ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Натирають знімні зубні протези: що робити

Натирають знімні зубні протези: причини, в чому небезпека, як впоратися з проблемою

Знімні зубні протези часто використовуються для заповнення зубного ряду. Вони дозволяють повернути жувальну функцію та естетичні якості усмішки. Але нерідко після закінчення протезування пацієнт починає відчувати дискомфорт. Здебільшого пацієнту потрібен час для адаптації, оскільки в роті з'явився сторонній предмет. Але якщо виникають ерозії, потертості або навіть виразки, то необхідно звернутися до лікаря.

Чому натирають зубні протези

Протезування передбачає різні етапи виготовлення та установки ортопедичної конструкції. Сьогодні стоматологія володіє високоточними методиками, що дозволяє виконати процес максимально коректно. Але дрібні похибки все ж можуть мати місце, а також матеріал дає усадку та деформується. Тому навіть після скрупульозної роботи протез іноді нещільно прилягає до ясен, що й пояснює, чому виникає дискомфорт. Прояв небажаних реакцій можливий також у наступних випадках:

  • недостатня гігієна порожнини рота та поганий догляд за зубним протезом;
  • невилікуване запалення ясен;
  • психологічна неготовність пацієнта до протезування.

Навіть найякісніший протез з часом натирає ясна. Це трапляється через те, що кістка просідає разом з ясенною тканиною, висота альвеолярного гребеня змінюється. Тиск ортопедичної конструкції стає нерівномірним, що супроводжується хворобливими відчуттями та запаленням слизової. Виникає необхідність у її корекції.

Що робити, якщо ортопедична конструкція натерла ясна

Носіння знімних зубних протезів передбачає періодичний огляд у стоматолога. Відразу після установки лікар повинен попередити пацієнта, що може знадобитися додаткове коригування конструкції.

Коли натирають знімні зубні протези, потрібно записатися на прийом до стоматолога-ортопеда. Аби він мав можливість відразу виявити проблемне місце, попередньо необхідно поносити конструкцію, навіть терплячи біль. Натерті ділянки підкажуть, де саме потрібне коректування. Після огляду доктор визначить, що робити.

\

Як запобігти та лікувати натирання протезом

Щоб не допустити ситуації, коли натирає знімна ортопедична конструкція, варто своєчасно відвідувати стоматолога. Якщо не вдалося уникнути проблеми, важливо правильно визначити, чим лікувати хворі ділянки.

Методика лікування

Які передбачає дії та засоби

Коригування протезів

Спеціаліст знімає надлишки пластмаси спеціальними борами. Такий процес подібний до шліфовки встановленої пломби, коли вона не відповідає прикусу. У складних випадках може знадобитися 4-5 таких процедур. Скоригована конструкція знову встановлюється пацієнтові.

Усунення запалення

Для прискорення процесу загоєння призначають дентальні мазі або гелі. Наприклад, «Солкосерил», «Метрогіл Дента», «Асепта». У перерві між носінням протеза робляться ротові ванночки з використанням розчину «Хлоргекседину».

Коли не варто відкладати візит до лікаря

Знімні зубні протези рекомендують не знімати деякий час після установки, щоб ясна швидше адаптувалися до конструкції. Але якщо їх носіння викликає біль, який з кожним днем посилюється, йдеться про порушення. Допомога спеціаліста знадобиться також у наступних випадках:

  • неправильне змикання верхньої та нижньої щелеп;
  • відчувається постійний хворобливий контакт зі внутрішньою поверхнею щік і губ, протез натирає язик;
  • порушення жувальної функції – пережовувати їжу дуже складно або навіть боляче;
  • поява ерозій під конструкцією, що може супроводжуватися кровотечею ясен;
  • погана фіксація протезів, їх зміщення при навантаженні.

Ситуації, коли в ротовій порожнині з'явилися висипання, відчувається сильна сухість, печіння, також не терплять роздумів.

Питання: Протез натирає піднебіння та мене нудить. Що робити?

Відповідь: Новий протез – це чужорідне тіло в роті. Потрібен час, щоб до нього звикнути. Для полегшення процесу потрібно перші дні уникати твердої їжі. Можна більше розмовляти там, де вас ніхто не почує. Якщо натертості істотні, лікар підкаже, чим мазати проблемні ділянки.

При надяганні верхнього протезу позиви до блювоти – часте явище. Це пояснюється тим, що в глибині рота на піднебінні знаходиться ділянка, що відповідає за блювотний рефлекс. Край ортопедичної конструкції може його подразнювати. Згодом організм «зрозуміє», що йому не намагаються завдати шкоди, і позиви до блювоти припиняться.

Дата: 13 січня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.