Пульпіт молочних зубів: причини, симптоми, способи лікування і профілактичні заходи

Дорослим зубний біль завдає чимало клопоту. Але ще страшніше, коли страждає дитина. Маленькі зубки можуть бути вражені таким захворюванням, як пульпіт. Це ускладнення карієсу, коли хвороба вражає емаль і дентин, внутрішні тканини. Пульпіт молочного зуба - поширена проблема, яка вимагає негайного медичного втручання. Дитяча стоматологія в клініці «Слален» допоможе впоратися з різними ускладненнями, позбавити маленьких пацієнтів від хворобливих відчуттів, забезпечити здоров'я ротової порожнини.
Причини ускладнення
Пульпіт молочних зубів розвивається через ураження внутрішніх тканин і пульпи. Карієс завдає руйнівної дії на тонку емаль, яка не така щільна, як у дорослої людини. Щоб досягти пульпи, інфекції необхідно зовсім мало часу. Основні причини розвитку пульпіту:
- карієс;
- захворювання ясен;
- механічні травми, які призводять до утворення тріщин і відколів;
- негативний вплив кислотної або лужного середовища;
- інфекції;
Запущене захворювання може перерости в періодонтит. Відсутність своєчасного лікування призводить до ускладнень у вигляді кісти або свища..
Форми і симптоми пульпіту
Захворювання може протікати в гострій або хронічній формі. У першому випадку спостерігаються такі симптоми:
- гостра реакція на температурні подразники;
- неприємний запах з рота;
- набряк слизової навколо ураженого зуба;
- підвищення температури;
- каріозна порожнина, яку іноді непросто виявити при поверхневому огляді.
При відсутності лікування хвороба переростає в хронічну форму, неприємні відчуття вщухають. Це говорить про те, що пульпа вже вражена. У 65% дітей ускладнення протікає безболісно. Це ускладнює діагностування захворювання.
Способи лікування пульпіту молочних зубів
Якщо своєчасно звернутися до фахівця, можна зняти запалення, захистити ряд і зачатки постійних зубів від поширення запалення. Вибір методики ґрунтується на формі і складності захворювання. Видалення - це не найкраще рішення, тому що в результаті такої процедури тканини втрачають харчування і стають слабкішими. Замість видалення зуба краще провести лікування пульпіту молочних зубів. Для цього використовуються традиційні і сучасні методики.
У першому випадку проводяться ретельне очищення уражених карієсом порожнин і обробка кореневих каналів, щоб видалити вогнище запалення. Ділянки заповнюються складом, який муміфікує тканини і знезаражує їх. Коли пульпітом пошкоджений нервово-судинний пучок, пульпа віддаляється, встановлюється коронка.
Сучасні методики припускають кілька способів ефективного лікування пульпіту. Один з них - біологічний. В цьому випадку терапія проводиться в кілька етапів: стоматолог використовує ліки протизапальної дії і закриває зуб тимчасовою пломбою. Для повного одужання може знадобитися до 3 сеансів.
Девітальний спосіб - повне видалення пульпи за допомогою спеціального засобу. Склад поступово нейтралізує нерви і запальні тканини. Після цього лікар проводить видалення пульпи.
Профілактика захворювання та ускладнень
Пульпіт набагато простіше запобігти, ніж лікувати. Щоб знизити ймовірність стоматологічних захворювань у дитини, необхідно стежити за гігієною порожнини рота. Малюк повинен чистити зуби два рази в день дитячої щіткою і пастою. З щоденного раціону рекомендується виключити їжу з високим вмістом цукру, швидких вуглеводів. Замініть її продуктами, багатими вітамінами і мікроелементами, фтором і кальцієм.
Тверді овочі та фрукти забезпечать природну чистку зубів і емалі від залишків їжі. Чудовим завершенням прийому їжі буде яблуко або груша. Ще один спосіб - привчити малюка полоскати рот після трапези.