ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Карієс у дітей: методи лікування та профілактики

Ураження зубної емалі діагностують не тільки у дорослих, карієсом також страждають діти. Якщо своєчасно не почати займатися вирішенням проблеми, неминуча безповоротна втрата зуба. Демінералізація запускає незворотний процес руйнування, який нерідко супроводжується болем. Чим важче стадія, тим складніше лікування карієсу і відчутнішими дискомфорт. Тому звертатися до стоматолога розумно відразу при виявленні світлих або бежевих плям на зубах. На початковій стадії патології досить професійного чищення і ремінералізації. Детально про методи лікування карієсу у дітей розповімо нижче, а також опишемо ефективні профілактичні заходи.

Причини зародження проблематики

. Двома основними причинами його появи виступають бактерії і слабка, зточена емаль. Остання виступає сприятливим фактором для поширення шкідливих мікроорганізмів, які при відсутності терапії вражають пульпу і корінь. До речі, виявляють карієс і у дітей 1 року. Здавалося б, новонароджені вживають виключно корисну їжу і не їдять солодке, тому захворювання бути не може. Однак це не так, існує «пляшковий» карієс. У його появі є вина батьків, які систематично годують малюків черезсоску і облизують соску дитини, Їдять з дитячого посуду, міцно цілують в губи. Передача інфекції можлива!

Інші основні причини появи хвороби на молочних зубах:

 • поганий догляд за ротовою порожниною або його повна відсутність;
 • зловживання солодким;
 • відсутність твердої корисної їжі в раціоні (морква, яблука та ін.);
 • недолік кальцію і фтору в організмі, відповідно, і в харчуванні;
 • антисанітарія і поганий догляд за особистими речами, столовими приборами.

Важливо: молочні зуби випадають, але це не означає, що їх можна не лікувати від карієсу. Звертатися до стоматолога потрібно! Своєчасна терапія попередить незворотний руйнівний процес, формування неправильного прикусу, зараження корінних одиниць, погане пережовування їжі і проблеми з травленням.

Як розпізнати хворобу

Багато дорослих не в курсі, як розвивається карієс, через відсутність знань не можуть виявити проблему на етапі її появи. Початкова стадія карієсу заявляє про себе білими плямами, які з часом темніють. Якщо на цьому етапі не звернутися до стоматолога, захворювання придбає важку складну форму. При цьому утворюється каріозна порожнина. При такій клінічній картині діти відчувають такі неприємні відчуття:

 • підвищена чутливість до холодної, теплої, гарячої їжі, напоїв;
 • дискомфорт при жуванні;
 • ниючий біль.

Батьки нерідко відзначають неприємний запах з рота. Помітивши хоча б один симптом з представленого списку, потрібно вести дитину до стоматолога. Сміливо записуйтеся на консультацію в нашу клініку. Доктора «Слален» здійснюють ефективне лікування.

Кожній дитині - індивідуальний підхід, дружній настрій, підтримка. Якщо довірити лікування нашим досвідченим фахівцям, в майбутньому не виникне страх перед відвідинами стоматологічного кабінету.

Як вирішують проблему

Метод лікування карієсу у дітей підбирають, виходячи від стадії захворювання та віку пацієнта. Наскільки воно буде простим, без травм, залежить не тільки від фахівця. Чим раніше батьки запишуть дитину на прийом, тим краще!

Перелік методик лікування карієсу:

 1. Ремінерализація. Ефективна при початковій стадії хвороби. Застосовують по відношенню до дітей молодшого шкільного віку, не раніше, коли емаль ще не дуже сильно пошкоджена. Під час ремінерализації використовують спеціальні склади з фосфором, кальцієм, фтором, а також вакуум, ультразвук або електрофорез. 
 1. Озонотерапія. Цей метод більше профілактичний, ніж лікувальний. Обробка зубного ряду озоном сприяє повному знищенню бактерій. Після неї доктора наносять спеціальний склад для зміцнення емалі.
 2. Пломбування. Так лікують середній і глибокий карієс, попередньо висвердлюючи уражені тканини. Наші дитячі стоматологи використовують абсолютно безпечні матеріали - сілікофосфатние і стеклоїономерниє цементи. Чи не застосовуємо пластмаси зі смолами, композити з шкідливими речовинами, силікатні сполуки та ін. Великою популярністю серед батьків маленьких пацієнтів користуються пломби з фтором.
 3. Препарування. Це обробка ураженої ділянки потужним струменем повітря, абразив або води. Застосовується перед пломбуванням для хорошого зчеплення матеріалу з тканинами зуба.
 4. Депофорез. Методика дезінфекції зубних каналів, коли є необхідність в їх чищенні. Щадний і абсолютно безпечний напрямок!

Профілактика - наймогутніша зброя проти карієсу. Вона межує з лікуванням, так як потрібно регулярно відвідувати стоматологічний кабінет. Консультація фахівця 1 раз в 3-6 місяців - це не примха, а необхідність і турбота про здоров'я ротової порожнини дитини.

Попередження проблеми

Як запобігти карієс у дітей розповімо пізніше, спочатку розберемося в тому, коли слід вперше відвідати стоматологічний кабінет з малюком. Прорізування зуба - привід для консультації. На прийомі доктор розповість про догляд за ротовою порожниною дитини, порекомендує хороші безпечні засоби. Дитяча емаль дуже тонка, через некоректні дії руйнується. Надалі стоматологічний кабінет розумно відвідувати кожні півроку.

Корисний відбиток в пам'яті залишає консультація, проведена в 6-7 років. Лікар ділиться базовими знаннями про гігієну порожнини рота в доступному і цікавому форматі, показує, як правильно чистити зуби.

Профілактика карієсу у учнів молодшої школи і підлітків є комплексом ендогенних і екзогенних методів. У першому випадку проводять ряд заходів, спрямованих на поліпшення зубів зсередини. Це комплексна робота дітей і батьків. Старшим важливо подбати про правильне харчування дитини, молодшим - слідувати рекомендаціям. Розумно наповнити раціон твердими овочами і фруктами, кисломолочними продуктами. Екзогенна профілактика - це регулярна ретельна очистка зубів в домашніх умовах, систематичне відвідування кабінету стоматолога, мінералізація і фторування емалі.

Наскільки хорошими будуть корінні зуби у дітей, залежить від батьків. Приходьте в нашу клініку не тільки при наявності карієсу, записуйтеся на консультацію, на якій ваша дитина дізнається, як важливий правильний догляд за ротовою порожниною. Обіцяємо, він із задоволенням послухає про те, як правильно чистити зуби. Ми знайдемо підхід до кожного юному пацієнту!

Дата: 13 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.