ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Яким буває карієс, як його лікують

Кажуть, нервові клітини не відновлюються. Аналогічно можна сказати і про зуби. Ці життєво важливі органи потребують регулярного якісного догляду, турботи і дбайливого ставлення. При появі щонайменшої темної плями на емалі необхідно відразу йти до стоматолога. Лікування карієсу на початковому етапі відрізняється простотою, коштує набагато дешевше, ніж усунення ураження тяжкого ступеня. Не потрібно чекати появи хворобливих відчуттів і дискомфорту.

Походження і причини захворювання

Карієс відноситься до поширених стоматологічних захворюваннях, викликаних внутрішніми і зовнішніми чинниками. Провідну роль в його розвитку відіграють бактерії, особливо, Streptococcus Mutans. Їхній появі сприяє вживання солодощів і десертів. Чаювання з цукеркою, шоколадом, пончиком або круассаном призводить до виділення кислоти, яка руйнівно діє на емаль. Були описані зовнішні фактори впливу, далі - про внутрішні.

Багато людей люблять солодке, але не всі страждають від карієсу. Напрошується питання: «Чому?». Відповідь проста: лікувати карієс доводиться тим, у кого тонка і слабка емаль. Захворювання стрімко розвивається також при:

 • харчуванні з недостатньою кількістю фтору і кальцію;
 • ослабленому імунітеті, хронічних захворюваннях будь-якої локалізації;
 • відсутності гігієни порожнини рота, використання засобів низької якості, неналежною чищенні;
 • погану спадковість.

Якщо має місце останній фактор, стоматолога доведеться відвідати ще в юнацькому віці.

Лікування на початковій стадії

Пляма на зубі - це зародження проблеми, яка може стати глобальною, якщо своєчасно не відвідати кабінет стоматолога. Йому характерний білий відтінок, воно виглядає світліше емалі, часом залишається непоміченим. Якщо людина побачила цю зміну, але ніяк не відреагувала, неминуче потемніння плями. Проблема посилиться, шкідливі мікроорганізми можуть проникнути всередину зуба. А ось на стадії світлих плям структура емалі залишається цілою і гладкою. Ці «симптоми» найчастіше виникають на передніх зубах, добре проглядаються при денному світлі.

При потемнінні плям факт наявності карієсу стає очевидним, емаль втрачає цілісність, набуває м'яку, пухку структуру. Мікроорганізми можуть вільно розмножуватися, посилюючи проблему. Чим довше хворий не діє, тим темніше і більше стають дефекти.

Як стоматолог лікує карієс на початковій стадії? Перший обов'язковий етап - це професійна чистка зубів. За допомогою даної процедури вдається прибрати всі відкладення, після чого здійснюють полірування. Наступний етап лікування - реминерализация. При грамотному підході до вирішення проблеми доктора повністю запобігають розвитку карієсу. При реминерализации обробляють тканини в пошкоджених зонах спеціальними складами з метою відновлення первісної структури емалі. Такі препарати містять фтор і з'єднання кальцію, їх наносять різними способами, використовують:

 • пензлик;
 • капу;
 • аплікацію.

При виборі способу ремінерализації враховують побажання і бюджет клієнта.

Усунення проблеми поверхневого типу

У більшості випадків карієс вражає емаль в поглибленнях, розташованих на жувальній поверхні молярів. Їх називають фісурами. Описані канавки нерідко залишаються забрудненими після чистки зубів, в результаті чого утворюється наліт, скупчуються частинки їжі.

На цьому етапі карієс добре помітний, але рідко викликає дискомфорт. Відсутність болю стає причиною того, що людина відкладає візит до стоматолога. Результат бездіяльності - складний карієс.

З огляду на сказане, захворювання поверхневої стадії необхідно негайно лікувати. На виконання всіх маніпуляцій стоматолог витрачає не більше 40 хвилин. Процес лікування проходить швидко і безболісно: видалення чорного нальоту за допомогою бормашини і установка пломби. Щоб попередити проблему, досить раз на півроку приходити до стоматолога на професійну чистку.

Усунення серйозної проблеми

Глибокий карієс підступний, заявляє про себе, на відміну від хвороби попереднього типу. Хворого турбує наступна симптоматика:

 • підвищена чутливість зубів, неприємні відчуття при вживанні гарячих і холодних напоїв;
 • каріозна порожнина, яку можна відчути мовою;
 • гострі напади болю в нічний час.

Глибокий карієс постійно прогресує, так як в порожнині скупчуються залишки їжі, утворюється наліт, активно розмножуються бактерії.

Перед терапією хворий обов'язково проходить рентгенівське обстеження. За його результатами видно, чи став корінь зуба темним, дісталася чи хвороба до ясен.

Запущений карієс в сучасній стоматології лікують в кілька етапів з використанням анальгетиків. Щоб позбавити пацієнта від хвороби і дискомфорту, лікарі роблять наступне:

 1. Проводять ретельності огляд, оцінюючи глибину ураження.
 2. Аналізують результати рентгенівського обстеження.
 3. Підбирають оптимальні анальгетики.
 4. Висвердлюють уражені тканини.
 5. Видаляють запалений нерв, якщо в цьому є необхідність.
 6. Чистять і стерилізують кореневий канал.
 7. Накладають лікарський засіб і ставлять тимчасову пломбу.

Виконавши ці маніпуляції, записують пацієнта на наступний прийом. Приблизно через тиждень канал і зуб пломбують.

Фахівці нашої клініки використовують виключно якісні і довговічні матеріали. Наші лікарі повністю висвердлюють карієс, максимально зберігають емаль! На завершальному етапі лікування суворо дотримуються всіх етапів технології пломбування. Не ігноруйте появу плям на емалі, регулярно відвідуйте стоматолога, чистіть зуби 2 рази на день і збалансовано харчуйтеся. Чекаємо вас в наших сучасних кабінетах, повернемо гарну посмішку і позбавимо від карієсу!

Дата: 13 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.