ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Переваги та недоліки лазерного відбілювання зубів: 9 фактів, які потрібно знати

Відбілювання зубів лазером сьогодні є однією з найпопулярніших гігієнічних процедур в стоматології. Це пояснюється ефективністю та зручністю методики. Але, попри масу переваг, у неї є і певні недоліки, з якими варто ознайомитися всім, хто наважується на лазерне відбілювання. Прямо зараз розглянемо 9 фактів про процедуру, які охоплюють її плюси та мінуси.

Нюанси виконання

Лазерне відбілювання зубів – гігієнічна процедура, спрямована на усунення зубного нальоту й освітлення емалі. Процес виконання складається з нанесення на поверхню різців особливого гелю, після чого вони піддаються впливу лазером. Луч сприяє початку хімічної реакції між лікарським складом і зубним нальотом, внаслідок чого останній розм'якшується та відходить від поверхні.

Склад гелів для лазерного освітлення зазвичай ґрунтується на перекису водню з великою кількістю інших компонентів.

4 основні показники

Зазвичай відбілювання лазером виконують з ініціативи пацієнта. Люди, які незадоволені кольором своїх зубів, можуть самі звернутися до лікаря з проханням зробити гігієнічну чистку й освітлення.

В цілому можна виділити цілих 4 показники, коли дана процедура проводиться:

 • потемніння емалі на кілька тонів. Це відбувається через відкладення нальоту на поверхні зубів. Він, своєю чергою, утворюється особливо швидко у людей, які п'ють багато чаю, кави, курять і нехтують домашнім доглядом;
 • поява жовтих або коричневих плям на емалі. З’являються внаслідок поганої домашньої гігієни;
 • вроджена жовтизна зубів. Не всім від природи дісталася білосніжна посмішка. Однак якщо колір емалі жовтуватий, то це можна виправити шляхом лазерного відбілювання;
 • зміна кольору зубів на тлі вживання фарбувальних продуктів або фторовмісних препаратів.

Як бачимо, основним є поліпшення кольору емалі. Однак процедура, хоч і не передбачає серйозного втручання, все одно показана не завжди. Розглянемо виключення.

5 причин для відмови в лазерному відбілюванні

Хоч методика й відноситься до простих, є коло людей, яким її не роблять. Це категорія пацієнтів, які:

 • не досягли 18-річчя. І питання не в етиці, а в тому, що до цього періоду триває формування зубощелепної системи;
 • мають алергією на речовини гелю;
 • вагітні та жінки, що годують немовлят;
 • носять ортопедичні конструкції (на будь-якій щелепі або на обох відразу);
 • мають патологію емалі, запальні процеси у роті чи інші недоліки стоматологічного характеру.

Не варто проводити відбілювання коли є зуби, що потребують лікування. В першу чергу потрібно усунути проблеми, а потім виконувати гігієнічні процедури.

Розібравшись в особливостях проведення відбілювання лазером, розглянемо плюси та мінуси лікувальної акції. Детальна обізнаність допоможе зрозуміти, чи варто її виконувати.

Позитивні сторони лазерного відбілювання

Дана методика характеризується п'ятьма ключовими перевагами, які вигідно виділяють її на тлі інших способів освітлення зубів (фото-, хімічного й ультразвукового):

 1. Швидкість виконання. Процедура займає до 40 хвилин. Для порівняння: інші способи освітлення емалі вимагають тривають у 2-3 рази довше.
 2. Умовна нешкідливість. В наслідок того, що хімічні речовини перебувають на зубах недовго, мають мінімальний вплив на їх структуру. Завдяки цьому лазерне відбілювання можна виконувати навіть при початковій стадії карієсу. Під час проведення маніпуляцій ясна захищають від УФ-променів спеціальним розчином.
 3. Виражений ефект. Лазерне відбілювання видаляє навіть істотний наліт, і результат помітний навіть після першого сеансу. Домогтися оптимального освітлення можна всього за 2 або 3 процедури.
 4. Дезінфекційний ефект. УФ-випромінювання та особливий компонентний склад на основі перекису сприяють знищенню патогенних мікроорганізмів. Крім відбілювання також забезпечується запобігання інфекціям й карієсу.
 5. Тривалий результат. Ефект відбілювання тримається від 6 місяців до 1-3 років, що значно перевищує тривалість після інших способів освітлювання. Для порівняння: після фотовідбілювання – всього лише 3-4 міс.

До плюсів лазерної технології варто віднести й той факт, що завдяки сучасному підходу та використанню обладнання з малим джерелом світла під час процедури емаль не нагрівається, а внутрішня структура зубів не страждає. Лазер впливає тільки на спеціальний гель.

Мінуси процедури

Поряд з вагомими перевагами у лазерного відбілювання є і кілька недоліків. Варто з ними ознайомитися заздалегідь:

 1. Вартість. Вона вище, ніж інших подібних методів. Але, оцінюючи ефективність і безпеку процедури, цей мінус явно виправданий.
 2. Можливий дискомфорт або відчуття печіння. Таке буває, якщо гель точково потрапляє на ясна за умови, що вони були незахищеними. Однак при акуратному виконанні ризик виникнення цього мінімальний.
 3. Заборона на вживання чаю або кави протягом декількох днів після лазерного відбілювання.
 4. Інколи змінюються смакові відчуття одразу після процедури.

Окремо варто відзначити ризик індивідуальної реакції. У пацієнтів, схильних до алергії, трапляється чутливість до компонентів гелю.

Як бачимо, всі мінуси, крім можливої ​​алергії та тимчасової зміни смакових відчуттів, досить суб'єктивні. Тому багато пацієнтів, зацікавлені в ефективному відбілюванні зубів, легко з ними миряться, тим паче, що всі перераховані недоліки характеризуються короткочасною дією.

Дата: 25 липня 2021
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.