ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Кіста зуба: як вилікувати

Ще до недавнього часу кісту лікували кардинальним методом - видаляли зуб. Ніяк інакше лікарі дістатися до новоутворення не могли. Сьогодні стоматологія в Києві пропонує інші, більш щадні способи лікування, які допоможуть зберегти зуб. Найбільш відповідний метод в кожному конкретному випадку порадить лікар. Чим раніше виявлена ​​хвороба, тим простіше від неї позбутися.

Що таке кіста, чим вона небезпечна

Перш ніж почати лікування кісти зуба, варто більше дізнатися, що вона собою являє, чому з'являється. Патологічний новоутворення має щільні стінки і порожнину всередині, вміст якої рідке. Це мертві клітини, продукти розпаду і мікроорганізми. Утворюється кіста внаслідок реакції захисних сил організму на інфікування або травмування. У дорослих спостерігається як ускладнення після видалення або запущених патологічних процесів, у дітей - в період зміни зубів.

Новоутворення постійно зростає за рахунок продукується стінками рідини. На початкових етапах розвитку хвороба протікає безсимптомно. Запальний процес контролює імунна система організму, направляючи в хворобливий вогнище по кровоносних судинах свої клітини. Якщо вона слабшає, починається гостра стадія захворювання.

Затягувати з видаленням кісти не варто. Запальні процеси швидко перекидаються на прикореневу область і навіть на кістку щелепи. Хвороба може спровокувати різні ускладнення:

 • гранулюючих, фіброзний, гранулематозний періодонтит;
 • періостит;
 • гнійний абсцес;
 • остеомієліт.

Збільшення кісти в розмірах може спровокувати перелом щелепи, частіше нижньої. Існує ризик випадання задіяних в цьому процесі зубів, переродження новоутворення в злоякісну пухлину. Без допомоги фахівця може розвинутися сепсис, коли інфекція потрапляє в кров і розноситься по всьому організму.

Причини появи

У більшості випадків кіста утворюється як наслідок механічного пошкодження або інфекції. Це можуть бути, наприклад, такі випадки:

 • запущений карієс;
 • недотримання техніки пломбування каналів коренів;
 • травми;
 • некоректне протезування, через якого перевантажується частина зубів;
 • патологічні процеси в розвитку однієї з щелеп.

Нерідко таке утворення розвивається через неодноразові синуситів. Незалежно від причини появи, необхідно якомога швидше почати лікування кісти зуба. Первинний симптом, який повинен насторожити, - це дискомфортні відчуття при жуванні твердої їжі. При зростанні кісти може з'явитися випинання кістки або свищ на яснах. Не варто легковажно ставитися до таких симптомів, щоб не довелося видаляти зуб. Для діагностики захворювання лікар призначить рентгенографію.

Методи лікування

Сучасні технології лікування передбачають видалення кісти зуба одним з двох способів. Кожен має свої позитивні і негативні сторони. Багато що залежить від стадії розвитку новоутворення.

Хірургічне втручання

Є кілька методик проведення операції:

 1. Цистектомія - високоефективний, але одночасно складний спосіб лікування. Передбачає видалення кісти разом з пошкодженої верхівкою зубного кореня. Виконати таке хірургічне втручання може тільки досвідчений стоматолог.
 2. Гемісекція. Процедуру проводять, коли немає можливості зберегти один корінь. Його видаляють разом з кістою і частиною зуба. Дефект, який утворюється після операції, приховують, використовуючи композити або коронку.

У деяких випадках без видалення зуба не обійтися. Наприклад, коли він повністю поміщений в капсулу або майже зруйнований.

Терапевтичний спосіб

Є більш щадний метод, який допоможе вилікувати кісту зуба без операції. Він ефективний у 3/4 випадків, його суть полягає в тому, що на кісту впливають через кореневі канали зуба, пломбуючи їх пастами.

Процедура вважається успішною, якщо через півроку не буде виявлено патологій за допомогою рентгенівського обстеження.

Дата: 16 квітня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.