повітря, воду, надлишок або дефіцит в ній фтору.
 8. Шкідливі звички. У зв’язку зі зловживанням алкоголем організм втрачає кальцій. Куріння сприяє утворенню нальоту, в якому розмножуються шкідливі бактерії.

У вагітних можуть кришитися зуби внаслідок нестачі кальцію, оскільки велика кількість цього мікроелементу споживає дитина. Загострюється ситуація при формуванні скелета у плода. Не останнє значення для стану зубів майбутньої матері має також гормональна перебудова організму. До речі, якщо вагітність перебігає важко, це може з часом вплинути на здоров'я порожнини рота вже народженої дитини. Підвищують ризик розвитку патологій навіть післяпологові ускладнення.

Стоматологічна допомога при руйнуванні зубів

Залежно від ступеня руйнування зубних тканин, а також причинного фактора, лікар призначить відповідне лікування, підкаже, що робити можна, а чого не варто. У стоматологічній практиці застосовують такі методики:

 1. Мінералізація. Для зміцнення емалі вона покривається спеціальними сполуками, що містять фтор та кальцій.
 2. Пломбування. Здійснюється при незначних руйнуваннях зуба. Коронку відновлюють за допомогою пломбувального матеріалу.
 3. Люмініри та вініри – спеціальні тонкі керамічні накладки. Вони не тільки усунуть дефект, але і зроблять усмішку пацієнта привабливою. Встановлюються на передні зуби. Відрізняються такі конструкції тривалим терміном служби.
 4. Мікропротезування. Як зміцнити жувальні зуби, які зруйновані на 50%? У цьому випадку допоможуть керамічні вкладки, що виготовляються за індивідуальним зліпком. Це чудова альтернатива пломбі, яка слугуватиме у три рази довше. При істотному руйнуванні встановлюють коронку.

Якщо зуб повністю розкришився та залишився лише зруйнований корінь, то його видаляють і планують проведення імплантації. При бруксизмі забезпечують захист зубного ряду, виготовляючи спеціальні індивідуальні капи. У деяких випадках може знадобитися консультація невропатолога, приймання заспокійливих препаратів.

Рухливість зубів це симптом якоїсь патології, тому варто визначити причину та усувати її. Запальні процеси локалізуються розчинами для полоскання, мазями й гелями. Необхідно також користуватися спеціальними зубними пастами. Зуби, що хитаються, скріплюють шиною. Якщо шинуюється нижня передня частина зубного ряду, то робиться горизонтальна борозна на внутрішній поверхні. Для верхньої свердлять поглиблення з піднебінного або зовнішнього боку. Для бічних зубів борозенка робиться на жувальній поверхні.

Вразі травми потрібно дотримуватися щадного режиму до моменту, поки зуб знову повністю з'єднається з кістковою тканиною та яснами. Якщо патологія не має стоматологічний характер, пацієнта направляють до іншого фахівця.

Пам'ятайте! Самостійні спроби лікування це втрата часу й ускладнення проблеми.

Як запобігти руйнування зубів

Щоб не довелося мати справу з фактом руйнування зубних тканин, необхідно вживати запобіжних заходів. Вони передбачають такі дії:

 1. Ретельне ставлення до гігієни ротової порожнини. Важливо чистити зуби два рази в день, приділяти увагу міжзубним проміжкам, для цього використовують флос. Після кожного вживання їжі потрібно полоскати рот. Ополіскувачі застосовують наприкінці кожної гігієнічної процедури.
 2. Регулярне відвідування стоматолога (дорослі двічі на рік, діти раз в 3-4 місяці). Це дозволить своєчасно виявити проблемні процеси та вжити заходів. Крім того, лікар зробить гігієнічну чистку, що дозволить позбутися від зубного нальоту.
 3. Збалансування свого раціону. Цукор краще замінити сухофруктами або фруктами, які містять цінні речовини, позитивно впливають на стан зубів. У меню повинні бути продукти, багаті кальцієм: сир, твердий сир, йогурти тощо. Важливо дотримуватися правильного питного режиму. Бажано, щоб більшу частину води становила мінеральна.

Багато ліків негативно впливають на стан зубів. Тому за можливості не варто давати дитині до року антибіотики.

Дата: 19 червня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.