ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Неприємний присмак у роті: 8 причин хімічного присмаку

Скористатися послугами стоматології можна не тільки для лікування захворювань зубів та м'яких тканин ротової порожнини, протезування. Лікарі такої вузької спеціалізації розв'язують проблеми й неприємного присмаку в роті, який може виникнути з різних причин. Іноді для усунення дискомфорту потрібна лише санація ротової порожнини, в деяких випадках знадобиться комплексне обстеження та лікування діагностованих внутрішніх патологій.

Причини появи неприємного, хімічного присмаку в роті

Фахівці вважають, що при появі неприємного присмаку в роті не варто панікувати – найчастіше це не становить прямої небезпеки здоров'ю. Спочатку потрібно з'ясувати, чи зникає дискомфорт після чищення зубів та застосування ополіскувачів, як часто з'являється і чи не пов'язаний із вживанням конкретних харчових продуктів чи напоїв. До найімовірніших причин даного стану належать:

 1. Стоматологічні захворювання – карієс, пародонтит, гінгівіт, пульпіт, кровоточивість ясен та інші.
 2. Прийом певної групи лікарських засобів, наприклад, з високим вмістом заліза, антибіотики, деякі гормональні препарати.
 3. Захворювання респіраторного характеру – інфекції, локалізовані у верхніх дихальних шляхах, впливають на пазухи та порушують процес сприйняття смаку.
 4. Період виношування дитини – під час вагітності гормональний фон стає нестабільним, що тягне за собою відповідні наслідки.
 5. Неврологічні патології – за сприйняття смаку відповідають нервові закінчення, тому при деяких захворюваннях воно може бути порушене (наприклад, при прогресуючій деменції).
 6. Постійні контакти з парами важких металів пов'язано зі специфікою трудової діяльності.
 7. Синдром печіння порожнини рота – в роті присутній не тільки неприємний присмак, але й відчуття гострого печіння («горить»).
 8. Внутрішні патології – цукровий діабет, захворювання нирок та печінки, онкологічні патології.

Щоб виявити справжню причину проблеми, варто звернути увагу на характеристику неприємного смаку. Зрозумівши, які відчуття є, лікарю буде легше провести діагностику.

Що розкажуть характеристики присмаку:

 • смак крові – з'являється при кровоточивості ясен, захворюваннях шлунково-кишкового тракту та бронхів, нирковій недостатності та деяких онкологічних патологіях;
 • гіркий – пов'язаний з патологічними процесами у жовчному міхурі та печінці, уповільненням моторики кишечника, черепно-мозковими травмами, вагітністю;
 • металевий – присутній при носінні металевих протезів, сухості у роті, отруєнні важкими металами, деяких ендокринних патологіях, тривалому прийомі певних лікарських засобів;
 • солодкуватий – проблеми з функціональністю щитовидної залози, стоматологічні захворювання, неврологічні патології (епілепсія), інфекції бактеріального характеру;
 • смак ацетону – провокується неправильним харчуванням, важкими ураженнями нирок, дотриманням безвуглеводної дієти.

При появі будь-якого стороннього присмаку в роті слід звернутися по допомогу до стоматолога. Лікар огляне ротову порожнину, проведе оцінку стану зубів та м'яких тканин й з'ясує, чому виникли неприємні відчуття та як розв'язати проблему.

Що робити при неприємному присмаку в роті

Причинами аналізованого стану можуть бути різні патології, тому єдиного протоколу з його усунення не існує. Спочатку варто спробувати прибрати неприємний присмак і запах з рота самостійно:

 • правильно виконувати гігієнічні процедури – чистити зуби 2 рази на день, користуватися зубною ниткою, ополіскувачами;
 • виключити з харчування специфічні продукти та напої, які можуть провокувати дискомфортні відчуття;
 • відмовитися від вживання алкогольних напоїв та куріння – проблема може бути пов'язана з цими шкідливими звичками, особливо якщо вона виявляється після сну.

Якщо протягом 1-2 тижнів стан не нормалізувався, наступний крок – це візит до стоматолога. Потрібно буде вилікувати карієс, скористатися послугою професійного чищення ротової порожнини та пройти курс лікування всіх виявлених стоматологічних патологій. За відсутності позитивної динаміки потрібно звернутися до терапевта, який проведе комплексну діагностику та дасть направлення до вузьких спеціалістів за потреби.

Незалежно від того, що спричинило неприємний присмак у роті, буде застосовуватися комплексна терапія:

 1. Медикаментозне призначення. Можуть використовуватися гормональні препарати, антисептики, антидоти, антациди, цукрознижуючі – залежить від того, який діагноз ставиться.
 2. Фізіотерапевтичні процедури. Ефективні при виявлених ЛОР-захворюваннях, які знижують функціональність смакових рецепторів. Застосовуються ультразвукове лікування, інгаляції, промивання пазух лікарськими розчинами.

Лікування призначається лише лікарями, вони ж контролюватимуть динаміку стану пацієнта. Важливо дотримуватися дозування препаратів і тривалість терапії, щоб неграмотний режим прийому засобів не посилив аналізований стан.

Профілактика появи неприємних смакових відчуттів

Як позбавитися проблеми, вирішить лікар, а попередити її появу може і сама людина.

Задля профілактики потрібно дотримуватися кількох простих правил:

 1. Регулярно відвідувати стоматолога для лікування захворювань ротової порожнини.
 2. Виконувати гігієнічні процедури регулярно та з застосуванням сучасних засобів для очищення зубів та м'яких тканин від нальоту, залишків їжі.
 3. При наявних хронічних внутрішніх патологіях не ігнорувати призначення лікаря, щоб досягти тривалої ремісії.
 4. Контролювати власне харчування – скоротити кількість жирних, гострих страв.

Варто звернути увагу на прийом лікарських препаратів, якщо вони призначені лікарем як тривалу терапію. Перевищення дозування не дасть кращого лікувального ефекту, зате цілком може спровокувати появу цієї проблеми.

Неприємний, хімічний присмак у роті може з'являтися після їжі або незалежно від графіка харчування. Цей симптом не свідчить про критичний стан здоров'я, але є приводом для проходження обстеження у стоматологічній клініці та у вузьких спеціалістів.

Дата: 31 грудня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.