ru ua
Режим роботи
Пн-сб з 9:00 до 20:00
Нд з 9:00 до 19:00
Розгорнути навігацію
Записатися на прийом

Пульпіт молочних зубів: причини, симптоми, способи лікування і профілактичні заходи

Дорослим зубний біль завдає чимало клопоту. Але ще страшніше, коли страждає дитина. Маленькі зубки можуть бути вражені таким захворюванням, як пульпіт. Це ускладнення карієсу, коли хвороба вражає емаль і дентин, внутрішні тканини. Пульпіт молочного зуба - поширена проблема, яка вимагає негайного медичного втручання. Дитяча стоматологія в клініці «Слален» допоможе впоратися з різними ускладненнями, позбавити маленьких пацієнтів від хворобливих відчуттів, забезпечити здоров'я ротової порожнини.

Причини ускладнення

Пульпіт молочних зубів розвивається через ураження внутрішніх тканин і пульпи. Карієс завдає руйнівної дії на тонку емаль, яка не така щільна, як у дорослої людини. Щоб досягти пульпи, інфекції необхідно зовсім мало часу. Основні причини розвитку пульпіту:

  • карієс;
  • захворювання ясен;
  • механічні травми, які призводять до утворення тріщин і відколів;
  • негативний вплив кислотної або лужного середовища;
  • інфекції;

Запущене захворювання може перерости в періодонтит. Відсутність своєчасного лікування призводить до ускладнень у вигляді кісти або свища..

диагностика пульпита

Форми і симптоми пульпіту

Захворювання може протікати в гострій або хронічній формі. У першому випадку спостерігаються такі симптоми:

  • гостра реакція на температурні подразники;
  • неприємний запах з рота;
  • набряк слизової навколо ураженого зуба;
  • підвищення температури;
  • каріозна порожнина, яку іноді непросто виявити при поверхневому огляді.

При відсутності лікування хвороба переростає в хронічну форму, неприємні відчуття вщухають. Це говорить про те, що пульпа вже вражена. У 65% дітей ускладнення протікає безболісно. Це ускладнює діагностування захворювання.

диагностика пульпита

Способи лікування пульпіту молочних зубів

Якщо своєчасно звернутися до фахівця, можна зняти запалення, захистити ряд і зачатки постійних зубів від поширення запалення. Вибір методики ґрунтується на формі і складності захворювання. Видалення - це не найкраще рішення, тому що в результаті такої процедури тканини втрачають харчування і стають слабкішими. Замість видалення зуба краще провести лікування пульпіту молочних зубів. Для цього використовуються традиційні і сучасні методики.

У першому випадку проводяться ретельне очищення уражених карієсом порожнин і обробка кореневих каналів, щоб видалити вогнище запалення. Ділянки заповнюються складом, який муміфікує тканини і знезаражує їх. Коли пульпітом пошкоджений нервово-судинний пучок, пульпа віддаляється, встановлюється коронка.

Сучасні методики припускають кілька способів ефективного лікування пульпіту. Один з них - біологічний. В цьому випадку терапія проводиться в кілька етапів: стоматолог використовує ліки протизапальної дії і закриває зуб тимчасовою пломбою. Для повного одужання може знадобитися до 3 сеансів.

Девітальний спосіб - повне видалення пульпи за допомогою спеціального засобу. Склад поступово нейтралізує нерви і запальні тканини. Після цього лікар проводить видалення пульпи.

Профілактика захворювання та ускладнень

Пульпіт набагато простіше запобігти, ніж лікувати. Щоб знизити ймовірність стоматологічних захворювань у дитини, необхідно стежити за гігієною порожнини рота. Малюк повинен чистити зуби два рази в день дитячої щіткою і пастою. З щоденного раціону рекомендується виключити їжу з високим вмістом цукру, швидких вуглеводів. Замініть її продуктами, багатими вітамінами і мікроелементами, фтором і кальцієм.

Тверді овочі та фрукти забезпечать природну чистку зубів і емалі від залишків їжі. Чудовим завершенням прийому їжі буде яблуко або груша. Ще один спосіб - привчити малюка полоскати рот після трапези.

Дата: 25 червня 2020
×
Зворотній зв'язок

Запис на прийом

Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.