ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Кровоточать ясна. Кров у роті вранці: симптоми, причини та лікування

Чому з'являється кров на зубах і як впоратися з проблемою

Кровоточивість ясен – тривожний симптом, який не виникає сам по собі, а є ознакою порушення здоров'я порожнини рота. Не можна пускати проблему на самоплив. Для виявлення причин її появи потрібно звернутися до стоматолога: якщо кровоточать ясна, це може говорити про розвиток серйозного захворювання порожнини рота або приєднання інфекції. Крім того, відсутність своєчасного лікування сприяє появі неприємного запаху з рота, що знизить якість життя і призведе до розвитку комплексів.

Причинні фактори появи кровоточивості

У нормі ясна рожеві, гладкі, щільні, добре прилягають до зубів. Будь-які зміни, зокрема поява кровоточивості, повинні викликати занепокоєння. Спровокувати виникнення небажаного симптому можуть різні причини.

Захворювання порожнини рота

Часто проблема починається внаслідок життєдіяльності бактерій. За сприятливих умов, а саме у разі недостатньої гігієни порожнини рота, вони активно розмножуються. Через це на зубах утворюється м'який наліт, який з часом кальцифікується. Так з'являється зубний камінь. Це вже тверді відкладення, які провокують розвиток запального процесу, що загрожує появою таких захворювань:

 1. Гінгівіт. При хворобі запалюється крайова частина ясен і міжзубні сосочки. Крім кровоточивості, утворюються почервоніння, набряклість на тих ділянках, де слизова контактує з зубними відкладеннями.
 2. Пародонтит. Захворювання проявляється внаслідок нелікованого гінгівіту. В такому разі патологічний процес переходить на пародонтальні тканини – ті, які утримують зуб в лунці.

Поява гінгівіту та пародонтиту можлива не тільки в дорослої людини, але й у дитини. Згідно зі статистичними даними, зубний камінь зустрічається у 2/3 усіх старшокласників, а 1/4 частина дітей шкільного віку стикаються з гінгівітом.

Інші захворювання

Причиною появи кровоточивості може бути авітаміноз. Складно визначити, яких вітамінів не вистачає при її виникненні, адже незбалансованість харчування загалом погано позначається на здоров'ї порожнини рота. Але варто ввести до раціону продукти, що містять залізо, вітамін С та калій. У разі наявності неприємного симптому потрібно також виключити такі хвороби й патології:

 • порушення роботи органів шлунково-кишкового тракту й ендокринної системи;
 • захворювання крові;
 • цукровий діабет;
 • СНІД;
 • порушення обмінних процесів в організмі;
 • крихкість кровоносних судин;
 • інфекційні захворювання горла та носа;
 • алергічна реакція на ліки, матеріали, що застосовуються у стоматології, зубну пасту.

Кровоточивість ясен нерідко зустрічається у вагітних і підлітків. Пояснюється це гормональними змінами в організмі. Майбутні матері нерідко помічають, що ясна болять і набрякають. Такий стан короткочасний, проходить самостійно.

Загальні причини

Як уже говорилося, кров у роті може з'являтися через погану гігієну порожнини рота. Неправильна техніка чищення зубів (сильні, інтенсивні натискання) може призвести до травмування ясен. Так, використання жорсткої зубної щітки є постійним травмувальним фактором. Нерідко складністю в чищенні відзначаються зуби мудрості. Через проблеми з доступом щіткою раняться ясна. Кровоточивість може також виникати з таких причин:

 • носіння брекетів або протезів;
 • неправильний прикус;
 • некоректне стоматологічне лікування зубів або ясен;
 • куріння – кровоточивість виникає через токсини, що подразнюють слину, й ослаблений імунітет у курців;
 • опік і поранення слизової гострим предметом;
 • відкол старої пломби.

Вживання деяких ліків іноді викликає зниження швидкості утворення слини. Оскільки вона протистоїть бактеріям, це може спровокувати різкий розвиток патогенної мікрофлори.

Симптоми, які супроводжують захворювання ясен

Патології, що викликають кров із рота, можуть супроводжуватися низкою інших неприємних симптомів:

 • набряк ясен;
 • болючість при натисканні або вживанні твердої їжі (іноді біль досить сильний);
 • свербіж і дискомфорт у ясенних тканинах;
 • неприємний запах з рота;
 • рухливість зубів (при запущених стоматологічних захворюваннях).

Навіть якщо протягом дня вас нічого не турбує, а кров з'являється тільки при чищенні зубів, це може говорити про наявність проблеми.

Як швидко зупинити кров з ясен

Що робити, якщо потрібно швидко зупинити кров з ясен? З цією метою можна скористатися одним із таких способів:

 1. Прополоскати рот холодною водою або м'ятним ополіскувачем. Знизити прояви небажаного симптому допомагають відвари трав – ромашки, кори дуба, ялиці, календули.
 2. Прикласти до місця, що кровоточить, ватний тампон, змочений у хлоргексидині. Необхідно щільно його притиснути, почекати, поки кров зупиниться.
 3. Приклеїти спеціальну захисну гомеопатичну смужку. Купити її можна в аптеці.

Неважливо, скільки часу кровоточать ясна – відкладати візит до стоматолога не можна. Проблема сама по собі нікуди не піде, а тільки буде посилюватися.

Як усунути постійну кровоточивість ясен

Для проведення успішного лікування важливо з'ясувати, чому виникла кровоточивість ясен. Самолікуванням займатися не варто, оскільки проблема вимагає комплексного підходу, що полягає в усуненні причини та відновленні здоров'я ясен. Тільки лікар підкаже, чим лікувати захворювання, що викликає кровоточивість. Знадобитися можуть різні методики.

Професійне чищення зубів

Якщо зубні відкладення спровокували ускладнення у вигляді кровоточивості, необхідно якісно почистити зуби. Маються на увазі не звичайні гігієнічні процедури в домашніх умовах, а апаратне чищення у стоматологічному кабінеті. Лікар за допомогою ультразвуку дробить зубний камінь, частинки якого вимиваються сумішшю води та повітря. Проводити гігієнічну процедуру потрібно двічі на рік. На жаль, не всі пацієнти дотримуються таких рекомендацій.

Для усунення м'яких відкладень застосовується технологія Air Flow. В такому разі разом із водою подається дрібнодисперсна сода. Після закінчення процедури зуби шліфують, що надалі запобігає скупченню нальоту.

Таких дій достатньо при діагностованому гінгівіті. Лікар також підкаже, що робити для відновлення слизової. Це можуть бути полоскання, вживання деяких ліків. Професійне чищення зубів застосовують, якщо гінгівіт перейшов у пародонтит. Але це тільки початок лікування. Про способи усунення хвороби поговоримо далі. Якщо утворилися пародонтальні кишені, знадобляться потужні ультразвукові апарати, наприклад «Вектор». Гігієною порожнини рота в такому разі повинен займатися пародонтолог.

Полоскання розчинами

Антисептичне оброблення порожнини рота може бути проведене у вигляді полоскань на основі таких засобів:

 • «Фурациліну»;
 • «Ротокану»;
 • «Мірамістину»;
 • «Хлоргексидину»;
 • спиртового розчину «Хлорофіліпту».

Допомагає також содо-сольовий розчин. До нього можна додати кілька крапель йоду. Розчини краще використовувати через іригатор – це підвищує їх ефективність. При кровоточивості потрібно застосовувати спеціальні зубні пасти, з-поміж яких – «Пародонтакс», «Лакалут», Colgate Total Pro. Склади не повинні чинити відбілювальну дію.

Медикаментозна терапія

Для усунення кровоточивості ясен лікар може призначити мазі та гелі. Наносяться вони на проблемну ділянку після полоскання ротової порожнини. У стоматологічній практиці популярні такі препарати:

 • «Метрогіл Дента» – має антибактеріальні та протизапальні властивості, нерідко призначається при стоматиті, після видалення зуба;
 • «Асепта» – гель на основі прополісу, швидко купірує запалення;
 • «Камістад» – препарат, що випускається у двох формах (для дітей і дорослих);
 • «Елюгель» – антисептик сильної дії, який ефективно бореться з патогенним середовищем.

При запальних процесах лікар може призначити лікувальні пов'язки, антибіотики (в деяких випадках), курс вітамінів.

Кюретаж ясен

При пародонтиті з утворенням глибоких пародонтальних кишень застосовують такі хірургічні методики:

 1. Закритий кюретаж. Для проведення дій лікар використовує спеціальний інструмент – кюрету. За його допомогою лікар очищає коріння зубів. Інструмент проникає на глибину до 3 мм.
 2. Відкритий кюретаж. Методика застосовується, коли відкладення знаходяться глибше. Вона передбачає такі дії: відшаровування ясен, чищення й антибактеріальне оброблення, накладання швів.

Вилікувати захворювання можна, використовуючи комплексний підхід. Тому важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря навіть після проведення процедури.

Профілактичні заходи

Щоб уникнути проблем з яснами, необхідно дотримуватися низки простих правил:

 1. Якісно та правильно виконувати гігієнічні процедури, спрямовані на здоров'я порожнини рота. Необхідно підібрати доглядові засоби, які не будуть травмувати слизову. Зуби треба чистити вранці та ввечері. Використовувати зубну нитку потрібно з обережністю. Замість неї можна застосовувати іригатор, який допоможе ефективно видаляти залишки їжі. Зубну щітку слід міняти кожні три місяці.
 2. Збалансувати свій раціон. В організм повинні надходити всі необхідні вітаміни й мінерали. Для зміцнення зубів і ясен важливо вживати тверду рослинну їжу, наприклад яблука, моркву.
 3. Відмовитися від шкідливих звичок, зокрема куріння. Використовувати зубочистки потрібно з обережністю.
 4. Регулярно проходити профілактичні огляди у стоматолога – не менше ніж два рази на рік. Це дозволить своєчасно виявляти захворювання порожнини рота.

Уважне ставлення до стану порожнини рота дозволить зберегти красиву та здорову посмішку на довгі роки.

Дата: 21 травня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.