ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Кровоточать ясна: причини появи проблеми та її усунення

Кровоточивість ясен – тривожний симптом, який вимагає негайного звернення до стоматолога. Він не виникає сам по собі, а попереджає про певні порушення. Якщо ви вже не вперше відчуваєте присмак крові під час їди та бачите його при чищенні зубів, це говорить про ослаблення місцевого імунітету. Розвиток запального процесу також є причиною того, що кровоточать ясна. Що робити в такому випадку – підкаже досвідчений фахівець.

Чому з'являється кровоточивість

У нормі ясенні тканини гладкі, щільні, рожевого кольору. Вони добре прилягають до зубів. Будь-яке порушення цих характеристик, а також кровоточивість повинні викликати тривогу. Найчастіше вони вказують на певне захворювання ясен, але до цього перейдемо пізніше. Спочатку з'ясуємо, які ще причини викликають кровоточивість. До них відносять:

 1. Неправильну гігієну порожнини рота. Інтенсивні, сильні натискання, некоректно підібрані засоби для догляду (занадто жорстка щітка), непідхожа техніка чищення, застосування зубочистки – усе це травмує чутливі тканини.
 2. Несвоєчасне видалення нальоту – недостатня гігієна призводить до скупчення м'яких відкладень, які з часом перетворюються на зубний камінь. Це створює сприятливе середовище для розвитку бактерій. Через продукти їх життєдіяльності з'являється запалення.
 3. Травми слизової – опіки, поранення гострими предметами, натирання протезами або старою пломбою, що відкололася.
 4. Зміни гормонального фону – при вагітності жінки часто стикаються з набряками, болем у яснах, гіпертрофічним гінгівітом.

Порушення обміну речовин або авітаміноз також може спровокувати кровоточивість. Складно точно визначити, якого вітаміну не вистачає при прояві такого порушення, адже дефіцит харчування тканин загалом погано позначається на їх стані. Причиною неприємного симптому може виступати нестача заліза або гострий дефіцит вітаміну С і калію (як при цинзі, наприклад).

Хвороби порожнини рота, що супроводжуються кровоточивістю

Вищеописані фактори нечасто є причинами проблеми. Здебільшого ясна кровоточать через запалення, яке розвивається внаслідок одного із захворювань:

 1. Гінгівіт. При ньому запальний процес поверхневий. Розвивається на тлі неякісної або нерегулярної чистки зубів, коли утворюється зубний камінь. Перші симптоми запалення – почервоніння, набряклість і кровоточивість у місці, де слизова контактує з зубними відкладеннями.
 2. Пародонтит. Розвивається як ускладнення нелікованого гінгівіту. Ураження в такому разі більш глибоке – до хворобливого процесу залучаються тканини пародонту й періодонту, що утримують зуб. Утворюються пародонтальні кишені, у яких може накопичуватися гній. З'являються хворобливість, неприємний запах із рота. Зуби можуть розхитуватися, ясна кровоточать по всьому зубному ряду.

Проявлятися такі захворювання можуть і в дорослих, і в дітей. Згідно з дослідженнями, понад 2/3 старшокласників мають зубний камінь, а 1/4 частина всіх школярів – гінгівіт.

Методи лікування

При виявленні неприємних симптомів потрібно відразу звернутися до лікаря. Підказати, як лікувати захворювання, що викликає кровоточивість, може тільки фахівець. Займатися самолікуванням не можна, оскільки це тільки погіршить ситуацію. Для боротьби із запаленнями застосовують комплексний підхід. Порядок дій і перелік необхідних процедур визначають у залежності від виду захворювання та його тяжкості.

Професійна чистка зубів

Насамперед необхідно позбутися м'яких і твердих відкладень. У домашніх умовах усунути зубний камінь неможливо. Стоматологи для цього використовують ультразвук і технологію Air Flow. Під впливом УЗ-апарату тверді відкладення розбиваються на дрібні частинки. Скейлери під високим напором подають суміш води й повітря, що дозволяє якісно вимивати поверхню.

Чистка Air Flow передбачає подачу дрібнодисперсної соди та води. Струмінь очищає м'який наліт. Внаслідок процедури емаль трохи освітлюється, зміцнюється. Зубна поверхня полірується, що надалі запобігає скупченню бактерій.

Апаратної чистки при гінгівіті достатньо для усунення кровоточивості. Головне, надалі підтримувати гігієну на високому рівні. Лікар підкаже, чим полоскати порожнину рота та які ліки використовувати, щоб провести реабілітацію слизової. У разі наявності пародонтиту професійна гігієна – це тільки початковий етап лікування. При утворенні пародонтальних кишень використовуються потужні ультразвукові апарати – «Вектор», «Варіус». Гігієнічну чистку у такому разі проводить пародонтолог.

Кюретаж ясен

Якщо кровоточивість викликана пародонтитом, при якому утворилися глибокі пародонтальні кишені, застосовують хірургічний метод – кюретаж. Він буває двох видів:

 1. Закритий. Лікар очищає корені за допомогою кюрети – спеціального інструменту, який проникає на глибину до 3 мм.
 2. Відкритий. Проводиться, коли відкладення знаходяться глибше. Щоб отримати до них доступ, лікар відшаровує ясна, проводить чистку й антисептичну обробку, після чого накладає шви.

Часто кюретаж поєднують із застосуванням лазера, який дозволяє провести якісне очищення, забезпечити антибактеріальний ефект, активізувати регенерацію тканин.

Медикаментозна терапія

Чим лікувати уражені ділянки при пародонтиті? Для цього використовують лікувальні пов'язки, антибіотики (у деяких випадках), призначають курси вітамінів. Зняти запалення допомагає гіалуронова кислота, яку вводять під слизову. Вона має тонізувальний ефект. У комплексі з іншими препаратами дозволяє відновити обсяг м'яких тканин.

З цією метою також використовують нано- та біоактивні матеріали. Це інноваційні препарати, які на 70% регенерують зруйновані клітини протягом року.

Плазмоліфтинг

Методика заснована на принципі відновлення тканин із використанням плазми крові пацієнта. Для цього беруть збагачену тромбоцитами фракцію. Її точково вводять ін'єкційним способом або накладають у вигляді мембрани після проведення кюретажу. Внаслідок цього запускається регенераційний процес, тканини зміцнюються, запалення і кровоточивість зменшуються.

Лікування та профілактичні заходи в домашніх умовах

Крім дотримання призначень лікаря, щоб швидше усунути кровоточивість, потрібно вдома підтримувати гігієну на високому рівні. Для цього необхідно чистити зуби двічі на день, використовуючи правильно підібрані засоби. Не варто ігнорувати зубну нитку й іригатор. Щоб більше не зіткнутися з кровоточивістю ясен, потрібно дотримуватися також таких правил профілактики:

 • відкоригувати свій раціон – вживати менше мучного й солодкого, їсти яблука, моркву, тобто ті продукти, які сприяють природному очищенню емалі;
 • вживати вітаміни для підтримування здоров'я ясен й організму загалом;
 • відмовитися від куріння;
 • проходити профілактичні огляди у стоматолога двічі на рік – це дозволить своєчасно виявити захворювання;
 • раз на пів року проводити професійну чистку зубів;
 • уникати ситуацій, які можуть призвести до травмування слизової.

Усунути гінгівіт нескладно. Але, якщо розвинувся пародонтит, повернути здоров'я слизової вже складніше. А в деяких випадках вилікувати захворювання повністю неможливо. Це й пояснює, чому настільки важливо при перших проявах кровоточивості відразу звертатися до стоматолога.

Дата: 5 березня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.