ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Після видалення нерва потемнів зуб: 1 причина проблеми, 3 методи її розв’язання

Видалення нерва, або депульпація зуба,часта послуга, яку надають стоматологічні клініки. Процедура ця має чіткий протокол виконання, проводиться для пацієнта безболісно та дає високі шанси зберегти зуб в ряду навіть у разі сильного запального процесу з локалізацією в нервово-судинному пучку, який розташований у каналі. Але через деякий час після маніпуляції пацієнти помічають, що коронкова частина змінює свій відтінок – він стає більш темним. Якщо проблема стосується жувальних зубів, то зазвичай вона залишається непоміченою – під час посмішки темне місце не видне, на функціональність жувальної системи це ніяк не впливає. Але що робити, якщо після видалення нерва потемнів передній зуб? Розв’язувати проблему потрібно тільки у профільному закладі. 

Чому потемнів зуб після депульпаціїєдина причина

Після видалення нерва живлення тканин порушується та з часом повністю припиняється. Кисень, поживні речовини не надходять у потрібному обсязі, а це призводить до проблем протягом усіх життєвих процесів. Результатом стає зміна відтінку емалевої поверхні – спочатку вона знебарвлюється (складається відчуття, що стає прозорою), потім набуває сірого відтінку. 

Іноді одночасно з потемнінням зуба починає турбувати біль, а це вже свідчить про те, що всередину, у канали, проникла інфекція. Подібне відбувається на тлі ослаблення твердих тканин коронкової частини. 

Лікування потемнілого зуба – що пропонує стоматологія

Що робити, якщо після видалення нерва потемнів зуб? Лікарі стверджують, що використання спеціальних відбілювальних паст, гелів, кап і смужок не дасть позитивного результату. Тільки професійні процедури можуть виправити ситуацію та повернути красу усмішці людини. Методи корекції кольору після депульпації: 

  1. Внутрішньоканальне відбілювання. Стоматолог розкриває раніше запломбовані порожнини, проводить їх очищення й закладає у простір спеціальні відбілювальні пасти. Далі встановлюється тимчасова пломба, і протягом 1-2 тижнів ведеться спостереження за змінами відтінку поверхні. Якщо результат задовольняє і фахівця, і пацієнта, то канали закривають постійними пломбами. Зберігається отриманий ефект протягом 2-3 років, але вже через 4 процедури ендовідбілювання емаль стає крихкою, відбувається самостійне руйнування коронкової частини.
  2. Реставрація композитними матеріалами. Лікар запропонує пацієнту застосувати специфічний фотополімерний матеріал для відновлення зовнішнього вигляду зуба в ряду. Метод досить спірний, тому що характеризується низькою ефективністю й нетривалістю збереження результату. Навіть у разі абсолютно правильного догляду за відреставрованим елементом, дотримання правил гігієни й обмежень у вживанні твердих продуктів композитні матеріали будуть «працювати» протягом 3 років, у деяких випадках ― до 5.
  3. Реставрація вінірами та коронками. Пацієнту на потемнілий зуб після видалення нерва буде встановлена або коронка, виготовлена за індивідуальним зліпком, або вінір, що являє собою тонку накладку. Цікаво, що через деякий час навіть крізь вініри буде видне потемніння емалі, тоді як коронки подібне повністю виключають. 

Чому потемнів зуб і що робити – у кожному конкретному випадку вирішує стоматолог після огляду пацієнта. І якщо причину проблеми навіть встановлювати не потрібно (вона просто єдина), то для вибору певної процедури потрібно оцінити та проаналізувати стан депульпований зуб. Варто пам'ятати, що після видалення нерва зуб може зберегти свою цілісність і функціональність максимум протягом 10 років. Потім його коронкова частина неминуче зруйнується через відсутність живлення та постачання киснем.

Дата: 22 березня 2022
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.